Teraz jest 19 kwi 2024 7:03:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Jak utrzymać przy sobie przyjaciół? - krótkie coś z morałem! 
Autor Wiadomość
Post Jak utrzymać przy sobie przyjaciół? - krótkie coś z morałem!
Mała dziewczynka, mniej więcej w wieku 5 lat, szła ze swoją matką, trzymając ją za rękę. Po chwili ciszy spytała:
- Mamusiu? Jak utrzymać przy sobie przyjaciół, jak się już ich zdobędzie? - Powiedziała to niezwykle poważnym tonem, świdrując matkę wielkimi oczami. Nie minęła minuta, gdy kobieta puściła niewielką, ciepłą dłoń swojej córki, i schyliła się do pobliskiej piaskownicy. Dziewczynka nie spuszczała jej z wzroku. Ojciec dziecka stał oparty o pobliskie drzewo. Matka dziewczynki wzięła w każdą dłoń garść piasku, i wyprostowała się.
- Spójrz, kochanie - szepnęła. Jedną dłoń kobieta wyciągnęła w kierunku dziecka, i rozwarła ją. Drugą zacisnęła mocno. W lewej ręce drobinki lśniły zachęcająco. Z prawej dłoni, piasek spadał, i porwany wiatrem leciał na ziemię spiralkami. Dziewczynka zmarszczyła brwi.
- Nie rozumiem - poskarżyła się.Kobieta uśmiechnęła się tylko łagodnie. - A nie! Już wiem, o co chodzi!
Ojciec dziecka, ze śmiechem wziął rozradowaną odkryciem dziewczynkę na barana. I spacer trwał dalej.


09 kwi 2008 18:23:29
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2008 16:57:38
Posty: 19
Post 
czy to tez jest wypracowanie z podstawowki? to o podworku podobalo mi się bardziej. Z dlonmi i piaskiem tak zamotałas ze chwile poswiecilam na rozszyfrowanie co w ktorej dloni... ale jakos doszlam do tego :wink:


22 kwi 2008 13:46:54
Zobacz profil
Post 
ten moral jest swietny a przeslanie z przesupujacym sie piaskiem wspaniale ale nie dziwie sie ze ta 5 latka od razu nie zakapowala ale w sumie to przeciez tylko opowiadanie


24 kwi 2008 19:19:53
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2008 17:06:17
Posty: 35
Lokalizacja: Z GdaĂąska
Post 
Bardzo ładnie opisane, szkoda, że takie krótkie. Lecz nie mogłam za nic domyślić się o którą rękę ci chodzi. Nie było napisane która jest ta lewa a która prawa. Ale ogólnie pomysłowe.


19 maja 2008 20:14:29
Zobacz profil
Post 
świetnie zobrazowany problem "jak utrzymac przy sobie przyjaciół"... troche zagmatwane, ale ciekawie to przedstawil autor/ka, szkoda ze autor (zbanowany) nie popisze juz nam takich przesłan


21 maja 2008 21:37:12
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2008 19:06:45
Posty: 39
Post 
Proste! Prawa ręka to ta, którą kobieta zacisnęła. Drobinki piasku symbolizują przyjaciół. Chęć zatrzymania ich przy sobie, powoduje, że odchodzą oni w najbardziej zaskakującym momencie, odwracają się od człowieka, gdy ten od nich zbyt wiele oczekuje, gdy robi wszystko, aby pozostali. Prawa ręka symbolizuje wielu znajomych - przyjaciółmi ich nazwać nie można. Lewa ręka, ta na której zostało zaledwie pare drobinek piasku, symbolizuje osoby, które nawet w najgorszym dla człowieka, gdy chce on odciąć się od całego świata momencie są przy nim i go nie zostawiają - ich możemy nazwać prawdziwymi przyjaciółmi. I pomyśleć, że jeszcze rok temu byłam tą prawą ręką. Dziś już wiem co znaczy słowo "przyjaciel". O przyjaźń się nie prosi, nie stara. Ona naradza się sama.


23 maja 2008 23:11:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: