Teraz jest 28 mar 2024 13:21:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Prestigo Libretto PER 3162B 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Prestigo Libretto PER 3162B
Chodząc po Targach Książki znalazłem jeden czytnik, który (pomijajac szczegóły techniczne) w mojej prywatnej opinii zyskał miano najładniejszego ;)
To jest czytnik 6 calowy, mimo, że dzięki swej kompaktowej i zwartej konstrukcji wydaje się mniejszy.
Pochodzi od Cypryjskiej firpy Prestigo - czyli nie żaden "chińczyk".
W promocji na Targach jest dostępny za 650 zł
Posiada obsługę 8 języków w tym Polski a na targach jest reklamowany hasłem "czytnik + 250 lektur szkolnych i innych książek w kieszeni", które ma wgrane.
Rzeczone książki ważą ponad 100 kilogramów (i kosztują ponad 1200zł) a czytnik waży 169 gram :shock:

Jest na prawdę elegancki - świetnie leży w ręce, posiada ekskluzywne etui w komplecie i słuchawki.
Z ciekawych funkcji to: g-sensor (akcelerometr) i odtwarzanie wielu formatów audio - w tym również bezstratnych FLAC :shock:
Z e-książek obsługuje: PDF, ePUB, TXT, WTXT, PDB, FB2, HTML, LRC - więc sporo :)
Nie ma łączności bezprzewodowej, ani ekranu dotykowego - za to dużo ułatwiających klawiszy.
2MB pamięci wewnętrznej plus obsługa kart microSD do 32MB dają niezłą przestrzeń.
Gwarancja 2lata - dostępny (pojawił się dopiero na początku października) w MediaTown, bezkartek.pl, czytio i in.

Jeszcze link do filmiku o nim:
http://www.youtube.com/watch?v=NQsf8knicE0

Trudno opisać przyjemność obcowania fizycznego z tym czytnikiem, zdjęcia są nieadekwatne, nadaje się znakomicie na prezent - zwłaszcza płci pięknej powinien się bardzo podobać 8)

To jeszcze może fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
W Obrazek też ;)


07 lis 2010 13:18:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Prestigo Libretto PER 3162B
airs napisał(a):
2MB pamięci wewnętrznej plus obsługa kart microSD do 32MB dają niezłą przestrzeń.


2 MB?
Chyba rząd wielkości pomyliłeś.

Czytnik faktycznie fajny. Szkoda, że nie ma po bokach klawiszy do zmiany stron, albo takiego flipbara jaki ma DR800s.


07 lis 2010 14:25:38
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prestigo Libretto PER 3162B
airs napisał(a):
Pochodzi od Cypryjskiej firpy Prestigo - czyli nie żaden "chińczyk".

Fajny dowcip ;)

Swoją drogą, mnie pamięć myli, czy ten akurat cud nie wspiera żadnego DRM? Znaczy, tańsza troszeczkę Vedia eReader.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 lis 2010 17:08:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigo Libretto PER 3162B
nightelf napisał(a):
airs napisał(a):
2MB pamięci wewnętrznej plus obsługa kart microSD do 32MB dają niezłą przestrzeń.

2 MB?
Chyba rząd wielkości pomyliłeś.

Czytnik faktycznie fajny. Szkoda, że nie ma po bokach klawiszy do zmiany stron, albo takiego flipbara jaki ma DR800s.
Masz rację - pomyliłem :zakrecony: - przy tych Targach to łatwo o zamęt w głowie - oczywiście 2GB wewnętrznej i odpowiednio do 32GB karta microSD :)

Czytnik ma z prawej strony u dołu (słabo go widać na zdjęciach) taki pionowy dłuższy (jakieś 2cm) dodatkowy (dublujący się) klawisz do obracania stron (coś jak "next")...

Mori napisał(a):
airs napisał(a):
Pochodzi od Cypryjskiej firmy Prestigio - czyli nie żaden "chińczyk".
Fajny dowcip ;)
To nie miał być "dowcip" - nie znam oczywiście dokładnie źródła w którym powstaje hardware do niego, ale ma nietypowo "zwartą" konstrukcję (nie sprawia wrażenia "arkusza tektury", ma bardzo ładne wykończenie i mimo lekkości pewnie daje się trzymać w ręce, nie powstają w głowie myśli, że za moment coś pęknie ;)
Załączona okładka/etui bardzo elegancko wygląda i dodaje czytnikowi nutkę "ekskluzywności" ;)

A jeśli chodzi o software to jest to na pewno produkt "europejski", pracuje nad jego rozwojem europejska firma, nie ma też w zestawie obsługiwanych (9 różnych) języków żadnego azjatyckiego ;) Słyszałem nazwę pierwotnego producenta - niestety nie mogę sobie teraz przypomnieć :(

Mori napisał(a):
Swoją drogą, mnie pamięć myli, czy ten akurat cud nie wspiera żadnego DRM? Znaczy, tańsza troszeczkę Vedia eReader.

Słuszna uwaga - dzisiaj też go oglądałem i pytałem i o to - DRM ma być wprowadzony w najbliższej aktualizacji oprogramowania, która ma się ukazać "lada dzień".

Przyniosłem dzisiaj ze sobą na Targi również kartę SD, którą używałem do "oglądania" czytników i zobaczyłem że ten PER3162B ma całkiem sprawny i fajny tryb reflow w PDF-ach :)
Słuchałem również wbudowanego odtwarzacza i mimo hałasu, usłyszałem że jest całkiem niezły dźwiękowo, poza tym że rzeczywiście obsługuje wiele formatów plików dźwiękowych łącznie z bezstratnym FLAC. :!:

Menu i struktura opcji w czytniku jest tak skonstruowane graficznie, że bardzo łatwo się je obsługuje tym rządkiem dodatkowych klawiszy z prawej strony (nie trzeba "biegać" kursorem) :!:

Firma Prestigio (http://www.prestigio.com/) jest dość dużym dystrybutorem elektroniki użytkowej: domowej, komputerowej, samochodowej i inn. mającą zacięcie estetyczne i to widać w tym czytniku.
"Prestigio offers an exclusive combination of elegance, sophistication, high product quality, advanced technology and state-of-the-art design."
Mają swoją główną siedzibę na Cyprze i przedstawiciel twierdził, że rozprowadzają czytnik do 30 krajów (nie azjatyckich).

Edit: Chciałem jeszcze dodać, że Prestigio wystawia w szranki oprócz "chwalonego" przeze mnie i opisanego PER3162B (na Vizplex-ie) całą serię "Prestigio Libretto" z e-inkiem i z LCD :::?
Jest na Sipix-ie model PER5062B, są 2 modele z LCD - 5 cali i 7 cali...
Dobrze było by ich nie mylić bo to bardzo różne produkty :!:

_________________
W Obrazek też ;)


08 lis 2010 1:40:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron