Teraz jest 25 kwi 2024 13:07:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Czcionki dodatkowe dla Booxów 
Autor Wiadomość
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
@Robert ArtaTech

Dzięki za skrypt, zastosowałam podmianę nazwy fontu i się zainstalował, jednak nie cała rodzina - z grupy regular, bold, italic i italic-bold wyświetlają się jedynie bold i italic. Tak samo miałam w przypadku paczki z fontem Fertigo.
W nazwie fontu nie ma spacji.
Co może być przyczyną?


12 gru 2012 21:53:04
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Khouri napisał(a):
Co może być przyczyną?
Aby wszystkie 4 pliki czcionki się zainstalowały, w skrypcie trzeba skrócić nazwę czcionki (xxxx.ttf), a obciętą część nazwy zastąpić gwiazdką.
Gwiazdka zastępuje różne znaki, ale jeśli w jej miejsce nie będzie żadnego znaku w nazwie pliku to on się nie skopiuje.
Przykładowo, jesli mamy pliki Times.ttf i TimesBold.ttf to jeśli zastosujemy w skrypcie wyrażenie "Times*.ttf" to skopiuje się tylko plik TimesBold.ttf. Aby skopiowały się oba pliki musi być maska: "Time*.ttf" (lub jeszcze krócej).


13 gru 2012 16:02:12
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Robert ArtaTech napisał(a):
Khouri napisał(a):
Co może być przyczyną?
Aby wszystkie 4 pliki czcionki się zainstalowały, w skrypcie trzeba skrócić nazwę czcionki (xxxx.ttf), a obciętą część nazwy zastąpić gwiazdką.
Gwiazdka zastępuje różne znaki, ale jeśli w jej miejsce nie będzie żadnego znaku w nazwie pliku to on się nie skopiuje.
Przykładowo, jesli mamy pliki Times.ttf i TimesBold.ttf to jeśli zastosujemy w skrypcie wyrażenie "Times*.ttf" to skopiuje się tylko plik TimesBold.ttf. Aby skopiowały się oba pliki musi być maska: "Time*.ttf" (lub jeszcze krócej).

może na windowsie, bo w powłoce linuksa to działa:
Kod:
t3d$ touch k k1 k2
t3d$ ls k*
k  k1  k2
t3d$ rm k*
t3d$ ls k*
ls: k*: No such file or directory
t3d$

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 gru 2012 16:15:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
t3d napisał(a):
może na windowsie, bo w powłoce linuksa to działa:
Przy instalacji czcionek w Booxie metodą skryptu kopiującego, działa tak jak opisałem.

Jeśli własne czcionki są obecne na karcie SD w katalogu "fonts" podczas instalacji oprogramowania (lub dopakowane do odpowiedniego katalogu paczki instalacyjnej), zostają skopiowane do systemu bez dodatkowej ingerencji użytkownika.


13 gru 2012 16:29:19
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Dobry wieczór!

Od wczoraj posiadam Onyx Boox i62 Espresso (z Arta Tech). Jeszcze przed kupnem czytnika poczytałem trochę na forum (być może za mało) i na początek ściągnąłem do komputera czcionki przygotowane przez Roberta z Arta Tech. Mam jednak problem, ponieważ nie bardzo wiem, jak mogę stworzyć ten katalog w pamięci podręcznej i następnie podkatalog, w którym należy rozpakować czcionki. Wchodzę do pamięci wewnętrznej czytnika. Tam wgrałem Digital Editions z kilkoma nabytymi wcześniej ebookami. Przytrzymuję paluszek i mam menu (lista, szczegóły, ikony itd.) Czy ten katalog i podkatalog mam stworzyć w komputerze i za pomocą kabelka przerzucić do czytnika? Nie wiem, czy piszę dość jasno, ale w komputerze naciskam np. prawy przycisk myszki i tworzę np. nowy folder, a tutaj (o zgrozo) nie wiem :? Czy jest jakieś kolejne submenu? Potrzebuję wsparcia (w istocie poprowadzenia za rączkę), ponieważ za chwilę pogryzę ten czytnik. To jest mój pierwszy wpis na forum. Jestem ciekawy, gdzie będzie ten wpis, jak go wyślę? No ale próbuję. Muszę się trochę oswoić z forum. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odzew!


13 gru 2012 21:40:52
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Robert ArtaTech napisał(a):
Aby wszystkie 4 pliki czcionki się zainstalowały, w skrypcie trzeba skrócić nazwę czcionki (xxxx.ttf), a obciętą część nazwy zastąpić gwiazdką.
Gwiazdka zastępuje różne znaki, ale jeśli w jej miejsce nie będzie żadnego znaku w nazwie pliku to on się nie skopiuje.
Przykładowo, jesli mamy pliki Times.ttf i TimesBold.ttf to jeśli zastosujemy w skrypcie wyrażenie "Times*.ttf" to skopiuje się tylko plik TimesBold.ttf. Aby skopiowały się oba pliki musi być maska: "Time*.ttf" (lub jeszcze krócej).


Użyłam gwiazdki w skrypcie jako maski dla nazw plików - tak, że nazwy fontów pasują do wzoru. To nie to. Zwróciłam uwagę również na wielkość liter w nazwach.

Czy znaczenie ma w jakim edytorze otwiera się, edytuje i zapisuje ten skrypt? Ja akurat użyłam notatnika, ale zrobiłam podgląd w notepadzie++ i skrypty inaczej się układają. Po edycji w notatniku gubi się znak enter odpowiedzialny za przenoszenie znaków do nowej linii - po prostu wszystko jest jednym akapitem. Może tutaj jest problem.

Kolejna rzecz jaka mi przyszła do głowy to limit fontów. Gdzieś było napisane o liczbie 25. I teraz mam takie pytanie - czy liczy się font jako rodzina (ze wszystkimi odmianami) czy też każda odmiana jest liczona jako osobny font?

Chciałabym usunąć fonty bitstreama - czy można to zrobić bezproblemowo, czy są one fontami systemowymi i mogą wpłynąć na nieprawidłowe działanie jakiegoś programu? Jak zrobić maskę nazwy dla tych fontów? Nie wiem jak one się nazywają, bo nie korzystam z żadnego menadżera plików systemowych.


@Kingfisher - musisz podpiąć czytnik do komputera przez usb i zatwierdzić tryb usb w czytniku. Wtedy uzyskasz dostęp do katalogów pamięci wewnętrznej czytnika.
Drugi sposób - na karcie microSD możesz sobie utworzyć strukturę katalogów, wgrać pliki fontów ze skryptami i włożyć do czytnika.


14 gru 2012 11:08:29
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Khouri napisał(a):
Czy znaczenie ma w jakim edytorze otwiera się, edytuje i zapisuje ten skrypt? Ja akurat użyłam notatnika, ale zrobiłam podgląd w notepadzie++ i skrypty inaczej się układają. Po edycji w notatniku gubi się znak enter odpowiedzialny za przenoszenie znaków do nowej linii - po prostu wszystko jest jednym akapitem. Może tutaj jest problem.


Tutaj jest problem - notatnik (ten z Windows) źle wstawia znaki końca linii, przez co skrypty nie działają poprawnie.

Khouri napisał(a):
Kolejna rzecz jaka mi przyszła do głowy to limit fontów. Gdzieś było napisane o liczbie 25. I teraz mam takie pytanie - czy liczy się font jako rodzina (ze wszystkimi odmianami) czy też każda odmiana jest liczona jako osobny font?


Ta liczba ma znaczenie tylko estetyczne - powyżej 25 fontów nie widać ich w menu wyboru czcionki. Liczą się tylko rodziny (czyli podstawowy font + italik + pogrubiony + pogrubiony italik są liczone razem).

Khouri napisał(a):
Chciałabym usunąć fonty bitstreama - czy można to zrobić bezproblemowo, czy są one fontami systemowymi i mogą wpłynąć na nieprawidłowe działanie jakiegoś programu? Jak zrobić maskę nazwy dla tych fontów? Nie wiem jak one się nazywają, bo nie korzystam z żadnego menadżera plików systemowych.


Usunąłem Bitstream i nie mam żadnych problemów. Maska to Vera*.ttf - jest też gdzieś na forum odpowiedni skrypt dla odinstalowywania fontów BistreamVera.


14 gru 2012 13:33:06
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
@ errenay - dzięki za odpowiedź, powalczę z tym w wolnej chwili, może się uda.


14 gru 2012 16:12:18
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Kingfisher napisał(a):
Nie wiem, czy piszę dość jasno, ale w komputerze naciskam np. prawy przycisk myszki i tworzę np. nowy folder, a tutaj (o zgrozo) nie wiem :?
Po podłączeniu czytnika do komputera, pojawia się w nim nowy dysk (nowa litera), który jest właśnie pamięcią wewnętrzną czytnika. Tak samo jak karta SD.
To właśnie na tym nowym dysku, z zawartością pamięci czytnika, wykonuje się operacje zakładania katalogu, kopiowania, czy usuwania plików.

Jesli czytnik nie jest podłączony do komputera, to przeglądając strukturę katalogów, można uruchomić "Menu" i w grupie "Plik" są dostępne różne opcje do operacji na plikach.


15 gru 2012 14:48:07
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
@Kingfisher - musisz podpiąć czytnik do komputera przez usb i zatwierdzić tryb usb w czytniku. Wtedy uzyskasz dostęp do katalogów pamięci wewnętrznej czytnika.
Drugi sposób - na karcie microSD możesz sobie utworzyć strukturę katalogów, wgrać pliki fontów ze skryptami i włożyć do czytnika.[/quote]

Dziękuję za pomoc :)
Już powgrywałem te paczuszki i chyba mam więcej czcionek, ale coś mi jednak nie gra. Chyba nie mam miejsca na te czcionki, ponieważ nie widzę np. Kurier-Bold.ttf, Kurier-BoldItalic.ttf, Kurier-Italic.ttf, Museo-Regular_Bol it. (a są w pamięci wewnętrznej czytnika).Według tego, co wyczytałem do mam uruchomić "Instaluj_Kurier.oar" i to jest da całego zestawu, czyli dla Bold, BoldItalic itd? I analogicznie do Georgia, Museo, ComicSans itd. Aktualnie mam zestaw 4 stron po 6 czcionek i chyba to już wszystko, co mogę tam zapakować? Piszę trochę chaotycznie, ale dopiero się uczę i pewne rzeczy są dla mnie jeszcze niejasne. Pozdrawiam!


15 gru 2012 14:55:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
[quote]Po podłączeniu czytnika do komputera, pojawia się w nim nowy dysk (nowa litera), który jest właśnie pamięcią wewnętrzną czytnika. Tak samo jak karta SD.
To właśnie na tym nowym dysku, z zawartością pamięci czytnika, wykonuje się operacje zakładania katalogu, kopiowania, czy usuwania plików.

Jesli czytnik nie jest podłączony do komputera, to przeglądając strukturę katalogów, można uruchomić "Menu" i w grupie "Plik" są dostępne różne opcje do operacji na plikach.

Również dziękuję za odzew. Będę walczył dalej z czytnikiem... Muszę jeszcze uważnie poczytać to co piszecie, a przede wszystkim nauczyć się obsługiwać czytnik i... poruszać się prawidłowo po forum. Nawet cytowanie Waszej pomocy (Khouri oraz Robert z Arta Tech) mi nie wychodzi. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!


15 gru 2012 15:24:57
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
@Kingfisher - nie przesadź z ilością fontów, ponieważ czytnik wyświetla 25 krojów w menu programu. Jak wgrasz więcej, możesz mieć wrażenie, że skrypty nie działają.


15 gru 2012 17:26:51
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Khouri napisał(a):
@Kingfisher - nie przesadź z ilością fontów, ponieważ czytnik wyświetla 25 krojów w menu programu. Jak wgrasz więcej, możesz mieć wrażenie, że skrypty nie działają.


Chyba jednak przesadziłem, ale uporządkuję to. Chciałem zobaczyć te ładniejsze i powrzucałem wszystko. Istotnie, wygląda na to, że skrypty jakby nie działały. O ile sobie dobrze przypominam, przed moimi "operacjami" miałem 3 stroniczki czcionek po sześć w każdej. A teraz mam cztery stroniczki. Zatem odinstaluję zainstalowane czcionki i wgram tylko jedną paczuszkę. Dziękuję :)


Ostatnio edytowano 15 gru 2012 18:09:07 przez Kingfisher, łącznie edytowano 1 raz



15 gru 2012 17:58:38
Zobacz profil
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Udało mi się zainstalować Cambrię. Otóż problem wynikał w głównej mierze z z rozszerzenia pliku... Nie zauważyłam, że w całej rodzinie tylko odmiana regular miała rozszerzenie TTC zamiast TTF. Aż mi łyso, no ale zmieniłam na ttf i hula.

Teraz mam dodatkowe pytanie co do odinstalowania pozostałych, bezużytecznych dla mnie krojów, proszę o napisanie, które można usunąć bez szkody dla programów systemowych czytnika i podanie masek dla skryptu:
- courier std
- deja vu
- myriad pro
- wen quan


15 gru 2012 18:00:32
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Może zostaw sobie Deja vu oraz Myriad - są w pełni Polskie, troszkę szkoda ich usuwać, Deja vu jest całkiem niezłą czcionką - czasem z niej kozystałem - obecnie Apolonia rządzi :D może ktoś od Ciebie pożyczy czytnik i będzie miał większy wybór czcionek.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 gru 2012 19:31:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron