Teraz jest 29 mar 2024 3:30:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Czcionki dodatkowe dla Booxów 
Autor Wiadomość
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Comandante W, dzięki za cenne sugestie. Szkoda, że te zmiany wymagają grzebania w softowych bebechach czytnika, raczej nie skorzystam ze względu na gwarancję, ale będę mieć na uwadze te wskazówki.
Swoją drogą, Onyxom przydał by się jeden dobry program do czytania a nie 4 popsute i wybrakowane...


03 sty 2013 12:49:42
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Kiedy chyba takiego nie ma... Kążdemu coś jest lub czegoś brakuje... :(

Co do gwarancji, nie wiem, tego rodzaju zmiany raczej nie powinny gwarancji naruszać: najlepiej byłoby mieć potwierdzenie Artatechu w tym względzie.


03 sty 2013 14:29:01
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Sugerujemy zmianę czcionek i ustawień poprzez menu czytnika. Czcionki można przecież wrzucić do katalogu ''Fonts''.
Jednocześnie, nie bierzemy odpowiedzialności za niepoprawność działania programów po ingerencji w ich pliki konfiguracyjne.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


03 sty 2013 14:50:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Cytuj:
nie bierzemy odpowiedzialności za niepoprawność działania programów po ingerencji w ich pliki konfiguracyjne

Jest to dla mnie jasne, zrozumiałe i słuszne. Sądzę, że jeżeli przez grzebanie w systemie któryś z programów zacznie stawiać fikołki czy wręcz nie działać, gwarancja tego obejmować nie powinna: jest to samodzielne zepsucie czegoś, co firmowo może działało niezadowalająco, lecz działało.
Serwis w takim wypadku pomóc może, lecz nie w ramach gwarancji, lecz konwencjonalnej fachowej usługi.
Jednakże grzebanie w wymienionych przeze mnie plikach konfiguracyjnych systemu nie zbrickuje, a dopóki zachowana jest możliwość zmiany modyfikowanych plików ponownie na defaultowe czy poprawne, większe ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia czegokolwiek nie występuje.

Nie demonizujmy sprawy, to są tylko pliki konfiguracyjne izolowanych programów, nie grzebiemy w konfiguracjach ogólnych czy systemowych, nie wymaga tez nadzwyczajnych narzędzi czy wiedzy specjalistycznej: zmieniamy to czy owo, jak program nie działa lub nie działa jak oczekujemy, grzebiemy ponownie lub przywracamy stan wyjściowy.

Proste i zachowując elementarną, w miarę rozumną ostrożność, bezpieczne. W końcu to tylko komputerek, a z takimi większa część populacji już chyba zdążyła się oswoić i nie gapi się już tak bezradnie na magiczne pudełeczko jak żaba na piorun?

A tak najogólniej, no risk, no fun.


03 sty 2013 15:46:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Uzupełnię, że pisząc, że tego rodzaju zmiany raczej nie powinny gwarancji naruszać miałem na myśli gwarancję sprzętową, czyli, ze grzebanie w sofcie nie powinno unieważniać gwarancji, lecz jedynie nie być przez nią obejmowane.
Czyli trzasnęła ci znienacka bateria, choć nie powinna, gwarancja działa.
Grzebałeś nieostrożnie w sofcie i coś ci krzywo działa - trudno, Misiu, usługa pozagwarancyjna.


03 sty 2013 15:53:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Pisałem już o tym w dziale "Skróty do funkcji", ale jak na razie bez odzewu. Ponawiam zatem pytanie w tym miejscu, ponieważ co pewien czas Ktoś tu zagląda. Teraz już czytam i czytam na i62Espresso, ale jest pewien problem. Chodzi mianowicie o przypisy. Jak je czytać w trakcie... czytania i wrócić w to samo miejsce. Akurat "katuję" biografię Steve'a Jobsa i gdy kliknę na przypis to przerzuca mnie na zakończenie rozdziału. I jest OK., ale co później. Jak wrócić do czytanego tekstu, tj. w to miejsce, gdzie poprzednio czytałem. W "Wałkowaniu Ameryki" przypisy również były na końcu rozdziału. Teraz zmieniłem na Coolreader i widzę numery stron. Mogę wrócić wybierając opcję z narzędzi, ale czy jest jakiś szybszy i jednocześnie prostszy sposób. Przycisk Backspace powoduje, że wychodzę z książki. Przyciskiem powrtou strony wracam po kolei po przypisach i zaczynam od ostatniej strony danego rozdziału. Może jest jakiś magiczny sposób? A tak na marginesie, to i62 sprawuje się jak narazie SUPER! Pozdrawiam!


06 sty 2013 15:53:45
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Kingfisher napisał(a):
Chodzi mianowicie o przypisy. Jak je czytać w trakcie... czytania i wrócić w to samo miejsce.


Odnośniki są w dwie strony - jeden w tekście głównym książki przenosi cię do objaśnienia, które zawiera także przenośnik powrotny. Klikasz w hiperłącze i lądujesz tam gdzie zacząłeś. Hiperłącza to zazwyczaj te cyferki (albo gwiazdki). Jeśli powrotny nie działa to coś jest skopane. Mi w FBreaderze przypisy działają koncertowo a w CR nie czytam, więc nie wiem.

Kingfisher napisał(a):
Teraz zmieniłem na Coolreader i widzę numery stron.


W FBReaderze domyślnie ustawiony jest pełny ekran. Jak przytrzymasz palcem na ekranie pokaże ci się menu i tam wybierasz opcję "opuść pełny ekran" i wtedy pojawia się belka z numeracja stron i ikoną menu.


06 sty 2013 17:25:45
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Khouri napisał(a):
Kingfisher napisał(a):
Chodzi mianowicie o przypisy. Jak je czytać w trakcie... czytania i wrócić w to samo miejsce.


Odnośniki są w dwie strony - jeden w tekście głównym książki przenosi cię do objaśnienia, które zawiera także przenośnik powrotny. Klikasz w hiperłącze i lądujesz tam gdzie zacząłeś. Hiperłącza to zazwyczaj te cyferki (albo gwiazdki). Jeśli powrotny nie działa to coś jest skopane. Mi w FBreaderze przypisy działają koncertowo a w CR nie czytam, więc nie wiem.

Kingfisher napisał(a):
Teraz zmieniłem na Coolreader i widzę numery stron.


W FBReaderze domyślnie ustawiony jest pełny ekran. Jak przytrzymasz palcem na ekranie pokaże ci się menu i tam wybierasz opcję "opuść pełny ekran" i wtedy pojawia się belka z numeracja stron i ikoną menu.


Rzeczywiście! Działa, ale muszę się jeszcze wprawić w stukanie, czy też dotykanie palcem na dany przypis (szczególnie, gdy nr przypisu mam w narożniku, ponieważ czasem wracam na poprzednią stronę, zamiast do miejsca, gdzie skończyłem czytać). Wróciłem do FBreadera, opuściłem pełny ekran i mam numery stron. Zatem jest wszystko OK. Po raz kolejny dziękuję Khouri :) i pozdrawiam serdecznie!!!


06 sty 2013 18:41:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2009 22:03:28
Posty: 12
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Może ktoś mi poleci jakąś czcionkę włoską, wyświetlającą akcenty takie jak np. w słowach però, così itd.
Dzięki.


16 lut 2013 17:54:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2013 15:15:28
Posty: 4
eCzytnik: Onyx I62HD AG, C65 AG
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Witam.
Czy w i62hd AG jest możliwość zmiany (powiększenia) czcionki w spisie treści czytanej książki?
Zmiana czcionki domyślnej, w spisie treści nie wprowadza żadnych zmian.
Pozdrawiam


22 lut 2013 15:26:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 15:35:23
Posty: 4
eCzytnik: Onyx BOOX i62 espresso
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Mam wielką prośbę do wszystkich którym ten sposób wgrywania czcionek działa. Mógłby ktoś zrobić paczkę z czcionkami TimesNewRoman ? Próbowałem otwierać i edytować pliki .OAR wszystkimi możliwymi aplikacjami (word, NotePad, Notatnik) ale w żadnej wg powyższych instrukcji nie udało mi się tak przerobić pliku, by instalował mi tą czcionke. Byłbym wdzięczny za utworzenie paczki lub pomoc. :)


22 lut 2013 21:51:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 22:37:20
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Tutaj możesz pobrać paczkę kilkunastu czcionek gotowych do zainstalowania (w tym Times New Roman). Większość sam robiłem, a reszta, to te z pierwszego postu w tym temacie.

Jakby pierwszy link nie działał, to tutaj jest kopia


22 lut 2013 23:19:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Czy ww. paczka czcionek pasuje do M92?


23 lut 2013 0:08:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 22:37:20
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Czcionki powinny działać na wszystkich Onyxach.


23 lut 2013 0:24:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 22:37:20
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Widzę, że na starych hostingach polegać nie można. Wstawiam jeszcze raz, teraz na DropBoxie, więc nie powinni usunąć.

https://www.dropbox.com/s/k76r1budn9lwbhr/BooxPatch-czcionki.zip?m


02 mar 2013 20:35:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron