Teraz jest 28 mar 2024 13:53:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
problem zrejestracja kindle 7 touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2016 15:16:01
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post problem zrejestracja kindle 7 touch
Witam,
Kupiłam nowego Kindla 7 touch w polskim sklepie (xkom).
Większość danych (za wyjątkiem danych karty płatniczej) wrowadziłam za pomocą samego czytnik,a jednak na koniec rejestracji wyskoczył mi błąd wewnętrzny (internal error). Po czym, zarejestrowałam się na samej stronie Amazon. Nie widzę, tam żadnego miejsca do wpisania nr seryjnego mojego kindla, nie mam żadnego sprzętu (device) zarejestrowanego na koncie amazon.
Ponownie probujac zalogować się juz na istniejace konto na amazonie na kindle, nadal wyskakuje mi "internal error"(po wpisaniu adresu email, hasla i kliknieciu przycisku "register").
Jest połączenie z internetem, restartowałam już czytnik, nadal ten sam problem…. Co dalej? Jak w inny sposob mogę zarejestrować kindla na koncie Amazon?


03 mar 2016 15:31:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: problem zrejestracja kindle 7 touch
Kindle za pomocą strony nie da się zarejestrować. Można spróbować przywrócić kindle do ustawień fabrycznych i spróbować jeszcze raz. Można pogadać z obłoga techniczna amazonu, może się okazać że nie możliwa jest rejestracja kidla( czytnik ma zablokowana rejestracje (zgłoszona kradzież) albo został nie wyrejestrowany z poprzedniego konta)


03 mar 2016 16:17:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: problem zrejestracja kindle 7 touch
queven napisał(a):
...(zgłoszona kradzież) albo został nie wyrejestrowany z poprzedniego konta)


W zasadzie, jak nowy i ze sklepu, to nie powinno mieć miejsca.

@nowa - zrestartuj czytnik (20 sek. przytrzymanie wyłącznika) a jeśli nie pomoże, przywróć ustawienia fabryczne. Loguj się na konto, które jest założone na stronie Amazonu przy użyciu komputerowej przeglądarki WWW.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


03 mar 2016 19:10:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2016 15:16:01
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: problem zrejestracja kindle 7 touch
@Cyfranek, dzięki za radę, już próbowałam restarty: opisane przez Ciebie przytrzymanie kilkanaście sekund wyłącznik, jak i przez menu - nic nie dało... nadal wyskakuje mi przy rejestracji "internal error". Zrobiłam tez "reset device"(przywracanie ustawień fabrycznych?), też nic nie dało... :/


03 mar 2016 19:26:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2016 15:16:01
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: problem zrejestracja kindle 7 touch
Problem rozwiązany - pracownik z chatu amazonu zarejestrowal mojego kindla ;)


03 mar 2016 19:48:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: problem zrejestracja kindle 7 touch
@nowa - super że się udało.

@Cyfranek nie będę posądzał tu sklepu o nieuczciwość ale czytnik mógł pochodzić ze zwrotu większość sklepów jak ktoś zwróci czytnik sprzedaje ponownie jako nowy jak został zwrócony w dobrym stanie a że opakowanie otwarte "sprawdzaliśmy czy sprzęt ok i wszytko jest w pudełku" i tego typu obrona sklepu. A ktoś testując czytnik przez 10 czytnik z wredoty? żartu? ustawić go jako skradzony. Nie wiem jak reaguje rejestracja kindla jeśli jest zarejestrowany na danym koncie czy można go zarejestrować na nowym czy trzeba go wyrejestrować na starym. Oczywiście to są skrajne przypadki ale możliwe do zaistnienia, tu się skończyło na jakimś błędzie oprogramowania ;).


04 mar 2016 10:31:39
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: problem zrejestracja kindle 7 touch
queven napisał(a):
@nowa - super że się udało.

@Cyfranek nie będę posądzał tu sklepu o nieuczciwość ale czytnik mógł pochodzić ze zwrotu większość sklepów jak ktoś zwróci czytnik sprzedaje ponownie jako nowy jak został zwrócony w dobrym stanie a że opakowanie otwarte "sprawdzaliśmy czy sprzęt ok i wszytko jest w pudełku" i tego typu obrona sklepu. A ktoś testując czytnik przez 10 czytnik z wredoty? żartu? ustawić go jako skradzony.
Prędzej ktoś z ukradzionym czytnikiem zamówiłby drugi czytnik ze sklepu, po czym zwrócił skradziony jako zakupiony.
queven napisał(a):
Nie wiem jak reaguje rejestracja kindla jeśli jest zarejestrowany na danym koncie czy można go zarejestrować na nowym czy trzeba go wyrejestrować na starym.
W menu Settings zarejestrowanego czytnika jest opcja "Deregister Device" więc z tym nie powinno być problemu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 mar 2016 16:55:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron