Teraz jest 29 mar 2024 15:46:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Poradniki dla rodzicow 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2008 22:44:06
Posty: 17
Post Poradniki dla rodzicow
Nie znalazlam takiego tematu wiec zaczynam od ksiazek ktore polecam :)
Andrzej Samson "Ksiazeczka dla przestraszonych rodzicow" Problemy zycia codziennego opisane prosto i humorystycznie .
Cynthia Whitham "Jak powiedziec dziecku nie " Kiedy rodzicielstwo zaczyna nas przerastac polecam te ksiazke bardzo ciekawie napisana dajaca konkretne podpowiedzi na konkretne problemy .
Linda Clark & Catherine Ireland "Uczymy sie mowic , mowimy by sie uczyc "Ksiazka napisana cieplo i z humorem ,ja czytalam jednym tchem ,znowu masa dobrych porad i podpowiedzi .
Nie polecam natomiast
Thomas Gordon "Wychowanie bez porazek "oraz "Wychowanie bez porazek w praktyce "nie wiem czy to tylko ja ale ksiazka mnie usypiala ,napisana jezykiem ktory do mnie absolutnie nie przemowil .


22 lis 2008 16:35:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Czytając wypowiedź w tym temacie przypomniała mi się książeczka, którą załatwiłem sprawę trudnych pytań moich pociech. Chodzi mi o "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat". Niestety nie pamiętam autora tej broszurki. Jest jednak wspaniała. Opisany cały cykl, od zapłodnienia do urodzin, w formie opowieści dziecka. Coś podobnego jak w filmie "I kto to mówi". Polecam wszystkim rodzicom, którzy mają kilkuletnie dzieci ciekawe świata!


22 lis 2008 21:35:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 14:29:27
Posty: 22
Lokalizacja: W-wa
Post 
Polecam dwie książki: "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" i "Rodzeństwo bez rywalizacji" Adele Faber, Elaine Mazlish.

EDIT by Chesuli: A ja polecam lekturę pkt 10 Regulaminu. Po jego przeczytaniu autorka postu nie powinna mieć wątpliwości dlaczego została "nagradzam" + 1 ostrzeżeniem.


27 lis 2008 21:03:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 20:40:25
Posty: 21
Post 
Ostatnio przeczytany przeze mnie poradnik godny polecenia nosił tytuł "l10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców". Stanowi on świetną lekturę dla rodziców pragnących jak najlepiej wychować swoje pociechy. Zawiera on wskazówki, jak poradzić sobie w sytuacjach, które są bardzo trudne do pokonania. Książka nie tylko radzi, jak rozwijać odpowiednie relacje ze swoim dzieckiem, ale także uzmysławia nam, że aby stać się wspaniałym rodzicem wystarczy swemu potomstwu poświęcić trochę więcej uwagi.


30 lis 2008 1:05:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post 
Ja czytałam wszystkie pozycje wymienione przez autorkę tematu. No i wcale nie uważam książki Gordona za nudną, a za naprawdę interesującą. Gordon informuje nas mniej więc o tym samym co książka "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber, Elaine Mazlish, ma może trochę trudniejszy język.
Dla mam całkiem małych pociech polecam "Język niemowląt" oraz "Język dwulatków" Tracy Hogg - książki te dają wiele cennych i pożytecznych porad, które ja stosuję z powodzeniem już przy drugim dziecku.


30 lis 2008 14:07:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2009 21:11:37
Posty: 14
Post 
Ja też polecam książki Adele Faber i Elaine Mazalish,warto je przeczytać,ale nie można wprowadzić zmiany w relacjach z dziećmi jeżeli sami nie dojrzejemy do tego ,że to my musimy zmienić swoje nastawienie.Próbowałam wiele z tych propozycji wprowadzić i bardzo mnie zdziwilo,że moje dzieci nie reagują na te próby.Po jakims czasie,gdy nadzieja na łatwiejsze życie z trójką chłopców w róznym wieku prysla jak bańka,dotarło do mnie,że to ja muszę coś zmienić w swoim podejściu a dopiero zmieniać innych.I dlatego wszystkie poradniki,które mówią jak radzic sobie z dziećmi nie dają niestety gotowej recepty,dopóki nie wpadnie nam do głowy taka genialna myśl,że to my musimy zmienić sie i wszystko staje się bardzo proste tak jak nam radzą.A więc,każdy ma w sobie taki poradnik,wystarczy tylko odnaleźć odpowieni przycisk aby go odszukać i włączyć.


06 lut 2009 22:49:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2009 12:23:42
Posty: 7
Post Re: Poradniki dla rodzicow
Mało kto wie, że Henning Menkell oprócz kryminałów pisze też książki dla dzieci i młodzieży. Ostatnio na polskim rynku pojawił się "Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu". Książkę tę powinni przeczytać nie tylko nastolatkowie, ale również ich rodzice. Pozwala zrozumieć problemy młodych przez ich rodziców oraz znaleźć dobre podejście do rozwiązania problemów przez dzieci i młodzież w wieku dojrzewania :)


03 lis 2009 12:47:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron