Teraz jest 29 mar 2024 11:31:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Prestigio PER3562B 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2012 19:29:35
Posty: 1
Post Prestigio PER3562B
Witam forumowiczów jako nowy użytkownik.
Zamierzam kupić sobie urządzenie PER3562B, za 549 zł. Czy ktoś z was miał z nim do czynienia? Prosiłbym o komentarze, jeśli ktoś z was coś wie. Mi głównie chodzi o dobrą kontrastowość wyświetlacza, szybkość przełączania stron, żywotną baterię, bezawaryjność i niską cenę.

Miałem wcześniej PER3362B. Podobała mi się prostota, niemniej, działał zbyt wolno. W PDFach ze strony na stronę przechodził powoli, wyświetlacz mógłby być bardziej skontrastowany. I szwankowały przyciski przy przechodzeniu na niekolejne strony - jednorazowe wciśnięcie "5" powodowało wyświetlenie "55", a jednorazowe "cofnij", cofało podwójnie, tak jakby to urządzenie odczytywało "55" jako "5", chociaż wyświetlało właśnie "55". Oddałem (po ośmiu miesiącach) z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową (na podstawie ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów).


***

Kupiłem ten czytnik około tygodnia po napisaniu powyższego postu. Zastanawiałem się nad podobnym Onyx'em. Wybrałem Prestigio, ponieważ był dużo tańszy i wówczas (nie wiem jak jest teraz) miał lepszy wyświetlacz. I urządzenie bardzo mi się podoba. Sprawuje się bez zarzutów. Strony wyświetla prawidłowo, przechodzi do kolejnych bardzo, bardzo szybko, nawet przy odświeżaniu co stronę (przy wyłączonym odświeżaniu pojawiają się jaśniejsze i ciemniejsze miejsca w tekście, a to mnie drażni) dokumentów PDF. Dla kogoś, kto na czytniku elektronicznych książek chce czytać książki, uważam, urządzenie jest w pełni prawidłowe. Menu jest przejżyste, szybkie i proste. Ma rozbudowane menu konfiguracyjne - czyli dopasowuję sobie wyświetlacz, czcionki, odświeżanie i czytam, bez tej całej multimedialnej zabawy, typu: "zrobię sobie przerwę". Poruszanie się po menu podczas czytania nie rozdrażnia. Okazało się, że to nie zegarek z wodotryskiem, nie kaczka na złotym łańcuchu, a porządny, "klasyczny" szwajcarski nożyk. To, to właśnie. 5+


12 cze 2012 14:31:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3562B
pan spod Biedronki napisał(a):
Witam forumowiczów jako nowy użytkownik.
Zamierzam kupić sobie urządzenie PER3562B, za 549 zł. Czy ktoś z was miał z nim do czynienia? Prosiłbym o komentarze, jeśli ktoś z was coś wie. Mi głównie chodzi o dobrą kontrastowość wyświetlacza, szybkość przełączania stron, żywotną baterię, bezawaryjność i niską cenę.

Miałem wcześniej PER3362B. Podobała mi się prostota, niemniej, działał zbyt wolno. W PDFach ze strony na stronę przechodził powoli, wyświetlacz mógłby być bardziej skontrastowany. I szwankowały przyciski przy przechodzeniu na niekolejne strony - jednorazowe wciśnięcie "5" powodowało wyświetlenie "55", a jednorazowe "cofnij", cofało podwójnie, tak jakby to urządzenie odczytywało "55" jako "5", chociaż wyświetlało właśnie "55". Oddałem (po ośmiu miesiącach) z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową (na podstawie ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów).


***

Kupiłem ten czytnik około tygodnia po napisaniu powyższego postu. Zastanawiałem się nad podobnym Onyx'em. Wybrałem Prestigio, ponieważ był dużo tańszy i wówczas (nie wiem jak jest teraz) miał lepszy wyświetlacz. I urządzenie bardzo mi się podoba. Sprawuje się bez zarzutów. Strony wyświetla prawidłowo, przechodzi do kolejnych bardzo, bardzo szybko, nawet przy odświeżaniu co stronę (przy wyłączonym odświeżaniu pojawiają się jaśniejsze i ciemniejsze miejsca w tekście, a to mnie drażni) dokumentów PDF. Dla kogoś, kto na czytniku elektronicznych książek chce czytać książki, uważam, urządzenie jest w pełni prawidłowe. Menu jest przejżyste, szybkie i proste. Ma rozbudowane menu konfiguracyjne - czyli dopasowuję sobie wyświetlacz, czcionki, odświeżanie i czytam, bez tej całej multimedialnej zabawy, typu: "zrobię sobie przerwę". Poruszanie się po menu podczas czytania nie rozdrażnia. Okazało się, że to nie zegarek z wodotryskiem, nie kaczka na złotym łańcuchu, a porządny, "klasyczny" szwajcarski nożyk. To, to właśnie. 5+

Jak dla mnie to wygląda trochę tandetnie i przyciski do zmiany stron są trochę za głęboko osadzone. Do końca czerwca czytnik jest dostępny w promocji w sklepach Euro za 499 zł.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


12 cze 2012 17:08:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2012 20:44:50
Posty: 8
Post Re: Prestigio PER3562B
Witam,

Mam pytanie odnośnie menu wyboru książek, czy mogą one być w podkatalogach i czy można ustawić miniaturki i ile takich miniaturek mieści się jednocześnie na jednym ekranie?

Tomasz


05 sie 2012 21:18:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2012 17:47:39
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio PER3562B
Post Re: Prestigio PER3562B
było tutaj..
onyx-boox-f162/wyswietlanie-listy-plikow-t11629.html


06 sie 2012 5:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2012 20:11:16
Posty: 3
eCzytnik: prestigio3562b
Post Re: Prestigio PER3562B
toga napisał(a):
Witam,

Mam pytanie odnośnie menu wyboru książek, czy mogą one być w podkatalogach i czy można ustawić miniaturki i ile takich miniaturek mieści się jednocześnie na jednym ekranie?

Tomasz

Ja przesyłam książki do czytnika przy pomocy programu calibri.Wszystkie trzymam w pamięci dodatkowej na karcie sd.Możliwości wyboru mam następujące:
1. w katalogach wg autorów jak wybiorę zakładkę "Karta SD"-maksymalnie 9 autorów na stronie
2.wg tytułów jak wybiorę zakładkę "Książki" maksymalnie 9 książek na stronie w widoku z miniaturkami


27 sie 2012 20:48:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2012 8:11:45
Posty: 3
Post Re: Prestigio PER3562B
Ma ktoś jakieś dłuższe doświadczenia z tym czytnikiem? Jak z jego awaryjnością? Niestety, w sieci prawie żadnych opinii nie można znaleźć na jego temat :/


10 wrz 2012 8:14:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3562B
Znajomy ma - tak jak każdy czytnik, dopóki ktoś sobie nie stłucze ekranu, to działa...
To sprzętowy klon Boox-a X61S/E z przesuniętymi klawiszami i starszym oprogramowaniem.

_________________
W Obrazek też ;)


11 wrz 2012 23:44:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3562B
Ten sam procek, ale Prestigio PER3562B ma ekran eInk Pearl, a Boox X61S/E do tego w zestawie jest etui. W moim przekonaniu kółko jest lepszym rozwiązaniem od roz...onych przycisków w Booxie.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


12 wrz 2012 18:41:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3562B
Czyli można powiedzieć, że ten Prestigio to taki klon A61S ;)
X61S ma ekran Pearl, a X61E udoskonalony Vizplex, który mu prawie dorównuje, w każdym razie trudno rozróżnić jeśli się nie ma dwóch obok siebie z takimi samymi czcionkami na ekranie.
Widziałem sporą recenzję ze zdjęciami na rosyjskiej stronie THG:
http://www.thg.ru/mobile/obzor_prestigio_nobile_per3562b_test

_________________
W Obrazek też ;)


12 wrz 2012 20:19:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3562B
A może Onyx A61S jest klenem Prestigio?
Prestgio PER3562B ma cztery przyciski pod ekranem. Z drugiej strony oba czytniki mają taki sam układ wejść na dolnej krawędzi.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


12 wrz 2012 20:59:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3562B
Seria A booxów (z kółkiem) istnieje od ponad 3 lat, a oprogramowanie jest bliźniacze.
Prestigio kupuje sprzęt u różnych producentów, markuje je własnym logo i rozprowadza. Zresztą całkiem ładne rzeczy im wychodzą.
Miałem kiedyś ich model PER3162B i był to klon OAXIS (Gajah) BK6001.
Proponuję odkręcić dwie śrubki i zaglądnąć, czy w środku lub na płycie nie ma napisu, albo logo Onyx ;)

_________________
W Obrazek też ;)


12 wrz 2012 21:29:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3562B
airs napisał(a):
Znajomy ma - tak jak każdy czytnik, dopóki ktoś sobie nie stłucze ekranu, to działa...
To sprzętowy klon Boox-a X61S/E z przesuniętymi klawiszami i starszym oprogramowaniem.

Do tego Booxa to jest podobny BeBook Club S
http://www.expertreviews.co.uk/ereaders ... ifications

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


13 wrz 2012 20:18:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3562B
BeBook Club S = Onyx Boox X61E
BeBook Club = Onyx Boox X60S

_________________
W Obrazek też ;)


13 wrz 2012 20:40:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2012 10:52:58
Posty: 2
Post Re: Prestigio PER3562B
Trochę się zawiodłem na tym czytniku. A może to nie kwestia czytnika, a plików które próbuje na nim otwierać?

Otwieram plik *.mobi z książką Nergala. Jest to wywiad, więc dobrze żeby w tekście pytanie trochę różniło się wizualnie od odpowiedzi. A wygląda to tak:

http://i.imgur.com/kUHK0.jpg

Na Kindlu ok, a w Prestigio ściana tekstu.

Książka zawiera też dużo zdjęć. Oczywiście zdjęcia też wyświetlane są w dziwny sposób:

http://i.imgur.com/XC48P.jpg


Postanowiłem zatem otworzyć plik *.epub i oprócz ściany tekstu okazało się, że czytnik nie wyświetla zdjęć.

Niestety w innych książkach sytuacja z tekstem wyświetlanym bez odstępów między akapitami występuje zawsze. Nie wiem jak ze zdjęciami bo powyższa książka to pierwsza, w której zdjęcia i ilustracje uświadczyłem w takiej ilości.

Ma ktoś może jakieś pomysły co z tymi problemami zrobić?

Pozdrawiam!


29 paź 2012 11:26:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio PER3562B
Blitzer napisał(a):
Postanowiłem zatem otworzyć plik *.epub i oprócz ściany tekstu okazało się, że czytnik nie wyświetla zdjęć.
Przełącz w ustawieniach aplikację obsługującą pliki ePUB na tą drugą, czyli Adobe Reader i będzie wszystko w porządku.

A jeśli chcesz używać obecnej (FBReader), to trzeba przepuścić taki plik ebooka w którym brak ilustracji przez Calibre (konwersja epub na epub) z opcją "spłaszcz strukturę pliku EPUB" w grupie opcji "Wyjściowy EPUB".

Wiele zależy od wydawców, jeszcze chyba nie sprawdzają wyglądu swoich e-książek na różnych czytnikach. To tak jak dawniej było z przeglądarkami internetowymi, w jednej strona wyglądała OK a w innej się rozsypywała. A da się zrobić tak by w większości było OK ;)

_________________
W Obrazek też ;)


29 paź 2012 11:50:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: