Teraz jest 19 kwi 2024 19:20:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Nie widzę wgranych książek 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
eeon napisał(a):
t3d napisał(a):
Trzeba być naprawdę egoistą, żeby wierzyć, że jest się ofiarą spisku korporacji.

Egoistą? - a co do tego ma egoizm? Oj, chyba nie zbyt trafne określenie? ;-)

Masz rację, egocentryk pasuje lepiej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 gru 2012 21:53:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
jeżeli mogę coś zasugerować osobom, które nabyły tę książkę lub podobne:

- koniecznie sprawdźcie MetaTagii!!!
W przypadku tego ebooka należy zmienić źle wpisany numer ID - wydawca umieścił go w formie "isbn:2323....."
a powinny być tylko liczby: "2323......" bez zbędnego skrótu "isbn:"

Przypuszczam, że to jest przyczyną, że Kindle głupieje i nie wyświetla poprawnie sortowania "by Recent" o ile w ogóle cokolwiek wyświetla.

Autor Calibre Kovid Goyal napisał napisał jak sobie z tym poradzić:
Cytuj:
Kindles tend to get stuck indexing certain books. I suggest you delete all the books of your Kindle, reset it, and then resend the books in small batches, verifying that the Kindle finishes indexing them and they show up after each batch. Generally speaking, doing a MOBI to MOBI conversion in calibre before sending will help prevent files from tripping up the Kindle.

Ale nie wydaje mi się konieczny taki zabieg żeby wszystko kasować i restetować urządzenie. Wg mnie wystarczy, że jedynie poprawimy bądź wyrzucimy trefną książkę i na przyszłość (zanim wrzucimy go na swojego Kundelka) będziemy czujnie i uważnie sprawdzać każdego ebooka pod kątem ewentualnych błędów, które mogą tam występować. O ile zleży nam na sprawnie działającym czytniku :-)
Słowem:
Nie ufajmy WYDAWCOM! ;-)

A zatem "spiskową teorię" - wyrzucam tymczasowo do śmietnika, choć nie wykluczam mimo wszystko jej istnienia ;-)

@t3d: hymmmm? kombinuj, ale może zmień trochę kierunek, bo błądzisz ;-)


27 gru 2012 22:30:46
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
eeon napisał(a):
@t3d: hymmmm? kombinuj, ale może zmień trochę kierunek, bo błądzisz ;-)

Ok, pociągnę temat. Chodzi mi o to, że jeśli wszystkim działa, a Tobie nie, to w tym momencie stawianie tezy pt. "to spisek" jest ignorowaniem doświadczeń reszty świata, a zatem egocentryzmem. To określenie traci sens, jeśli ucinasz moją wypowiedz w połowie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 gru 2012 22:39:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
@t3d: w kontekście tego co teraz i wcześniej napisałeś nie sądzisz, że lepiej brzmi i bardziej psauje: ZAROZUMIALSTWO? ;-) Bo jak dla mnie, ten 'egoizm' czy 'egocentryzm' jakoś nie przekonuje* ;-)

* (O ile mogę coś zasugerować, bo 'suma summarum' kwestia ta dotyczy mojej skromnej osoby :twisted:)

ps.
Zwracam jednak Twoją uwagę, że to co wcześniej zostało napisane, zostało napisane jako HIPOTEZA - z szczególnym zaznaczeniem tego słowa. A jak wiesz warunek hipotezy nie zawsze musi być prawdziwy a zgodność potwierdzona. A może nie wiesz? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź!



SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĘ :-)


31 gru 2012 13:42:40
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2013 19:01:46
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
Mam ten sam problem , tez nie działa mi sortowanie sort by recent
nie jest to taki wielki problem jednak jak człowiek przyzwyczaił się , że czytana obecnie książka jest pierwsza na liście to teraz gdy tak nie jest trochę przeszkadza.

Kindle nie ma roku jeszcze bo mam go od maja 2012.


07 sty 2013 19:14:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2013 19:01:46
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
aktualizacja nie pomogła
nadal sort by recent nie działa


08 sty 2013 22:44:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
Próbowałeś synchronizacji:
'Sync and Check for Items' ?

- powinno pomóc :-)


10 sty 2013 3:30:07
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2013 19:01:46
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
Dzieki eoon
pomogło


10 sty 2013 22:21:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
Wracając do tematu, właśnie szukałem na Kindlu książki. No i to samo, Calbra pokazuje że jest, Kindle że nie ma. Sprawdziłem folder "dokuments", książka jest. Kombinowałem z usuwaniem i ponownym wgrywaniem i nic, wysłałem via Amazon i dostałem odpowiedź:

The following document, sent at 10:11 AM on Sun, Jan 27, 2013 GMT could not be delivered to the Kindle you specified:
* Pola dawno zapomnianych bitew - Robert J. Szmidt.mobi
The Kindle Personal Document Service can convert and deliver the following types of documents:
Microsoft Word (.doc, .docx)
Rich Text Format (.rtf)
HTML (.htm, .html)
Text (.txt) documents
Archived documents (zip , x-zip) and compressed archived documents
Mobi book

Wychodzi na to że coś nie tak jest z plikiem, ale co?
Po przekonwertowaniu pliku mobi na mobi problem zniknął, a książka pojawiła się na Kindlu :)


Ostatnio edytowano 27 sty 2013 18:19:28 przez piotr.p42, łącznie edytowano 1 raz



27 sty 2013 13:02:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: nie widzę wgranych książek co robić
amazon-com-kindle-f146/amazon-chroni-kindle-przed-wadliwymi-plikami-t11521.html


27 sty 2013 13:08:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2013 11:47:48
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Classic 4
Post Re: Nie widzę wgranych książek
Witam , mój problem jest podobny. Używam Kindle Classic 4 i do tej pory nie miałam z nim problemów. Dziś rano wgrałam nową książkę w doc. i zaczęłam ładować urządzenie. Po odłączeniu od komputera wszystkie książki znikły!! Oczywiście po podłączeniu go do komputera są one dalej widoczne. Nic nie pomogło. Ani reset, ani usunięcie książek i wgranie na nowo. Zauważyłam również, że w Mobipocket cała moja bibliografia również się usunęła. Nie jestem dobra w nowinkach technicznych i kompletnie się na tym nie znam. Bardzo proszę o pomoc, bo bez mojego Kindla nie umiem funkcjonować :(


12 cze 2013 11:54:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2011 14:39:39
Posty: 5
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle 3
Post Kindle3 Brak ksiazek
Witam

Po mrozach mam problem z moim Kindle 3, rozładował się całkowicie a po naładowaniu i właczeniu mam problem. Nie widzi moich ksiazek a po podłaczeniu do komputera wyskakuje mi jakis skrót do zawartosc kundla, zgrałem wszystko na dysk przywrociłem ustawienia fabryczne pozniej znowu wgralem ale to nic nie dało?
Czy ma ktos jakies pomysły?

Dodam ze moj kundel ma 3 lata, jak Amazon odnosi sie do takich urzadzen ?:D

P.S podobne problemy sa opisane w "Nie widac ksiazek" jesli istnieje taka mozliwosc to prosze o przezucenie tego posta tam ;)
t3d: przeniosłem


27 sty 2014 12:26:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron