Teraz jest 20 kwi 2024 13:20:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Sagi Skandynawskie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2008 20:42:34
Posty: 30
Post 
Polecam wszystkim Margit Sandemo , jej powieści nie są dla zdecydowanie dla każdego . Bardzo specyficzna literatura wielu powieści , które po przeczytaniu tworzą jedną całość , przynajmniej ja odnosze takie wrażenie. Szcególnie polecam ''Legenda o Królestwie Światła'' składającej się z 6 powieści .

_________________
niedługo krypta czasu otworzy się a wtem........


26 gru 2008 8:53:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2008 22:21:21
Posty: 63
Post 
gremba666 napisał(a):
Polecam wszystkim Margit Sandemo , jej powieści nie są dla zdecydowanie dla każdego.

Też tak uważam. Sandemo tworzy literaturę tendencyjną i, powiedziałabym, jednowymiarową- są to romanse, czasami z elementami fantasy, gdzie ten dobry na końcu zawsze zdobędzie najfajniejszą laskę. Albo odwrotnie. Generalnie - dla nastolatków.

gremba666 napisał(a):
Bardzo specyficzna literatura wielu powieści , które po przeczytaniu tworzą jedną całość , przynajmniej ja odnosze takie wrażenie.

Czyli po prostu najzwyklejsza w świecie saga, tj. cykl książek, które składają się na jedną całość. Tylko dlaczego uważasz, że to specyficzne?

gremba666 napisał(a):
Szcególnie polecam ''Legenda o Królestwie Światła'' składającej się z 6 powieści .

Sandemo nigdy nie napisała "Legendy o Królestwie Światła", tylko "Sagę o Królestwie Światła", która składa się z 20 części.


29 sty 2009 23:19:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2009 21:11:37
Posty: 14
Post 
Czy to znaczy,że czytanie książek to jakaś zabawa,aby tylko coś przeczytać "jak leci",szkoda czasu na "Sagę Ludzi Lodu"bo to mamidło i myślę,że kazdy mógłby przy odrobinie wysiłku napisać coś podobnego.Pierwsza książka z tej serii już daje odczucia brrrr i raczej można ją odłożyć daleko,daleko i już jej nie znaleźć.


06 lut 2009 22:23:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 13:11:59
Posty: 28
Post Re: Sagi Skandynawskie
nie ma się czemu dziwić. sagi m. sandemo zawsze były, są i będą romansami. Nie wszystkim może się to podobać. nie jest to wprawdzie ambitna lektura, ale niektórzy lubią właśnie takie. Ja zachwycona tymi książkami nie byłam, ale muszę przyznać, że autorka w fantastyczny sposób tworzy klimat Skandynawii. Mam na myśli fragmenty, w których odnosi się do krajobrazu tych terenów. Dla mnie to szczególnie ważne, bo od dawna się tym interesuję. Zwłaszcza Islandią:)


14 mar 2009 0:41:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2009 0:14:33
Posty: 3
Post Re: Sagi Skandynawskie
Ja osobiście przeczytałam cała "sage o ludziach lodu" oraz "sage o czarnoksiezniku". Bardzo mi sie podobalo. Usilowalam czytac i inne sagi, jednak sa dosc trudne do zdobycia. ale jestem osoba co czyta w sumie wszystko (nie wiem czy tylko ja tak mam, ale z reguly mam zaczete 2-3 ksiazki i czytam w zaleznosci od nastroju). Pamietam ze jeszcze moja mama kupowala krotkie opowiadania skandynawskie w jakims czasopismie (chyba "romantica" i "mala romantica" czy jakos tak). Dobre przede wszystkim dla nastolatkow i pan lubiacych typowe romanse.


16 maja 2009 21:46:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2009 17:19:16
Posty: 19
Post Re: Sagi Skandynawskie
Sagi Sandemo czyta się łatwo i przyjemnie, jeżelki tylko ktoś nie próbuje podejść do nich jak do literatury wysokiego poziomu. Taki mix fantastyki i romansu na początku mi nie pasował (..cóż, książki Sandemo są uznawane za książki dla kobiet, chyba ze względu właśnie na wątki romantyczne), ale gdy nauczyłem się nie zwracać zbytniej uwagi na przesłodzony romantyzm i przezabawną erotykę (penis o przekroju foremnego sześcio(ośmio-?)boku mnie zniszczył ;D ) to dostajemy lekką fanastykę, w której dobrzy bohaterowie ratują świat. Co mi się najbardziej podoba to skala wydarzeń, które obejmują całe pokolenia danej rodziny... no i drzewo genealogiczne na początku każdego tomu, które pozwala z kolei mnie objąć rozumem te wydarzenia ;).
Generalnie polecam niezbyt wymagającym czytelnikom, który nie za bardzo mają co robić w długie wieczory.


08 lip 2009 11:27:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: