Teraz jest 29 mar 2024 8:07:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Johansen Iris - Eve Duncan 
Autor Wiadomość
Post Johansen Iris - Eve Duncan
Witam

Trafiłam przypadkiem na bardzo ciekawy cykl książek Iris Johansen

Pierwszy tom to "W obliczu oszustwa" - Rzeźbiarka sądowa Eve Duncan posiada rzadki - i czasem nieprzyjemny - dar. Jej genialna zdolność rekonstrukcji twarzy dawno zmarłych osób jedynie na podstawie kształtu czaszki przynosi ukojenie rodzicom zaginionych dzieci. Dla Eve, której córka została porwana i zamordowana, a jej ciała nigdy nie odnaleziono, jest to sposób na pogodzenie się z własnym koszmarnym losem. Pewnego dnia milioner John Logan proponuje Eve, aby zrekonstruowała twarz dorosłej ofiary morderstwa. Eve zgadza siętylko dlatego, że Logan ofiaruje ogromną sumę pieniędzy na cel dobroczynny. Wkrótce okaże się, że była to najbardziej niebezpieczna decyzja jej życia.

Drugi tom to "Śmiertelna gra" - Eve Duncan, rzeźbiarka sądowa, doskonale odtwarzająca twarze zmarłych jedynie na podstawie kształtu ich czaszek otrzymuje propozycję pracy przy identyfikacji wykopanych w Georgii szkieletów. Podejmuje się jej bez wahania, przypuszczając, że jeden z nich może być szkieletem jej dawno zamordowanej córki, której ciała dotąd nie odnaleziono...

Trzeci tom to "Morderczy żywioł" - Trzęsienie ziemi w Turcji i wybuch w ośrodku badawczym należącym do milionera Johna Logana w Kolumbii rozpoczynają pasjonującą akcję nowe książki Iris Johansen. Grono bohaterów powieści powiększa Sara Patrick, która wraz z swym psem zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Tym razem na zlecenie Logana, próbuje znaleźć zaginionego naukowca. W rezultacie popada w konflikt z wrogiem milionera, niejakim Rudzakiem, narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Rudzak, szukając zemasty na milionerze za niespełnioną miłość do jego zmarłej żony, postanawia dopaść również Sarę.

Dwa kolejne tomy to "Odliczanie" i "Mroczny tunel". Naprawdę polecam, czyta sie te książki jednym tchem. Po prostu nie można się od nich oderwać.

Edit by Rudi: BAN za wklejanie cudzych recenzji nie oznaczonych cytatem.


22 mar 2008 1:34:55
Post 
Dotarłam tylko do Morderczego żywiołu ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć że polecam

Edit by Rudi: +1 ostrzeżenie za brak argumentów.


04 kwi 2008 18:13:32
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 mar 2008 21:17:38
Posty: 47
Post 
Czytałam "Mroczny tunel" i część następną, niewymienioną tutaj. Nie pamiętam tytułu. Interesujące ksiązki, ciekawe sprawy, alczytadło pozostanie czytadłem.


04 kwi 2008 18:48:03
Zobacz profil
Post 
Fragolio bo te książki to są czytadła i to właśnie chodzi. Cykl o Eve Duncan czyta się szybko i z przyjemnością. To ciekawa lektura , która pozwala po prostu oderwać sie trochę od rzeczywistości i po to się ją czyta ;)


09 kwi 2008 15:26:25
Post 
bardzo lubię książki Iris Johansen, więc jeśli podobał się wam cykl o Eve - polecam także trylogię Tańczący na wietrze - wydaną przez Da Capo ( coś mi świta, że pojawiły sie także książki opowiadające o dalszych losach bohaterów, ale to już nie to)... wracając do Tańczącego - świetnie zarysowane tło historyczne (akcja każdej z książek osadzona jest w innych czasach), wyraziści, niesztampowi bohaterowie i mistyczny wątek tytułowej statuetki, jednym słowem polecam:)


12 kwi 2008 16:45:38
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 mar 2008 21:17:38
Posty: 47
Post 
Shara napisał(a):
Fragolio bo te książki to są czytadła i to właśnie chodzi. Cykl o Eve Duncan czyta się szybko i z przyjemnością. To ciekawa lektura , która pozwala po prostu oderwać sie trochę od rzeczywistości i po to się ją czyta ;)


Ależ ja to wiem, wielokrotnie czytam takie "czytadła"! Zresztą mnóstwo książek, nawet wciągających, to czytadła, bo nie wnoszą za wiele do ogólnej wiedzy człowieka... co nie zmienia faktu, że bardzo przyjemnie się je czyta. Do takich książek zaliczają się te dwie, ktore czytałam, z serii o Eve Duncan (tak naprawdę to do serii przyciąga mnie postać Trevora, obecna w późniejszych częściach ;) ).


15 kwi 2008 18:13:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron