Teraz jest 28 mar 2024 23:08:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Komputer nie rozpoznaje urządzenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2013 16:09:54
Posty: 1
eCzytnik: PER3464B
Post Komputer nie rozpoznaje urządzenia
Witam!

Posiadam czytnik ebook-ów Prestigio PER3464B i problem polega na tym ze mój komputer nie rozpoznaje urządzenia.
Prostując, rozpoznawał ale przez przypadek odinstalowałem sterownik. Próbowałem przywróci system do poprzedniego stanu,
ale ostatnia data przywrócenia jest już po całym zdarzeniu :( .
Pytanie brzmi: Skąd mogę wziąć dany sterownik?
Na stronie producenta nie ma nic na ten temat, przeinstalowanie systemu tez nie skutkuje... Proszę o pomoc.


01 lip 2013 16:20:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2013 22:19:18
Posty: 2
eCzytnik: Prestigio Nobile PER5162BEN
Post Re: Komputer nie rozpoznaje urządzenia
Hm... pisanie w wątku, na który nikt nie odpowiedział jest ryzykowne, ale zawsze warto spróbować. Witam wszystkich i uprzejmie proszę o pomoc. Mam ten sam problem, co autor wątku, tzn. mój komputer nie widzi urządzenia (Prestigio Nobile PER5162BEN) i co się z tym wiąże nie da się go ładować przez USB. Siłą rzeczy urządzenie nie pyta mnie czy podłączyć do PC. Sprawdzałam na kilku komputerach za pomoca innych kabli usb. Nie wiem w czym leży problem. Z sieci ładuje, ale o dziwo zatrzymuje się na 3 kreskach, nie może doładowac do pełna. Urządzenie ma ponad rok, jednak było bardzo mało używane. Pytanie brzmi: co się u licha mogło stać i jak to naprawić? Okres gwarancyjny juz minął, więc zdana jestem na własne sily i forum :) Jakby ktoś był uprzejmy odpowiedzieć byłabym wdzięczna. pozdrawiam


09 wrz 2013 23:42:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2013 7:58:16
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN
Post Re: Komputer nie rozpoznaje urządzenia
Ok, spróbuję Wam pomóc. Otóż sterowniki powinny instalować się same podczas podłączenia. Jednak zróbmy to krok po kroku.

1. Podłącz czytnik do komputera.
2. Na czytniku pojawi się okno "Połączenie USB", z pytaniem "Chcesz podłączyć do PC".

W tym momencie następuje instalacja urządzenia. Będzie widoczny w "Mój komputer", jako jeden lub dwa (jeśli masz włożoną kartę), dyski zewnętrzne.


12 wrz 2013 20:01:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2013 22:19:18
Posty: 2
eCzytnik: Prestigio Nobile PER5162BEN
Post Re: Komputer nie rozpoznaje urządzenia
"urządzenie nie pyta mnie czy podłączyć do PC"

obawiam się, że w tym przypadku Twój sposób odpada, po podłączeniu do kompa czytnik nie wyświetla żadnego komunikatu, komputer również nie informuje, że wykrył nowy sprzęt ani nie otwiera okna autoodtwarzania. Na czytniku po podłączeniu jest tylko widoczny znak ładowania (piorunek) ale po 24h podpięcia ładuje co najwyżej jedną kreskę. Sterownika do tego czytnika szukałam w necie, żeby spróbować go jakoś ręcznie zainstalować, może by coś pomogło, ale nie znalazłam niestety. W każdym razie dzięki za chęci, pozdrawiam :)


12 wrz 2013 21:08:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2013 7:58:16
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN
Post Re: Komputer nie rozpoznaje urządzenia
Może to coś zmieni.

Spróbuj wyciągnąć baterię (30 sek), włącz urządzenie i podłącz do PC.


13 wrz 2013 9:54:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2013 23:58:17
Posty: 54
Lokalizacja: SŁUPSK
eCzytnik: InkBOOK Prime HD 2.2.3
Post Re: Komputer nie rozpoznaje urządzenia
baterii jako tako wyjąć się nie da ale spróbuj zresetować urządzenie


13 wrz 2013 13:22:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 14:57:59
Posty: 4
Post Re: Komputer nie rozpoznaje urządzenia
Te urządzenia nie potrzebują sterowników. Korzystają z wbudowanych w Windows. Ewidentnie coś namieszane w Windowsie.
Pomocą może być usunięcie z menedżera urządzeń całego kontrolera USB i restart komputera.
Jak nie pomoże to reinstalacja Windows może okazać się szybsza niż szukanie błędu.


21 lut 2014 16:54:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: