Teraz jest 20 kwi 2024 4:52:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[K Touch] Dziwnie działająca funkcja kasowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post [K Touch] Dziwnie działająca funkcja kasowania
Dziwna sprawa jest z tym kindle 4 touch.
Przy probie skasowania trzymajac palcem mam 3 mozliwosci:
- jesli jest cos wgrne przez USB to mam mozliwosc zrobienia Delete this book
- jesli z eGazeciarza to nie wyskakuje mi menu kontekstowe wcale
- przy innych mam Move to archived items
Przenoszenie do archiwum nie jest wygodne bo mam pozneij stos dokumentow w nim i musze kasowac pojedynczo przez strone amazona. Jakas masakra - bardzo niewygodne to jest.

Zapytalem w amazon support:

Jenny:Just to remind you Robert, if you want to remove the contents on your archived items, you have to delete them on your Amazon account, on "Manage Your Kindle" page.
However, if you will do that, the contents will be permanently removed from your kindle as well as on your account.
Me:but if I have 100 documnets I need click one by one :(???
it is terrible unconfortable
Jenny:Unfortunately, yes. You have to remove them one by one Robert.
Me::(
and why I need do it from amazon site, why not form my kindle?
Jenny:I'm sorry Robert, that's how it goes.


na pytanie czemu nie moge kasowac od razu dostalem lakoniczna odpowiedz

Sometimes, you might be experiencing intermittent issues on your kindle Robert.
Let's try to do a hard reset to your kindle.


Oczywiscie HR robilem ale nadal to samo. A jak Wasze K4Touch sie zachowuja? Wyglada to na ewidentny bug w sofcie i jest to bardzo duza niewygoda do zapanowania nad porzadkiem w dokumentach.

Zajefajny jest ten support. Powiem Wam szczerze - moze wymiana na nowe im idzie ale support juz nie.

-EDIT-

hehe po rozmowie z supportem chcieli mi wyslac nowy (lub ref :( ) kindle do momentu az okazalu sie ze kraj to Poland.
No coz mysle ze support nie zna dobrze kindle.
Ciekawe czy developerzy go znaja.
Taki ten Kindel ale daleko mu do profesjonalizmu w 100% - btw zebyscie nie pomysleli ... nadal mimo ulomnosci lubie go :D


14 sty 2012 14:35:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
@wyzwolenia, wyłączyłeś archiwizowanie dokumentów na stronie "Manage your Kindle" ? Nie będziesz musiał wtedy usuwać plików przez komputer, ani na stronie Amazon. Będziesz mógł również usuwać gazety "z palca".

Myślę, że część forumowiczów, jeśli nie większość spokojnie może pracować dla supportu Amazon, chociaż z rozsyłaniem moich kundelków przy pierwszej lepszej reklamacji bym się wstrzymał...

_________________


14 sty 2012 23:31:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:59:33
Posty: 19
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
mam ten sam problem, ale opisze go dokladniej.

Jak wysylam pliki (gazety) przez kabelek to wszystko jest ok. Mam podzial na dzialy, obrazkowe menu itd. Oczywiscie mozna pliki z kindla kasowac. Dodatkowo jak wysle nowa gazete, to stara przechodzi do archiwum. Gazeta ma swoja date. Generalnie - super

jak wysylam pliki (gazety) mailem to juz jest zle :/ Nie mam menu. Gazeta jest w formie normalnej ksiazki. Nie mozna jej skasowac. W miejscu gdzie powinna byc data jest napis (calibre) i kazda kolejna gazeta nagrywa sie obok tej starej. Brak przechodzenia do archiwum.

Problem ten z tego co sie dowiedzialem wystepuje tylko na wersji Touch. Jest to ewidentny blad.

Jesli znasz dobrze angielski to napisz do nich jeszcze raz i opisz to dokladnie i zapytaj kiedy to planuja naprawic i kiedy bedzie nowa aktualizacja oprogramowania.

z gory dzieki.


14 sty 2012 23:50:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
@dzemol, to jest popularny problem związany z Kindle Touch. Zwróć uwagę na to, że gazety w formacie .mobi wysłane na czytnik zmieniają rozszerzenie na .pobi. Amazon wprowadza "nowy stary" format co skutkuje psuciem formatowania.

Z supportem miałem już przyjemność rozmawiać i zwróciłem im uwagę na ten błąd, jednak nie byli mi w stanie powiedzieć czy i kiedy zostanie to naprawione, ponieważ nie jest to kwestią oprogramowania samego Kindle, a ich serwerów, przez które dokumenty są przesyłane na czytniki. Dobrą wiadomością natomiast jest to, że w odpowiedzi na podobne zgłoszenia naprawili ten błąd dla wysyłki z instapaper.

edit: niestety nie zaproponowali mi nowego czytnika w zamian za ich wadliwy system.. :(

_________________


15 sty 2012 0:01:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
u mnie jest to samo, ale np. jak dostalem gilberty z dwoch dni, zamiast jednego (byl jakis problem w skryptach egazeciarza) to moglem kasowac oba "z palca"
a archiwizowanie mam ciagle wlaczone..
reszta chyba standard - dopiero po usunieciu z konta mozna usunac z palca
(archiwizowania nie wylaczam, bo chce miec kilka swoich przerobionych zarchiwizowanych ksiazek w archived items)

chyba ze wylaczac archiwizowanie - a jak chce miec cos zapisane na amazonie to przed wyslaniem archiwizowanie wlaczyc ? a na cala reszte dni (np. subskrypcje gazeciarza) wylaczyc
jak to dziala ?


15 sty 2012 9:24:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
wyzwolenia tak jak kiedys pisalismy ewidentny blad w sofcie KT4 - pozostaje miec nadzieje ze w nastepnym sofcie to poprawia. Az rozbawila mnie odpowiedz supportu Amazona - lekarstwo na brak kasowania - hard reset - to tak jakby zabijac muche rzucajac w sciane encyklopedia. Ale tak jak napisal soxymora - wyłączyłączyc archiwizowanie dokumentów na stronie "Manage your Kindle". Nie będziesz musiał wtedy usuwać plików przez komputer, ani na stronie Amazon. Będziesz mógł również usuwać gazety "z palca".
Miłej niedzieli. ;)


15 sty 2012 10:01:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:59:33
Posty: 19
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
@soxymora

a dlaczego z instapeper jest ok a z calibre czy gazeciarza jest zle? domyslam sie, ze to chodzi o to, ze ich serwery kontroluja ruch i z niektorych serwerow dopuszczaja pliki z niezmienionej formie a z niektorych modyfikuja. czy tak? poprawcie mnie jesli chodzi o cos innego.

i dlaczego tylko touch? wydaje mi sie, ze na kazdym kindlu powinno byc to samo :/


15 sty 2012 10:44:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
@dzemol, dokładnie tak.

Tylko Touch, ponieważ ten w inny sposób przedstawia spis artykułów.

_________________


15 sty 2012 12:25:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
> @wyzwolenia, wyłączyłeś archiwizowanie dokumentów na stronie "Manage your Kindle" ?

Wlanie nie bardzo wiedzielam jak to zrobic ale juz zrobilem i zaraz sprawdze czy dziala oraz co to daje.
Rozumie ze stare musze pojedynczo kasowac przez amazona?


15 sty 2012 19:47:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:59:33
Posty: 19
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
no to mam nadzieje, ze to poprawia. Uznaje, ze ta wersja jest wypuszczona na szybko i ma po prostu bledy. Dopracuja i przesyl danych i kundla i bedzie git.

Przeciez po cos zrobili w nim m.in. czujnik polozenia ...


15 sty 2012 21:17:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
no ktos ostanio na forum pisal ze nie ma czujnika. Sam juz nie wiem.
Troche amazon robi wjoche z tak mocno niedopracowanym softem, wszyscy plują na MS a tam to jest naprawde super w porownaniu do naszych niedogodnosci


15 sty 2012 21:35:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
@sexymora Ustawilem to co psiales ale nie widze zadnej zmiany. Tych dokumentow nadal nie moge skasowac a na egazieciarza wcale nie ma menu kontekstowego. Moze to dotyczy nowych dokumentow tylko? A moze czegos innego powinienem sie spodziewac? Jest to tak spartaczona ze juz sa nie wiem jak to powinno byc.


15 sty 2012 22:03:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:59:33
Posty: 19
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
menu nie bedziesz mial i na ta chwile z tego co widze nic nie poradzisz :/


15 sty 2012 22:29:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
@wyzwolenia, ta funkcja nie działa wstecz. Jeśli wyłączyłeś archiwizowanie, to będziesz mógł usuwać nowo pobrane periodyki i dokumenty.

_________________


16 sty 2012 1:11:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 23:32:37
Posty: 11
eCzytnik: OYO II
Post Re: Kasowanie w Kindle 4 Touch
Witam
Gdzie/jak -wyłączyć archiwizowanie dokumentów na stronie "Manage your Kindle" ?


22 sty 2012 10:37:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron