Teraz jest 28 mar 2024 22:01:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Numerowanie stron w ePUB (Adobe Mobile Reader) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Numerowanie stron w ePUB (Adobe Mobile Reader)
Wydzieliłem z innego wątku, bo temat dotyczy wszystkich BOOX-ów.
Robert


Czy możliwe jest wyłączenie numerowania stron w Epub(M90). Teraz jest tak, że numery "wchodzą" na tekst i wyświetlane są dwa numery stron tekstu na jenej stronie czytnika. Nie daje się zmienić marginesu, ani innych ustawień dla większości kupionych książek.


13 gru 2011 11:23:46
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
sulerak napisał(a):
Czy możliwe jest wyłączenie numerowania stron w Epub(M90). Teraz jest tak, że numery "wchodzą" na tekst i wyświetlane są dwa numery stron tekstu na jenej stronie czytnika. Nie daje się zmienić marginesu, ani innych ustawień dla większości kupionych książek.
To numerowanie stron występuje tylko w aplikacji Adobe Mobile Reader. To jest jedyna aplikacja, która obsługuje pliki zabezpieczone DRM (na wszystkich rodzajach czytników jednakowo). Nie mamy na nią wpływu.

Jedyna możliwość obejścia tej aplikacji to użycie pliku epub bez zabezpieczeń i wtedy da się go otworzyć w programie FBReader (czy nowszym CoolReader) - w nich jest wpływ na więcej parametrów tekstu i nie występuje to dodatkowe numerowanie stron.


14 gru 2011 13:46:28
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
To chyba nie dokońca tak. Zdjąłem drm, nawet ponownie przerobiłem calibre na epub, a i tak otwiera się z adobe. Pozycje np. z cho....ka otwierają się w fbreaderze. Co jeszcze trzeba zmienić w epub, żeby otwierał się w fbreaderze. Akurat czytam Granatową krew i Długi weekend Hagena i na M90 wyglądają fatalnie w adobe.


15 gru 2011 11:00:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Mi się wydaje, że skrypt jeszcze rozpoznaje wbudowane czcionki, jak są, to kieruje pilik do Adobe Reader-a - może usunięcie wbudowanej czcionki pomoże.
W nowym oprogramowaniu chyba już nie będzie działał skrypt, tylko aktywny będzie wybór aplikacji w ustawieniach :?

_________________
W Obrazek też ;)


15 gru 2011 22:26:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Tak, rzeczywiście usunąłem czcionki siglem i teraz otwiera się pod fbreaderem i wygląda "po ludzku"


16 gru 2011 12:34:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: