Teraz jest 25 kwi 2024 2:14:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Prestigio Libretto per3362B 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Prestigio Libretto per3362B
Witam wszystkich forumowiczów. Właśnie zamówiłem czytnik ebooków Prestigio Libretto per3362B. Praktycznie na polskich stronach nie ma żadnej informacji na temat tego czytnika (sugerowałem się opiniami na zagranicznych portalach). Jeśli jednak ktoś go posiada i zechciałby się podzielić uwagami na jego temat byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam


19 mar 2011 11:27:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Używam tego czytnika od trzech miesięcy i pisząc bardzo ogólnie - jestem z niego zadowolona. Ma on oczywiście swoje wady, ale dla mnie nie mają one większego znaczenia.
Chętnie napiszę więcej, gdy znajdę chwilę wolnego czasu (chyba, że masz konkretne pytania, to oczywiście na nie odpowiem), a póki co odsłyłam do zdjęć które kiedyś zrobiłam i filmiku, na którym widać szybkość zmiany stron.:

Zdjęcia: https://picasaweb.google.com/ewa.manitu/EbookReaderPrestigioLibrettoPER3362BPhotos?feat=directlink#



22 mar 2011 12:49:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Uff już myślałem, że będę jedynym użytkownikiem tego czytnika na tym forum :D Wielkie dzięki Manitu za informacje. Jutro odbieram mój czytnik więc myślę, że pytania się znajdą ;) Pozdrawiam


22 mar 2011 15:14:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Co miałaś na myśli pisząc "ma swoje wady" - możesz napisać jakie? :^


22 mar 2011 15:24:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
thorgal37 napisał(a):
Uff już myślałem, że będę jedynym użytkownikiem tego czytnika na tym forum :D

Ja kupiłam ten czytnik opierając się jedynie na danych technicznych, gdyż nie było wtedy jeszcze żadnych opinii o nim w sieci. Ba, nie było go nawet na stronie producenta (pojawił się parę dni po moim zakupie). Planowałam zakup per3162b i gdy byłam już prawie zdecydowana, przypadkiem trafiłam na per3363b i się skusiłam, ale do rzeczy. Oto kilka wad i zalet, które przychodzą mi do głowy.

Zalety:
- dobrze leży w dłoni - ma jakby "gumowaną" tylną ściankę; ma wygodne przyciski do zmiany stron po obu stronach czytnika, więc nie ma znaczenia, która ręką go trzymasz.
- ma w zestawie wygodne, twarde (i ładne) etui. Często wożę go ze sobą, więc bardzo mi się przydaje.
- ma do wyboru 5 czcionek: 3 sans-serifowe - Microsoft Yahei (domyślna), Arial i ARIALN (między tymi dwiema nie widzę różnicy); 1 serifowa - Times; 1 mono - Courier. Czcionki można zmieniać w chyba każdym z obsługiwanych formatów plików (a jest ich dość dużo, w tym pliki z DRM) z wyjątkiem pdfów (gdzie widać tylko czcionki osadzone w plik)
- 6 wielkości czcionek
- 3 wysokości interlinii (3, 6, 9 mm)
- nie ma problemów z polskimi znakami (przynajmniej nie trafiłam jeszcze na takiego e-booka)
- bardzo dobry reflow pdfów, co dla mnie jest bardzo istotne, bo preferuję książki w tym formacie.
- dobry, jasny ekran. Zwykle czytam przy lampce 20W i czyta mi się z niego jak ze zwykłej książki
- menu jest bardzo intuicyjne, no i po polsku
- wytrzymała bateria. Zaraz po kupieniu rozładowała mi się po dwóch tygodniach, ale gdy ją sama naładowałam, to potem trzymała już miesiąc. Od kupienia (prawie 3 miesiące temu) do dziś ładowałam baterię 2 razy, a czytam praktycznie codziennie.

Wady:
- dłuuugo się uruchamia, czasem podczas poruszania się po katalogach, zdarza mu się "zamyślić" na kilka sekund. Jeśli naoglądałeś się filmików z Kindlem 3, to się trochę rozczarujesz. :)
- po ponownym otwarciu e-booka, nie pamięta ostatnich ustawień interlinii i wielkości czcionki, i ustawia domyślne (zapamiętuje jedynie krój czcionki, no i nr strony)
- wgrane czcionki są jak dla mnie zbyt "delikatne", szczególnie Times (widać to na zdjęciach, do których wcześniej podałam link). Wolałabym żeby były bardziej wyraziste (można użyć opcji "pogrubienie", ale wtedy są już za grube), dlatego wolę konwertować pliki do pdfów, bo mogę ustawić dowolną czcionkę (Liberation Sans czyta mi się najlepiej)
- poruszanie się po bibliotece jest dla mnie mało wygodne, bo nie widać struktury katalogów na karcie/w pamięci czytnika. Katalogi widać gdy wejdzie się w opcje "Przeglądaj pliki", a nie "Książki", wtedy wszystko wygląda tak, jak sobie skatalogowałam na komputerze.
- ramka wokół ekranu jest srebrna (tzn. na tyle, na ile farba/tworzywo może być srebrne) i czasem odbija światło.

Pewnie zarówno wad jak i zalet znalazło by się więcej, ale nie zagłębiałam się aż tak dokładnie we wszystkie techniczne szczegóły. Grunt, że czyta mi się z tego czytnika dużo wygodniej, niż z papierowej książki, więc i sięgam po niego znacznie częściej. :)


22 mar 2011 20:37:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jutro pomykam po odbiór czytnika - mam nadzieję, że będę zadowolony w równym stopniu co Ty :)
Pozdrawiam


22 mar 2011 21:16:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Powiem, że jestem bardzo zadowolony z czytnika :D chociaż w dniu zakupu dwa razy się zawiesił :eee to teraz śmiga jak się patrzy 8)

Manitu mam pytanko: czy korzystasz z programu Calibre? Jeśli tak to czy masz problemy z dodaniem okładki do eksiążki czy raczej się w to nie bawisz?
Pozdrówka


26 mar 2011 10:01:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
O ile pamiętam, czytnik też mi się zawiesił w dniu zakupu, ale raczej z powodu zbyt intensywnego "poznawania" jego funkcji. Nie zdarzyło się to w każdym bądź razie więcej.

Jeśli chodzi o Calibre, to sam program jeszcze nigdy nie odnalazł mi okładki do książki - robię to ręcznie, czyli wyszukuję okładkę w Googlach i przeciągam do okna Calibre. Jeśli natomiast plik jest w formacie edytowalnym (np. doc, czy rtf) to dodaję okładkę sama bezpośrednio do pliku bez udziału Calibre.

A wracając do samego czytnika, pewnie zauważyłeś, że ma on nieaktywną funkcję Słownika? Pisałam w tej sprawie do Prestigio, czy planują jakiś update oprogramowania, który aktywowałby tę funkcję, lecz nie otrzymałam odpowiedzi. :/ W "klonie" per3362b - australijskim Koganie - funkcja ta jest aktywna (słowniki trzeba ściągać samemu). Może Prestigio też kiedyś odświeży software. Byłby to na pewno duży plus dla tego czytnika.


01 kwi 2011 21:11:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Poprzez calibre niektóre okładki zostały odnalezione jednak po przerzuceniu ebooka do czytnika nie są wyświetlane :( (chodzi mi o pliki epub i pdf) ale cóż nie jest to aż tak istotne - najważniejsze jest czytanie :)

Co do kontaktu z firmą Prestigio to sam do nich napisałem w sprawie aktualizacji jednak podobnie jak u Ciebie nie było odzewu - ale cóż firma jednak "kogucik" więc czego można się było spodziewać...

Tak zauważyłem, że słownik jest nieaktywny - szkoda...

Generalnie nie jest źle i czytnik swoją funkcję spełnia - oceniam go na 4+.


02 kwi 2011 10:49:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Sprawdziłam, o co chodzi z tymi okładkami.
Wyszukałam jakiegoś e-booka w bibliotece Calibre, do którego nie miałam okładki - ściągnęłam ją, przekonwertowałam plik do epuba i pdfa. Pdf w czytniku wyświetla się z okładką, epub - bez. Lecz zauważyłam już wcześniej, że czytnik nie widzi także formatowania tekstu w epubach. Lecz z pdfami nie mam żadnych problemów.


03 kwi 2011 21:53:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
No i stało się. Mój Libretto się zepsuł. :/ Jestem o tyle zła, że właśnie jutro rozpoczynam swój 10-dniowy urlop, a tu taka kupa, właśnie teraz.
Czytnik zawiesza się na ekranie startowym, reset nic nie daje, komputer go nie wykrywa. Pozostaje odesłanie do producenta. Po prostu wspaniale. Za wcześnie wystawiłam mu dobrą ocenę.


22 kwi 2011 22:54:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Manitu napisał(a):
przekonwertowałam plik do epuba i pdfa. Pdf w czytniku wyświetla się z okładką, epub - bez.
Można jeszcze spróbować zaznaczyć w Calibre opcje (Konwersja -> Opcje wyjściowe -> Wyjściowy EPUB) "Wyłącz okładkę SVG" i "Spłaszcz strukturę pliku EPUB".

BTW współczuję pechowej awarii czytnika.

_________________
W Obrazek też ;)


22 kwi 2011 23:10:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
airs napisał(a):
Manitu napisał(a):
przekonwertowałam plik do epuba i pdfa. Pdf w czytniku wyświetla się z okładką, epub - bez.
Można jeszcze spróbować zaznaczyć w Calibre opcje (Konwersja -> Opcje wyjściowe -> Wyjściowy EPUB) "Wyłącz okładkę SVG" i "Spłaszcz strukturę pliku EPUB".

BTW współczuję pechowej awarii czytnika.

Dzięki za wskazówki. Póki co, siłą rzeczy, nie mogę ich przetestować.


22 kwi 2011 23:45:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2011 15:55:11
Posty: 12
eCzytnik: Prestigio Libretto Per3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Mam nadzieje, że to nic poważnego. Daj znać jak przebiegł proces reklamacji. Faktycznie przed urlopem taka awaria...pech.
Pozdrawiam


23 kwi 2011 10:17:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: Prestigio Libretto per3362B
Czytnik odesłany.
Napisałam najpierw do obu serwisów podanych na stronie prestigio.pl, z pytaniem, czy mogę odesłać czytnik bezpośrednio do nich, bez udziału sklepu. I tu niespodzianka - w odpowiedzi dostałam jedynie informację, że żaden z podanych serwisów nie zajmuje się naprawami czytników :!: Musiałam więc wysłać czytnik do sklepu, oczywiście na swój koszt. Ciekawa jestem, do którego serwisu zostanie odesłany i ile potrwa naprawa.


29 kwi 2011 12:48:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron