Teraz jest 25 kwi 2024 11:18:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Coelho Paulo - "Brida" 
Autor Wiadomość
Post Coelho Paulo - "Brida"
Najnowsze polskie wydanie książki Paulo Coelho. Ten brazylijski pisarz zasłynął przede wszystkim powieścią "Alchemik". Uznawany jest za jednego z największych pisarzy wpisujących się w nurt kultury masowej. "Brida" to jego trzecia powieść, wydana po raz pierwszy w 1990 roku.

Przychodzi młoda dziewczyna do podstarzałego maga, żyjącego w ciemnym lesie.... Właściwie niewiele więcej można opisywać, bo wartkość akcji porównać można do ciurkającego strumyka w przydrożnym rowie. W każdym razie - dziewczę szuka swojej drogi życiowej i drugiej połowy - oczywiście ją znajduje. Nietrudno odgadnąć gdzie :). Jak zwykle u Coelho - znajdziemy tu opisy zapomnianych tajemnych rytuałów ku czci bogini Matki i "ciekawe" porady jak znaleźć tego jedynego/jedyną. Przy czym oczywiście miłość wydaje się nie mieć tu większego znaczenia. Ważniejsza jest czarna kropka....

Ponieważ, książka ukazała się w Polsce niedawno - mam nadzieję, że niewiele osób zdążyło ją przeczytać. Chłam jakich mało - trzymajcie się z daleka, bo "dzieło" jest porażająco głupie i bardzo schematyczne. Oczywiście Coelho bardzo chce uświadamiać i nawracać ale bez przesady. Bardzo prosty język, irytujące uproszczenia. Książeczkę czytałam właściwie tylko w celach nauki języka; poziomem i stopniem skomplikowania słownictwa ustępuje opowiadaniom dla dzieci.
Ocena: 1/10.


26 maja 2008 22:37:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron