Teraz jest 28 mar 2024 16:44:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
[K 3] Zawiesił się na ekranie startowym 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 11:11:04
Posty: 29
eCzytnik: kindle3
Post Re: kindle prosto z paczki, zero reakcji
skylla1 napisał(a):
Na komputerze prawym klawiszem na "dysku" Kindla i wybierz WYSUŃ.
Po tej operacji powinien dac się włączyć.


próbowałem i tak, ale niestety ta pierwsza strona jest tam jak przyklejona, bez względu na to, czy kindle jest podłączony do komputera, czy też nie, a jeśli jest podłączony to czy system go widzi, czy nie


25 mar 2011 23:39:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Wejdź w recovery mode i przywróć go do ustawień fabrycznych. może to zadziała

Czyli - trzymaj cały czas przycisk home i uruchom kindla
następnie kiedy pojawi się ekran - wpisz "reset" aby przywrócić go do ustawień fabrycznych

Pozdrawiam


26 mar 2011 10:20:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 11:11:04
Posty: 29
eCzytnik: kindle3
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Nic z ekranem się nie dzieje bez względu na to ile trzymam przesunięty przycisk. Cóż trzeba będzie reklamować. Powiedzcie mi tylko, czy oni zawsze przy reklamacjach odsyłają "refurbished" czy dostanę nowy? W końcu teraz przecież za nowy płaciłem. Kompletna załamka.


26 mar 2011 10:39:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
To czy dostaniesz nowy czy refurbished zapewne regulują zapisy gwarancji - z którą warto się zapoznać przy zakupie.


Czyli

We warrant the Device against defects in materials and workmanship under ordinary consumer use for one year from the date of original retail purchase. During this warranty period, if a defect arises in the Device, and you follow the instructions for returning the Device, we will, at our option and to the extent permitted by law, either (i) repair the Device using either new or refurbished parts, (ii) replace the Device with a new or refurbished Device, or (iii) refund to you all or part of the purchase price of the Device.

Znaczy że mogą je naprawić, dać Ci nowy lub refurbished albo zwrócić kasę


26 mar 2011 11:58:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
a ktoś w ogóle dostał refurbished ? Ja dostałem nowego i w długim wątku o reklamacjach kindelków nie zauważyłem by ktokolwiek dostał regenerowanego.


Ostatnio edytowano 27 mar 2011 23:52:04 przez ikar, łącznie edytowano 1 raz



26 mar 2011 15:54:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
A jak to poznajesz? Przecież ślady użytkowania nie muszą być widoczne, a takie refurbished pewnie pakują standardowo.


26 mar 2011 19:26:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Przecież ktoś pisał, że w mailu od amazona miał informację, że nowy przyjdzie bez kabelka i ładowarki, więc ma odesłać sam czytnik. W takim razie można dostać inaczej pakowanego. Oznacza to, że albo mają zapas pakowanych do wysyłania reklamującym, albo są refurbished.


26 mar 2011 21:42:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 11:11:04
Posty: 29
eCzytnik: kindle3
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Historia się jeszcze nie skończyła, ale napiszę jak to wygląda w tej chwili. napisałem maila do obsługi technicznej Kindle ze swoim numerem telefonu w Polsce i informacją, że nie zamierzam do nich dzwonić za granicę (w sensie z Polski do USA), bo za te pieniądze mógłbym kupić Kindle DX. Wymieniliśmy 3 maile dotyczące czasu kiedy mogą do mnie zadzwonić i przed chwilą miła pani z obsługi klienta zadzwoniła i, miejmy nadzieję, rozwiązała sytuację (swoją drogą, a w rozróżnianiu akcentu jestem dobry, bo mieszkałem trochę w Stanach, o ile pierwsze maile były podpisane przez hindusko brzmiące imiona, to zadzwoniła do mnie z całą pewnością Amerykanka - tak piszę jako ciekawostkę, bo myślałem, że amazon outsourcuje swoje call-center, jak wiele amerykańskich firm). Tak czy inaczej sprawa przedstawia się następująco.

1. Kindle - nowy, specjalnie pytałem, czy nie będzie to model refurbished, został zamówiony, do czego potrzebny był numer karty kredytowej (do tego bez weryfikacji kodem cvv, czy jakoś). na karcie została zablokowana kwota, jak poprzednio
2. zamówienie wyjdzie jutro, tak jak tydzień temu pierwsze i powinno dotrzeć między środą, a piątkiem (oby nie później niż we czwartek, tak jak w tym tygodniu, bo w piątek znikam na dłużej)
3. po przyjęciu zamówienia do systemu złożono natychmiast refundację kwoty na karcie kredytowej, refundacja powinna pojawić się w ciągu 2 dni na karcie, a ponieważ poprzednio blokada kwoty w dolarach poczyniona przez mbank trwała 5 dni, to zakładam, że blokada po prostu zniknie i nie będzie jej w wyciągu (co dziwne, sprawdzałem teraz kartę kredytową i blokada z amazona jest w wysokości 1zł
4. w ciągu 30 dni mam wysłać na swój koszt zepsuty egzemplarz do Stanów, za co dostanę zwrot kasy jak tylko Kindle dojdzie do nich

cała reszta powinna wyglądać jak w poprzednim zamówieniu


26 mar 2011 21:55:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Priam napisał(a):
Przecież ktoś pisał, że w mailu od amazona miał informację, że nowy przyjdzie bez kabelka i ładowarki, więc ma odesłać sam czytnik. W takim razie można dostać inaczej pakowanego. Oznacza to, że albo mają zapas pakowanych do wysyłania reklamującym, albo są refurbished.


Nie wiem jak "ktoś" , ale ja dostałem nawego z kablem w identycznym opakowaniu jak pierwszy.

Poza tym jeśli uważacie ,że są refurbished powiedzcie dlaczego w trakcie procedury reklamacyjnej obsługująca osoba informuje o wysyłce nowego urządzenia i pobraniu pełnej kwoty wraz z przesyłką za nowy czytnik ? Ta kwota zostaje później zwrócona.
Myślę ,że macie typowo polskie podejście do sprawy , doszukujecie się jakiegoś haczyka. Ale to chyba Wasz problem , ja jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta przez amazon ( myślę ,że nie pozostaję w tym odosobniony)
ps. opisana w poście wyżej procedura to standart reklamacyjny amazona - u mnie było identycznie,W ciągu 4 dmi dostałem nowe urządzenie a wszystkie kwoty (za nowego kindla i przesyłkę do USA uszkodzonego ) zostały szybko zwrócone.


27 mar 2011 20:14:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 11:11:04
Posty: 29
eCzytnik: kindle3
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
ikar napisał(a):
Priam napisał(a):
Przecież ktoś pisał, że w mailu od amazona miał informację, że nowy przyjdzie bez kabelka i ładowarki, więc ma odesłać sam czytnik. W takim razie można dostać inaczej pakowanego. Oznacza to, że albo mają zapas pakowanych do wysyłania reklamującym, albo są refurbished.


Nie wiem jak "ktoś" , ale ja dostałem nawego z kablem w identycznym opakowaniu jak pierwszy.

Poza tym jeśli uważacie ,że są refurbished powiedzcie dlaczego w trakcie procedury reklamacyjnej obsługująca osoba informuje o wysyłce nowego urządzenia i pobraniu pełnej kwoty wraz z przesyłką za nowy czytnik ? Ta kwota zostaje później zwrócona.
Myślę ,że macie typowo polskie podejście do sprawy , doszukujecie się jakiegoś haczyka. Ale to chyba Wasz problem , ja jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta przez amazon ( myślę ,że nie pozostaję w tym odosobniony)
ps. opisana w poście wyżej procedura to standart reklamacyjny amazona - u mnie było identycznie,W ciągu 4 dmi dostałem nowe urządzenie a wszystkie kwoty (za nowego kindla i przesyłkę do USA uszkodzonego ) zostały szybko zwrócone.



ja dostałem takie info, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, poinformuję:
Remember to back up your personal content to your computer. When you return your Kindle, please do not return your power adapter, USB cable, manual, any accessories or other items that shipped with your Kindle. When we send a replacement, we'll send you a Kindle only without any additional accessories.


27 mar 2011 20:24:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Właśnie o tym co napisał Kondi mówiłem, ale nie chciało mi się szukać linku do posta. Amazon bardzo mi się podoba i nie czepiam się niczego, a jeśli ktoś nie czyta na bieżąco forum to proszony jest o nie krytykowanie i wyzywanie od "polskiego podejścia" i dyskryminowanie uargumentowanych wypowiedzi. Osobiście poczułem się odrobinę urażony przez ikara, ale już mi przeszło.


27 mar 2011 22:27:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Nikogo nie miałem zamiaru urazić , po prostu w/g mojej wiedzy i doświadczenia kolega dostanie nowy czytnik z kabelkiem.
Oczywiście jak dostanie na pewno napisze jak to wyglądało.
Przepraszam wszystkich przewrażliwionych , którzy poczuli się dotknięci moją poprzednią wypowiedzią.
Co do czytania forum rozumiem priam, że piszesz o sobie. Przy okazji polecam przejrzenie wątku "posułem moje kindle".
Po prostu nie rozumiem dlaczego piszecie o tym ,że amazona wysyła w ramach gwarancji kindle refurbished - a faktycznie nie macie na ten temat żadnej uzasadnionej jakimikolwiek podstawami wiedzy. Wydaje się to zbyt daleko posuniętą formą wyrażania opinii na temat działania amazona. Sam jako zadowolony klient z doświadczeniami tego typu uważam ,że opinie na ten temat powinny wydawać osoby , które miały okazję skorzystać z gwarancji amazona. Pozostałe wypowiedzi według mnie mogą tylko wprowadzać w błąd tych , którzyw przyszłości będą poszukiwali wiedzy na ten temat,
Kondi - ja też dostałem takie info - a przyjechał do mnie kompletny nowy kindle z kablem.


27 mar 2011 23:49:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Ikar - to że pisze się tutaj o obawie otrzymania wersji refurbished, nie wynika z naszej polskiej małostkowości, bo temat ten był wielokrotnie poruszany na zagranicznych forach. Nikt by nie chciał dostać używanego przeż Bóg wie kogo, nie wiadomo w jakich warunkach itd. urządzenia w zamian za swój wychuchany, obnoszony z czcią czytnik. Myślę, że to kwestia psychologii, a potem z obawy tworzą się mity i legendy o tym, że AZ odsyła zawsze używane urządzenia, bo ktoś tak, gdzieś tam dostał refurbished.


28 mar 2011 12:47:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle nie działa po rozpakowaniu
Przecież nawet nikt nie pisał, że Amazon wysyła używane, tylko, zastanawiamy się, czy to możliwe. Mnie interesuje, czy da się to odróżnić - z pewnością są modele refurbished z widocznymi śladami używania, ale skoro tyle Kindli było reklamowanych zaraz po otrzymaniu, to pewnie są i takie w idealnym stanie.


28 mar 2011 13:34:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Kindle nie działa po rozpakowaniu
A czy kindle po naprawie nie musza byc wedlug amerykanskiego prawa oznaczane jako takie? Nie jestem pewien ale mam takie wrazenie, ze klient musi byc o tym poinformowany


Sent from my iPhone using Tapatalk


28 mar 2011 14:08:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: