Teraz jest 29 mar 2024 2:11:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Margit Sandemo 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2008 16:52:15
Posty: 28
Post 
Qsandra napisał(a):
gosik.21 napisał(a):
Jestem tu nowa i nie mam jeszcze dostępu do biblioteki a lubię czytać. Margit Sandemo, czytałam jej Sagę o czarnoksiężniku do 11 tomu bo potem wyjechałam do Niemiec i nie miałam dostępu do dalszych tomów chcę skończyć ale nie mam jeszcze wystarczającej liczby postów. Powiem tylko tyle, ile by nie było tych tomów przeczytam wszystkie. Pozostałe sagi tez zamierzam przeczytać.

Nie czytałam sagi o czarnoksiężniku. O czym ona właściwie jest? Coś mi się obiło o uszy, ale mało tego było:)

Saga jest o Morim i jego rodzinie, na których to spada zadanie odnalezienia świętych kamieni Lemurów szafiru i rubinu (nie jest to dokładnie ten kamień ale przypomina barwą) oraz Swiętego Słońca, ich przeciwnikami jest Zakon Świętego Słońca. Z czasem najważniejszym bohaterem zostaje Dolg, syn Moriego, na którym ciąży największa odpowiedzialność. W tle oczywiście toczą się hgistorie miłosne: Moriegi i Tiril, ich dzieci i rzyjaciół. Ważnym wątkiem jest odnalezienie korzeni Tiril, gdyż to da podstawy do rozwiązania całej zagadki Świętego Słońca. Saga o Czarnoksiężniku "toczy się" w czasie trwania SoLL, ale jest o wiele krótsza (zaledwie 2 pokolenia). Duchy Ludzi Lodu pomagają także tym bohaterom, choć mają oni też swoje własne duchy opiekuńcze. Saga kończy się dość tragicznie ale początek Sagi O królestwie Światła przynosi rozwiązanie problemów. Od SoLL saga różni się tym, ze jest mniej skupiona na romansie, bardziej na akcji. Ze wszystkich części mi najbardziej podoba się Saga o Królestwie Światła, tylko szkoda, że taka krótka... :cry:


16 lis 2008 14:58:05
Zobacz profil
Post 
Książki Pani Margit mają swój urok. Oczywiście jedne są gorzej napisane, inne lepiej. Wiele wątków jest schematycznych i czasami już na początku tomu było wiadomo, jak on się skończy. Wszystkie jednak warte są przeczytania. Ja już przeczytałam całą Sagę o Ludziach Lodu i Sagę o Czarnoksiężniku. Obie były świetne, jednak bardziej do gustu przepadła mi SoC. W SoLL im bardziej czas akcji zbliża się do współczesności, tym bardziej saga traci aurę tajemniczości i magii. A ostatnie tomy, szczególnie postać Nataniela, mogą już wręcz irytować (jak było w moim przypadku). Na Królestwo Światła na razie brakuje czasu, ale w wolnej chwili natychmiast nadrobię zaległości, bo ciekawość korci... ;)


17 lis 2008 12:45:52
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
Ja chciałam nawiązać jeszcze do Opowieści Margit Sandemo... Ostatnio hurtem poczytałam sobie i doszłam do wniosku, że najmniej podobają mi się te o tematyce średniowiecznej:) Jakoś tak te rycerskie opowieści... jak dla mnie były słabe:) Za to wspolczesne... super!!! Ostatnio wzielam pod lupę "Przyjacielu, kim jestes?" i zostalam oczarowana^..^. Polecam ten tom:)


18 lis 2008 20:21:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2008 13:25:36
Posty: 25
Post 
Sage o ludziach lodu czytalam juz bardzo dawno temu i musze przyznac ze nie wszystkie czesci gdyz nie zawsze moglam dostac. Po wielu latach choc nie jest to tradycyjna ksiazka a elektroniczna jej wersja nic nie stoi na przeszkodzie aby czytac ja jednym tchem. Nalezy do kanonu moich lektor obowiazkowych.


12 gru 2008 21:45:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 15:10:59
Posty: 31
Post 
Saga o ludziach lodu zdecydowanie należy do moich ulubionych serii. Ale przyznaję, że wolę tomy początkowe, gdzie więcej jest o życiu rodziny niż elementów fantastycznych. Im dalej, tym większy nacisk autorka kładzie na nadprzyrodzone moce, wprowadza fantastyczne postacie. Niekoniecznie jest to złe, ale odnoszę wrażenie jakby cała saga Ludzi Lodu składała się tak naprawdę z dwóch sag. Pierwsza to tomy 1 do 18, w tomie 17 już wiecej fantastyki. A następnie zaczynając od historii Heike nowa saga, luźno powiązana z poprzednią, pełna duchów, demonów, czarnych aniołów, żywej alrauny itp. Saga o czarnoksiężniku jest bardzo dobra, ale wolę Móriego, nie Dolga :) Saga o Królestwie światła, jakby trochę za długa, ale konsekwentnie od początku fantastyczna, a akcja dobrze poprowadzona. Ale ostatnie tomy można by trochę przykrócić, bo robią na mnie wrażenie pisanych na siłę, byle dalej i więcej :)


13 gru 2008 0:28:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
Mam pytanie w sprawie Sagi o Królestwie Światła... Ile właściwie est tych tomów? Ja dotarłam niestety tylko do tomu, o ile pamiętam, 16:( i nie wiem czy tego jest więcej. Czytałam ją ostatnio tak po kolei kilka lat temu, ostatnio zaczęłam od nowa. I ciekawi mnie wprowadzony tam motyw urządzeń, dzięki którym można się dogadać z każdym bez względu na jego język:). Aczkolwiek momentami książki z tej serii są zbyt fantastyczne jak na mój racjonalny umysł.
Jeżeli mowa o Sadze o Ludziach Lodu... ja mam podobnie, jakoś tak ta pierwsza połowa tomów ma dla mnie większą wartość sentymentalną. Te nowsze są bardziej naciągane, i nie wciągają z entuzjazmem, ale z chęcią dowiedzenia się, jak pokonają Tengela Złego.

_________________
OlQa


20 gru 2008 18:45:21
Zobacz profil WWW
Post 
Z tego co wiem to SoKŚ ma 20 tomów, ale nie jestem pewna, bo wciąż tkwię na etapie "Sagi o Czarnoksiężniku". SoLL pochłonęłam za jednym zamachem, a niektóre tomy przeczytałam nawet kilka razy :)


22 gru 2008 22:58:20
Post Re: Margit Sandemo
rerenata napisał(a):
Chciałabym poznać inne opinie na temat sagi o ludziach lodu - osobiście przeczytałam ją całą i mogę powiedzieć ze wciągneła mnie na maksa. Kazda z tych opowieści jest inna, ale jednocześnie tworzą harmonijna całość. Polecam je wszystkim i życzę miłego czytania.


Sage o Ludziach lodu czytalam ponad 10 lat temu, albo i wiecej tak mnie wciagnela, ze nie moglam doczekac sie nastepnego tomu.
Wroce do niej jeszcze raz, jestem tego pewna.
Pozdrawiam


17 lut 2009 2:27:40
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2009 23:06:53
Posty: 11
Post Re: Margit Sandemo
Takkkk mi też się SoLL bardzo podobała. Jedne tomy lepsze inne gorsze. Może kiedyś jeszcze do niej wrócę.
Co do dwóch pozostałych sag to przeczytałam ale sama nie wiem dlaczego, nie był już tak dobre jak pierwsza. Chyba lubię styl pisania Sandemo, jakoś tak wciąga:)


13 mar 2009 0:35:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009 18:05:12
Posty: 30
Post Re: Margit Sandemo
Cha... moja mama wręcz pochłania jej książki . Przeczytała prawie całą sagę o ludziach lodu: o Tengelu Złym itp. Na pewno jej książki są godne polecenia .

_________________
Kiedy wejrzysz w otchłań
Otchłań wejrzy również w głąb ciebie

~Friedrich Nietzsche


17 kwi 2009 18:45:47
Zobacz profil
Post Re: Margit Sandemo
Witam, przeczytałam całą sage o ludzich lodu, uważam że jest godna uwagi.To najlepsza seria.


01 lip 2009 11:03:02
Post Re: Margit Sandemo
Cytuj:
Aczkolwiek momentami książki z tej serii są zbyt fantastyczne jak na mój racjonalny umysł.


Zbyt fantastyczne? Dla mnie, kiedy patrzę przez pryzmat czasu, właśnie fantastyki jest w nich mało, bardzo mało, gdyby nie motyw magii, Tengela, a później demonów, które to wątki pojawiają się niezwykle rzadko, dopiero pod koniec coś się dzieje, to książka mogłaby z powodzeniem zaliczać się tylko do obyczajowych, historycznych i romansów.


28 lip 2009 20:27:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron