Teraz jest 24 kwi 2024 10:31:04




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[K Paperwhite] Nie działa wysyłanie ebooków mailem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post [K Paperwhite] Nie działa wysyłanie ebooków mailem
Proszę kogoś o pomoc, (posiadam kindle paperwhite) spędziłem przed kompem już kilkanaście dobrych godzin szukając i zarazem próbując rozwiązać problem jak na razie bez rezultatu ! Jestem już nie źle poirytowany :[ Dlatego bardzo proszę o pomoc, może jak ktoś się zainteresuje to wtedy dokładniej opiszę mój problem . Ogólnie to nie mogę wysłać e booków na kindle przez maila. :zakręcony: :? podejrzewam że problem może być prozaiczny jak w większości takich przypadków, ja już nie mam posłów :?


21 lut 2013 10:45:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
dodałeś email z którego wysyłasz ebooka do listy na amazonie?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 lut 2013 11:07:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
Na stronie logowania kindle amazon dodałem maila który jest w moim kindle ponadto dodałem maila który jest na gmailu co niby przez niego wysyłam po przeczytaniu kilku porad dotyczących kindle dodałem również maila z wyrażenie free na kindle np nazwa użytkownika@free.kindle. com mam też taki nazwa użytkownika@kindle.com ; nazwa użytkownika@gmail.com . Ebooka wysyłam przez calibre i wydaje mi się że ten program również mam dobrze zkonfigurowany . ale czy na pewno ???????????????????????????


21 lut 2013 11:40:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
tak jak widać

Personal Document Settings

Kindle Personal Documents service makes it easy to take your personal documents with you, eliminating the need to print. You and your approved contacts can send documents to your Kindle by e-mailing the documents to your Send-to-Kindle e-mail address. You can also send documents to your Kindle using Send to Kindle, which is available for free download at www.amazon.com/sendtokindle. Learn more
Personal Document Archiving
When this option is enabled, personal documents sent to your Send-to-Kindle e-mail address will also be added to your Kindle library. Learn more
Archiving Space Used Actions
Enabled
0.0 of 5 GB (0%)
Edit
Approved Personal Document E-mail List
To prevent spam, your Kindle will only receive files from the following e-mail addresses you have authorized. Learn more
E-mail address Actions
...........@gmail.com Delete
...........@kindle.com Delete
...........@free.kindle.com Delete
...........@wp.pl Delete
Add a new approved e-mail address ---- SORRY NIE UMIE INACZEJ POKAZAĆ TEJ STRONY , TYLKO PRZEKOPIOWAĆ


21 lut 2013 11:48:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
Gmail się słabo nadaje
post80501.html?hilit=gmail#p80501

Ja sobie odpuściłem wysyłanie z Calibre, zainstalowałem program Send To Kindle i po konwersji robię na książce "pokaż czy tam otwórz folder" i jednym prawoklikiem przez Send to Kindle.

No i nie dodawaj adresów ...@kindle.com jako aprobowanych, tam ma być tylko twój adres e-mail.
Co Calibre pokazuje przy teście konta mailowego? Można zrobić test łączności przy ustawianiu konta pocztowego w Calibre, jaki raport?


21 lut 2013 11:59:57
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
@kindle.com i @kindle.free.com jest tam dodane zupełnie niepotrzebnie.

Podejrzewam, że masz coś nie tak skonfigurowane w calibre. Spróbuj wysłać książkę normalnym mailem z gmaila albo wp, to się przekonamy.
Książka powinna pojawić się na czytniku sama, ale możesz to przyspieszyć wymuszając z poziomu czytnika synchronizację.

Dodatkowo przesłane ebooki powinny się pojawiać w dziale "Personal Documents" na stronie Amazona, a takie których jeszcze czytnik nie odebrał są widoczne w "Pending Deliveries"

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 lut 2013 12:06:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
to jeszcze raz
usunąłem z konta na amazon @kindle.com i @kindle.free.com, został tylko adres na gamailu i adres alternatywny innej mojej poczty, sprawdzałem na gmilu mimo że calibre pokazał że wysłał wiadomość to nie ma jej tam :?


21 lut 2013 13:07:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
wysyłam bez pośrednio z gmila i na czytniku się nie pojawia


21 lut 2013 13:26:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
może trzeba wszystko przemyśleć od nowa i zacząć krok po kroku od samego początku wiem że zawsze mogę po sztywnym USB przesłać książkę ale wtedy za każdym razem zaczyna się cykl ładowania baterii w kindle czy jest to potrzebne czy nie i tym sposobem ograniczam jej żywotność ( tak myślę !!!!!!!) Po drugie nie mogę spokojnie spać jak wiem że są jakieś możliwości w moim urządzeniu ( i wszystkim to działa ) a u mnie nie :o :? :idea:


21 lut 2013 13:32:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
Lista do zrobienia
raport Calibre z testu poczty
otwórz plik MOBI Amazonowym programem na kompie (serwery Amazonu sprawdzają poprawność pliku MOBI, wadliwy nie zostanie przesłany na Kindla) amazon-com-kindle-f146/amazon-chroni-kindle-przed-wadliwymi-plikami-t11521.html
sprawdź np. czy program Send to Kindle działa z adresem twojego Kindla


21 lut 2013 13:53:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
teraz jeszcze kombinowałem wysyłałem bez pośrednio z maila i nie ma tego na stronie amazon w zakładkach :"Personal Documents" i tu też nie ma "Pending Deliveries" tym bardziej nie ma ich na czytniku samoczynnie ani też jak na czytnik z manu wybiorę " Sync and Check for Items " czytnik jest połączony przez wi fi z kindle dlatego tak sądzę , bo w "cloud" mam kilka słowników do pobrani i nawet jeden na próbę pobrałem - nimiecki żeby się upewnić co do połączenia., Ja nie wiem jednej rzeczy ( sorry teraz to już mam taki mętlik ) jak po raz pierwszy wchodziłem na amazon to podałem maila z mojego kindle , którego wygrzebałem w ustawieniach : nazwa użytkownika@kindle.com potem musiałem podać nowy użytkownik ( coś w tym sensie ) podać hasło do logowanie i wtedy jest jak by moja strona na amazona na której będą książki jak je tam wyślę i będą przesyłane ma mój czytnik ??????? Teraz moje pytanie czy to tak jest dobrze czy może omyłkowo stworzyłem przez nie właściwą kolejność działania dodatkowe konto na amazon i nie jest ono przypisane do mojego kindle ? tego nie jestem pewny. Najlepiej jakby ktoś z doświadczeniem pokierował mnie od początku co i jak ??//


21 lut 2013 14:30:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
Spróbuj wysłać z maila tekst w PDFie na swój adres kindlowy w temacie wpisując convert - ciekawe czy wtedy coś się pojawi. Tak czy inaczej jak nie dasz rady to napisz do supportu amazona - oni rozwiążą ten problem.


21 lut 2013 14:53:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale nie zaszkodzi napisać o tym drugi raz:

- musisz 'autoryzować maila', z którego wysyłasz na swojego Kindla.
Znajdziesz to w:
Your Kindle Account/Personal Document Settings/Approved Personal Document E-mail List

czyli w tym miejscu dodajesz swojego 'zaufanego' maila. Może być ich nawet kilka :-)


Zabieg ten (ze strony Amazonu) ma za zadanie chronić nas przed 'niechcianą pocztą' (SPAMem)


21 lut 2013 16:01:56
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
eeon napisał(a):
nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale nie zaszkodzi napisać o tym drugi raz:

- musisz 'autoryzować maila', z którego wysyłasz na swojego Kindla.
Znajdziesz to w:
Your Kindle Account/Personal Document Settings/Approved Personal Document E-mail List

czyli w tym miejscu dodajesz swojego 'zaufanego' maila. Może być ich nawet kilka :-)


Zabieg ten (ze strony Amazonu) ma za zadanie chronić nas przed 'niechcianą pocztą' (SPAMem)

ehhh, przecież w pierwszych postach to juz było omówione...
Przeczytałbyś wątek przed zabraniem się do komentowania...

romario66 napisał(a):
jak po raz pierwszy wchodziłem na amazon to podałem maila z mojego kindle , którego wygrzebałem w ustawieniach : nazwa użytkownika@kindle.com potem musiałem podać nowy użytkownik ( coś w tym sensie ) podać hasło do logowanie i wtedy jest jak by moja strona na amazona na której będą książki jak je tam wyślę i będą przesyłane ma mój czytnik ??????? Teraz moje pytanie czy to tak jest dobrze czy może omyłkowo stworzyłem przez nie właściwą kolejność działania dodatkowe konto na amazon i nie jest ono przypisane do mojego kindle ? tego nie jestem pewny. Najlepiej jakby ktoś z doświadczeniem pokierował mnie od początku co i jak ??//

Jak już się zalogujesz, to zobacz stronę "Manage Your Devices". Powinien tam być widoczny Twój czytnik (jego mail zresztą też). Jeśli go nie ma, to pomieszłeś z kontami.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 lut 2013 16:28:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 9:21:20
Posty: 11
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: wysyłanie ebooków przez maila nie idzie !
o dzięki z ostatnie info zaczynam wychodzić na prostą już mam swojego kindla w tej zakładce "Manage Your Devices"
i teraz jest inny adres niż przedtem wpisywałam w calibre i już jakoś udało mi się wysyłać plik sand to kindle , tylko jeszcze nie odnalazłem go na amazon i nie wiem jak go wysłać na kindle urządzenie


21 lut 2013 18:01:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: