Teraz jest 19 kwi 2024 17:14:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Tony Halik - podróżnik i łowca przygód. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post Tony Halik - podróżnik i łowca przygód.
Tony Halik, znany jest najbardziej jako autor programów telewizyjnych realizowanych z Elżbieta Dzikowską. W swym życiu odbył wiele wypraw po całym świecie. To one są przedstawione w tych programach. Napisał także kilka książek. Są to książki poznawcze, wnikające głęboko w problemy antropologii, etnografii, kultury. Tony Halik, podobnie jak Wojciech Cejrowski, przekazał nam fascynujące życie innych narodów na stronach swoich książek.
Najbardziej znane jego książki to: „180 000 kilometrów przygody”, „ Moja wielka przygoda”, „ Zielona gorączka”.
Twórczość Halika polecam wszystkim, pasjonatom tego typu książek.


01 cze 2008 16:26:47
Zobacz profil
Post 
Jakoś nigdy nie wziąłem się za czytanie Halika. Jego programy wydawały mi się powierzchowne i efekciarskie.

Edit by Obi: Ost za spam.


03 cze 2008 1:06:59
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:02:18
Posty: 49
Post 
Wlasnie koncze czytanie "180 000 kilometrow przygody". Mam nowe wydanie z 2006 roku z serii "Poznaj Swiat". To ta seria wydawana "pod okiem" Cejrowskiego. Przyznam, ze ksiazka mi sie podoba. Halik opisuje swoje przygody z podrozy z roku 1957 i kolejnych lat (wiec to troche stare dzieje), ale jego opowiesci o spotkanych ludziach wcale sie nie zestarzaly. Czuje sie, ze on rzeczywiscie tam byl i wszystko widzial na wlasne oczy.
Troche brak mi w tej ksiazce humoru. Relacja Halika jest niezwykle powazna. Nawet kiedy opisuje on beczke przyczeopiona na zewnatrz jeepa sluzaca jako pralka, czy drogi kilometrowej szerokosci na pustyni Atacama - brzmi to niezwykle serio. Cejrowski opisalby to teraz zupelnie innym jezykiem.
Ksiazka - jak wszystkie z serii "Poznaj Swiat" - jest bardzo starannie wydana i bogato ilustrowana. Przyjemnie sie ja trzyma w reku i przewraca kartki.


09 cze 2008 12:17:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron