Teraz jest 29 mar 2024 16:28:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
[K 3] Nie łączy się z zabezpieczonym wifi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
synaj napisał(a):
Niestety nie mam takiej możliwości. Rutery albo były od operatorów kablówek albo firmowe, gdzie nie miałem dostępu do administracji :(

Rozumiem , ze masz PEWNOSC ze nie ma tam włączonego filtrowania po MAC adresie ?


01 gru 2010 17:29:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 14:26:26
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
wperla napisał(a):
synaj napisał(a):
Niestety nie mam takiej możliwości. Rutery albo były od operatorów kablówek albo firmowe, gdzie nie miałem dostępu do administracji :(

Rozumiem , ze masz PEWNOSC ze nie ma tam włączonego filtrowania po MAC adresie ?

Tak, mam. U siebie sprawdzałem nawet razem z supportem operatora. W innych nie było zresztą też filtrowania (sprawdzałem razem z moim ipodem).

Aby zakończyć temat - WiFi nie jest mi niezbędne do korzystania (a jak pisałem wcześniej za oknem mam hot-spota, tylko muszę przejść do sypialni :). Jakbym nie miał Wifi też by się nic nie stało. Może dam do reklamacji jak będzie mi się chciało, a może nie :)


01 gru 2010 18:34:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
synaj napisał(a):
....Może dam do reklamacji jak będzie mi się chciało, a może nie :)

To trzeba i tak sprawdzic. Czy inni nie maja takich problemów ? A jesli mają to moga zrobic próbę
z routerami do których maja pełny dostep administracyjny. To trzeba wiedzieć bo przecież
to urzadzenie mobilne i w czasie np. wyjazdów masz do czynienia z rożnymi dostępami
np. w hotelach, restauracjach....


02 gru 2010 11:04:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
ja nie mam żadnych problemów ani z wi-fi ani z 3g. Po wi-fi kundelek łączy się bez problemu z siecią zabezpieczoną WPA-PSK - właściwie bez żadnych zabiegów z mojej strony poza wpisaniem has ła za pierwszym razem.

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


02 gru 2010 14:37:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Ok, małe pytanko o Wifi,
łączy się bezproplemowo z routerem linksys z zabezpieczenie WPA2 (personal) nawet jeżeli ID sieci jest wyłączone, ale nie chce trwale zapamiętać hasła dla danej sieci. A ponieważ hasło mam prawie 280bitowe to sami rozumiecie ;)
czy jest możliwość ustawienia parametrów sieci (wraz z hasłem) w jakimś pliku konfiguracyjnym?


21 sty 2011 14:51:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2011 0:48:14
Posty: 8
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
To ja mam szybkie pytanie jeszcze co do wifi. CZy można w kindelku ustawić stałe IP? bo mam router ustawiony bez DHCP...


21 sty 2011 21:09:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Można. Wchodzisz w Settings -> Wi-Fi Settings (view) -> enter other Wi-Fi network -> advanced


21 sty 2011 21:22:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2007 14:20:04
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3G, Nokia E66
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
U mnie łączy się bez problemu wpa-psk2 ale tylko wtedy gdy mam wyłączoną filtrację MAC. Wczoraj walczyłem z 30 min i za nic na świecie nie chce się połączyć, wyskakuje okienko do wpisania hasła. MAC na pewno dobry wpisywałem. Udało się komuś podłączyć z filtracją MAC ??


28 sty 2011 8:31:20
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
tomfox napisał(a):
U mnie łączy się bez problemu wpa-psk2 ale tylko wtedy gdy mam wyłączoną filtrację MAC. ..... MAC na pewno dobry wpisywałem. Udało się komuś podłączyć z filtracją MAC ??


Mnie , bez problemu (LinkSys), ale mam tylko filtrację MAC, bez WPA (wiem ,ze to słabe, ale jedno z urządzeń za cholerę sobie nie radziło z WPA :( )


28 sty 2011 9:23:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Tak filtrowanie adresów MAC, jak i ukrywanie ID sieci czy szyfrowanie WEP nie stanowią realnych zabezpieczeń Waszych sieci bezprzewodowych - praktycznie równie dobrze moglibyście je zmienić na nieszyfrowane. Jeżeli niektóre Wasze urządzenia sobie nie radzą (np. Nintento DS) to należy się zastanowić, czy WEPa/otwartej sieci nie załączać jedynie w momentach, gdy takie urządzenie potrzebuje połączenia bezprzewodowego - a w pozostałych przypadkach korzystać jednak z WPA-PSK2 (czy jak kto woli - WPA2-PSK).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 sty 2011 9:33:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2007 14:20:04
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3G, Nokia E66
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Mi właśnie chodzi o kombinację WPA-PSK2 (czy jak kto woli - WPA2-PSK) :P + filtrowanie MAC czy ktoś ma tak ustawione i działa ?? Bo niewiem czy to wina routera czy Kindle


28 sty 2011 10:56:01
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
tomfox napisał(a):
Mi właśnie chodzi o kombinację WPA-PSK2 (czy jak kto woli - WPA2-PSK) :P + filtrowanie MAC czy ktoś ma tak ustawione i działa ?? Bo niewiem czy to wina routera czy Kindle


Ja tak próbowałem WPA2-PSK+filtrowanie MAC+wyłączone id sieci i działało bez problemów (router Linksys).
Aktualnie jednak nie używam bo normalnie mam ustawione długie hasło (280 bitów) a nie ma możliwości (chyba) zapamiętania na stałe lub copy/paste z jakiegoś pliku txt.


28 sty 2011 12:31:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2011 18:30:12
Posty: 30
Lokalizacja: Dobroń
eCzytnik: kindle 3 WiFi, Kindle Paperwhite II
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Czytam i czytam, ale nie znalazłem rozwiązania jak podłączyć kundelka do livebox'a. Bardzo proszę kogoś, komu to się udało o wytłumaczenie mi tego powoli i drukowanymi literami, jak średnio rozwiniętemu sześciolatkowi.
Z góry dziękuję. Aha - kundelek 3 WiFi


19 mar 2011 13:45:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
A livebox rożni się czymś szczególnym od innych access pointów ?


19 mar 2011 13:54:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2011 18:09:34
Posty: 51
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
niczym :)
włączasz wifi na kindlu, wpisujesz kod ( znajduje się na spodzie liveboxa -WEP- ), bez "-" , następnie wciśnij przycisk REG na liveboxie ( większość osób o tym zapomina i na forach piszą, że mają problemy z połączeniem ) zacznie migać dioda - ta najbardziej po lewej - wtedy klikasz connect na kindlu i już :) połączone - zapamiętane :)


19 mar 2011 14:07:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: