Teraz jest 23 kwi 2024 18:04:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Danielle Steel 
Autor Wiadomość
Post 
Ja przeczytałam kilka książek jej autorstwa i nawet mi się podobały choć wcześniej uważałam je za trochę mało wartościowe, ale przyznam że Steel ma talent i miło się czyta jej książki, tylko może czasami są trochę za słodkie w zakończeniu :)


15 kwi 2008 21:23:44
Post 
Witam!! Postanowilam dodac cos od siebie, jak chyba wszyscy tutaj rowniez uwielbiam ksiazki autorstwa Danielle Steel. Juz jako 15 latka biegalam do biblioteki aby wypozyczyc jakas jej ksiazke, teraz zaczełam je kupowac i zbierac. Ostatnio przeczytalam ksiazke pt. "Radosc przez łzy" Ksiazka opowiada o kobiecie ktora dla rodziny wyrzekla sie ambicji zawodowych,kiedy dzieci sa juz dorosle chce wrocic do swoich marzen lecz niestety maz jest zbyt zaborczy by na to pozwolic. .. Jest to bardzo autentyczny problem,poniewaz bardzo duzo kobiet spotyka w zyciu ten sam problem , co wybrac kariere czy rodzine?? Jej ksiazki opieraja sie na prawdziwych problemach,pokazuja jakie jest zycie, nie sa jakas fikcja. Polecam je wszystkim bez wzgledu na plec i wiek. Pozdrawiam


20 kwi 2008 16:26:08
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2008 12:55:59
Posty: 24
Post 
Szczerze powiedziawszy zauważałam Danielle Steel za osobę, która podaje się za pisarkę... Bo przecież jak jedna osoba mogła napisac ponad 50 książek? Niestety, moja opinia nie była słuszna. Niedawno skończyłam czytac "Album Rodzinny" i jestem po prostu zachwycona.


21 kwi 2008 13:38:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Ostatnio przeczytałem kolejną książke Danielle Steel "Anioł Johnny" Wydawać by sie mogło,że jest to książka opisująca zwykłe rodzinne problemy, jednakże pokazuje ona traumatycze przeżycia matki, która utraciła swoje najstarsze dziecko.Tragiczny wypadek samochodowy odbierający jej to co najcenniejsze.... Obserwujemy jej powrót oraz całej rodziny do "normalności" . Książka jak wszystkie inne godna polecenie lubiącym twórczość Danielle Steel. :oops:


27 kwi 2008 18:37:24
Zobacz profil
Post 
Fanie pisze kobietka. Jednak chyba najbrdziej wzruszający dla mnie tytuł to "Kalejdoskop". Mówię oczywiscie o formie ksiązkowej, bo film, który był nakręcony na podstawie jej książki mógł się schować przed oryginałem. Film nawet w połowie nie oddał treści książki.

Czytałam też fajną ksiażkę Danielle w której opisuję swoją rodzinę, swoje życie. Nie pamiętam tytułu, ale podobała mi sie również.


21 maja 2008 22:30:34
Post 
W jej książkach podoba mi się to ,że nie są to typowe romanisdła, zawierają ciekawe historie bohaterów.
Ostanio przeczytałam ''Zatrzymane chwile'' gdzie jest opisana wzruszająca historia ,która zaczyna się w trakcie II wojny światowej, książka opowiada o młodej włoskiej księznicce wywiezionej podczas wojny do USA, i jej powrót do Włoch po jej zakończeniu. Ukazuje ból i stratę najbliższych a także życia powojenne takich osób które tracą wszystko, rodzinę, tytuł, majątek i to jak radzą sobie dalej. Taka Historia wciąga i myślę, że nie tylko kobiety


26 maja 2008 11:58:52
Post 
witam.Dopiero od niedawna zaczęłam czytać bibliografie tej pisarki i muszę stwierdzić,że dawno nie wciągneła mnie żadna pozycja na tyle by przesiedzieć pół nocy z zapartym tchem.Daniel Stell sie to udało.Cieszy mnie to zwłaszcza, że można w tych pozycjach znaleść mnóstwo wątków detektywistycznych. Wciągam się coraz bardziej w jej książki i mam taką nadzieję,że jeszcze długo jej twórczość będzie dla mnie odskocznią od problemów


03 cze 2008 23:50:45
Post 
Steel - ulubiona autorka mojej Mamy :-)

Edit by Rudi. Spam - ulubiony powód przyznawania ostrzeżeń.


11 cze 2008 20:24:46
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 13:50:05
Posty: 39
Post 
Ogólnie nie przepadam za romansami, a po Danielle Steel sięgnęłam na półkę mamy tylko dlatego, że byłam chora, a nie znałam wcześniej tej autorki. Przeczytałam "Rosyjską baletnicę" i bardzo długo pozostawałam pod wrażeniem tej opowieści. Napisana lekko, płynnie, romans był raczej tłem dla nieszczęśliwego życia dziewczyny, później kobiety. Gdy sięgnęłam po kolejną książkę autorki, zawiodłam się. Po którejś książce z kolei zaczyna się zauważać pewne powielane schematy. Tak to już jest, gdy książki pisywane są masowo, buduje się kolejne opowieści na kanwie tych samych motywów, przez co fabuła staje się przewidywalna. Nie jest to literatura najwyższych lotów, nie przepadam za panią Steel, jednak w małych ilościach czyta się dobrze.


18 cze 2008 22:43:37
Zobacz profil
Post 
Danielle Steel czytałem pare jej książek. Zauważyłem pewien charakterysyczny schemat .Spotkali sie byli sobą oczarowani.Niestety tu pojawiają sie nieoczekiwane przeszkody .Ona tęskni, płacze on wdycha.Po czym znowu się spotykają no i niestety przeszkody się spiętrzają.Spragnieni siebie im mniej dla siebie dostępni tym bardziej siebie pragna.Ogólnie mówiąc huśtawka emocjonalna zakończona oczywiście szczęśliwie.Ciekawe doświadczenie literackie.Myśle że czytaja te książki raczej kobiety bo zasokajają jakieś ich ważne potrzeby .Jakie? Pozostawiam to pytanie otwarte.


23 cze 2008 0:06:34
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2007 9:40:00
Posty: 2
Post 
Romanse to dla mnie książki dzięki którym wciąż mogę czytać ,bajki' bo większość romansów to właśnie bajki dla dorosłych. Muszę przyznać, że czytam je pasjami. Książki Danielle Steel są bardziej "życiowe" od innych romansów i moim zdaniem temu zawdzięczają sobie popularność. Ostatnio "Nadzieja" jest moim faworytem ale nie miałam okazji przeczytać wszystkich książek tej autorki.


23 cze 2008 23:13:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 maja 2008 18:54:48
Posty: 14
Post 
Moja pierwsza ksiazka Danielle Steel byla "Milczaca godnosc". Boze jak ja plakalam, jaki mialam zal w sobie tak bardzo wspolczolam tej dziewczynie, tej ksiazki czyba nigdy nie zapomne. Pozniej wpadlam w nalog czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Nowe ksiazki, nowe problemy bohaterow, wszyscy piekni i bogaci - i w pewnym momecie uswiadamiam sobie, ze to nie jest moj swiat. Dlaczego oni a nie ja, Podsumowujac to wszystko bajki zdarzaja sie w filmach i ksiazkach. Czesto zastanawialam sie czy autorka takie miala zycie czy tylko ma bujna wyobraznie. Piszecie ze sa to ksiazki zyciowe- czy Wasze zycie jest takie piekne(wiem ze w watkach ksiazki wystepuje zawsze dramat bohatera, straszliwe przezycie,ale pozniej jest zawsze tak pieknie)czy w naszym zyciu tez jest tak a my tego nie zauwazamy, nie doceniamy


29 cze 2008 21:16:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
Lubię Danielle Steel , jej powieści potrafia zapaśc w pamięci. Najbardziej zapamiętałam dwie powieści. Pierwsza z nich to Milcząca godność. Opowiada o miłości Japonki i Amerykanina w czasach II wojny światowej. Ukazje wszystki przeszkody jaki musza przejśc głowni bohaterowie aby ich miłośc sie spełniła - wojna, obóz, jaki Amerykanie utworzyli dla Japończyków mieszkających w Stanach. Druga z nich to W sieci. Powiedzialabym, że dośc nietypowa jak na tą autorkę. Głowna bohaterka trafia do więzienia. W sposób dość drastyczny pokazywane jest jej pobyt w więzieniu - znęcanie sie innych więzniarek, strażników. A gdy odzyskuje woloność poszukuje tego, czego jej brakowało - miłości. Polecam te dwie książki i wszystkie inne.


01 lip 2008 12:05:29
Zobacz profil
Post 
Danielle Steel to ponadczasowa autorka.
Jej książki sprawiają,że wierzę w bezinteresownośc i dobre zakończenie.
Z tego co wiem to inspiracją dla jej twórczości jest jej bogate życie rodzinne.


14 lip 2008 21:40:34
Użytkownik

Dołączył(a): 15 kwi 2008 17:25:33
Posty: 8
Lokalizacja: Poznań
Post 
Ja osobiście mam mieszane uczucia. Owszem, są ksiażki, które uwielbiam "Pierścień Arianny" (inny tytuł "Pierścionek lub Pierścionki, zależy od wydania", "Klejnoty", "Album Rodzinny", czy "Zoja". Ale z drugiej stronie niektóre ksiażki mnie znudziły. I to dosłownie. To taka autorka, która jedne dzieła ma lepsze, a inne gorsze. Przynajmniej ja tak uważam.


22 lip 2008 10:26:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron