Teraz jest 18 kwi 2024 17:47:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Pan Samochodzik 
Autor Wiadomość
Post Pan Samochodzik
Jak widzę nie tylko ja go czytałem i co sądzicie o tym jak traktować ksiązki innych autorów. Dotychczas za Pana Samochodzika uważałem tylko książki Nienackiego (innych dopiero zaczynam czytać). Te autorstwa Pilipiuka nie są takie tragiczne.

Tak więc czy należy książki traktować innych autorów jako Pana Samochodzika czy lepiej sobie odpuśćić je?


04 gru 2007 0:13:14
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Ja tam nie lubię Pana Samochodzika, podchodziłem do tej serii parę razy, ale przeczytałem może ze 2-3 tomy i na tym koniec. Chociaż muszę powiedzieć, że trochę mnie ciągnie do tych autorstwa Pilipiuka, napisał w końcu parę dobrych książek.


04 gru 2007 2:47:39
Zobacz profil
Post 
Przeczytałam wszystkie Nienackiego i byłam zachwycona. Tylko było to jakieś 5 lat temu :)


05 gru 2007 16:02:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
tak samo, tylko było to 8 lat temu :D

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


05 gru 2007 23:34:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 wrz 2007 22:07:28
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Czytałam Samochodzika jako nastolatka. Uwielbiałam te książki. Dlatego, kiedy trafiłam na tę stronę natychmiast rzuciłam się na Samochodzika, żeby wrócić, przypomnieć sobie, taki powrót do przeszłości. I co? Klapa. Byłam zaskoczona, jak te książki się zestarzały. I nie chodzi nawet o realia komunistyczne - można to potraktować jak folklor - te radia tranzystorowe i czyny społeczne. Ale język jest strasznie archaiczny i cała otoczka społeczna - gdy dwoje studentów mówi do siębie per Pan/Pani!

_________________
Joa


27 lut 2008 22:52:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
ehh książki nie przetrwały próby czasu i aż dziw bierze jak mogłem się nimi zaczytywać za młodu, choć nawet dziś nie są aż takie tragiczne(szcególnie pierwsze tomy, bo te dalsze to już raczej tak)

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 14:57:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mi tam się większość podobała. Wprawdzie od pewnego momentu widać że są pisane na "siłę", dla zarobienia kasy, ale ogólnie jest to fajna seria. Tylko pojedyncze książki są tragiczne (Baszta Nietoperzy Mroza? niemal żywcem przepisany tekst z 2 czy 3 innych tomów połączony w beznadziejną całość).


28 lut 2008 17:27:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Dla mnie Pan Samochodzik to kultowa sprawa, co najmniej tak kultowa jak "Gwiezdne Wojny"..
Właśnie kolekcjonuję serie napisaną przez Nienackiego, i choć pozostałe książki cyklu są duuużo słabsze to nieźle się czyta rzeczy napisane przez Pilipiuka-ostatnio "Zaginiony Pociąg", moze dlatego że jest tam mowa o Wrocławiu..

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


28 lut 2008 19:48:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
"Pan Samochodzik", cóż to była dawno temu ;). Nie zachwycił mnie jakoś szczególnie, więc po przeczytaniu wszystkich książek Nienackiego już do nich więcej nie wracałam. O powstaniu kolejnych części, pisanych przez innych autorów nawet nie wiedziałam. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie przypomnieć sobie tych pierwszych, "oryginalnych" - może odnajdę w nich coś nowego, chociażby zachowany kawałek dzieciństwa? :)

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


28 lut 2008 23:26:39
Zobacz profil
Post 
Przeczytałam wszystkie części Pana Samochodzika napisane przez Nienackiego gdy chodziłam jeszcze do podstawówki i poprostu pokochałam te książki. Póżniej postanowiłam przeczytać nastepne części napisane przez innych autorów i bardzo się rozczarowałam. To już nie to.


29 lut 2008 0:11:28
Post 
Zgadzam się tylko Nienacki. Reszta to podróbki nędzne. Brak klimatu


29 lut 2008 1:13:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Zgadzam się ze książki Nienackiego to absolutny klasyk, a resztę traktuję jako swego rodzaju ciekawostkę, wręcz przewodnik po kraju :) Ale zapoznajcie się proszę z "Sekretem Alchemika Sędziwoja" Olszakowskiego/Pilipiuka, jest to swoisty appendix do trylogii Pilipiuka "Kuzynki"/"Księżniczka", "Dziedziczki".
Rozrywka, ale w dobrym wydaniu :)

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


29 lut 2008 1:21:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 0:31:36
Posty: 21
Post 
Ja Pana Samochodzika wersji Nienackiego zawsze lubiłem czytać. W sumie pierwszych 5-6 tomów było najlepsze, pozostałe były tylko dobre. W sumie mam pościągane Samochodziki innych autorów, ale jakoś ciężko mi się za nie zabrać i zawsze znajdzie się coś ciekawszego :). tak czy siak wątpie żeby Samochodziki dorównały klimatem wersji nienackiego (i pewnie dlatego mam obawy przed ich przeczytaniem :P)


29 lut 2008 23:42:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Ale czego tu się obawiać?-przeczytaj, sprawdź, najwyżej Ci nie podpasują ;)

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


01 mar 2008 15:04:38
Zobacz profil
Post 
BArdzo lubiłam książki pana Nienackiego, są ciekawe i dobrze napisane. Tylko one mi się podobają, te dalsze częsci to już ordynarne podróbki, czytałam tylko niektóre, ale nie mam absolutnie ochoty na więcej. Kiepskie naśladownictwo stylu Nienackiego. Ale młodym czytelnikom zdecydowanie poleciłabym te oryginalne- są ciekawe, wartościowe, ponadto przekazują dużo wiedzy, ale w taki fajny, nienachalny sposób.


02 mar 2008 12:37:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron