Teraz jest 28 mar 2024 15:08:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[Rozwiązany] Nazbierało się problemów... M92 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post [Rozwiązany] Nazbierało się problemów... M92
Cześć!
Od czerwca tego roku jestem posiadaczką czytnika Onyx Boox M92. Sprawował się bez zarzutu, ale do czasu. Jakieś dwa miesiące temu zaczęły się problemy.
Chcąc posegregować pliki, utworzyłam (po podłączeniu czytnika do komputera) folder, który chwilę później, ni skąd, ni zowąd, ni dał się usunąć ani nie mogłam zmienić jego nazwy. Nie da się z nim nic zrobić po dziś dzień. Powstał tzw. folder-widmo - widać go dopiero po podłączeniu czytnika do komputera. Po tym incydencie przyszła kolej na nieprawidłowe działanie samego czytnika pod względem takich drobiazgów, jak przenoszenie (na czytniku, nie za pośrednictwem komputera) plików do innych folderów, zmienianie ich nazw, kopiowanie czy usuwanie (wyświetla się np. okienko Błąd z informacją "Zmiana nazwy nie powiodła się). Wszystko to muszę robić na komputerze.
Ponadto czytnik nie wyłącza się, choć jest włączona opcja wygaszacza i wyłączenia czytnika po kilkunastu minutach bodajże. Odnoszę wrażenie, że gdy czytnik jest włączony przez długi czas i przeze mnie nieużywany, bateria szybciej się zużywa.
Nie mogę też nie wspomnieć o "niedoklejonej" i skrzypiącej obudowie, szczególnie po stronie czterech przycisków, a taka jest od samego początku. Stwierdziłam, że tak może być, to nic groźnego, ale po przeczytaniu paru postów na tym forum zaczynam zmieniać zdanie...
Przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa - połączenie USB zaczęło również szwankować - jak mu się zachce, zrywa połączenie z komputerem, po czym wyskakuje dymek z informacją, że urządzenie nie działa poprawnie czy coś w tym stylu.
Na koniec tragiczny wręcz problem, który spotkał mnie dziś - pękł joystick :(. Jakiś czas temu, nawet nie potrafię napisać, kiedy się to stało, zauważyłam rysę na joysticku. Z początku myślałam, że to faktycznie jakieś zarysowanie - tylko skąd? - ale po przyjrzeniu się bliżej, zobaczyłam, że w jakiś sposób powierzchnia kwadracika pękła na dwoje, utrzymując jednak stabilność. No a dziś ukruszył się maleńki kawałeczek - nie odpadł, nadal wydaje się być w jakiś sposób przytwierdzony do mechanizmu, podobnie jak dwie duże części joysticka. Klawisz działa. Nie potrafię jednak dojść do tego, w jaki sposób powstała owa usterka - od przyciskania? Zresztą częściej używałam przycisków po lewej stronie obudowy i piórka aniżeli joysticka - wolałam go "oszczędzać", wiadomo przecież, jak to z tego typu klawiszami bywa, no a tutaj taki numer :(.
Czytnik zakupiłam poprzez Internet, gwarancja kończy się w czerwcu. Zastanawiam się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać tę gwarancję - poprzez sklep, w którym kupiłam czytnik, czy bezpośrednio skontaktować się z ArtaTech? Co ważniejsze - z którymi z powyższych usterek da się coś zrobić? Dodam, że oprogramowania nie aktualizowałam, szczerze pisząc, w tego typu nowinkach nie jestem zbyt zorientowana i z dotychczasowego działania (do momentu wystąpienia problemów) czytnika byłam bardzo zadowolona.
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek porady; pozdrawiam,
Sara


Ostatnio edytowano 23 maja 2013 12:32:59 przez sarus, łącznie edytowano 1 raz



17 gru 2012 18:19:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 22:44:15
Posty: 12
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Dzwoń do serwisu. Przygotuj sobie na kartce co "boli" Twojego Booxa. Przyślą kuriera zabiorą i odeślą na swój koszt


17 gru 2012 18:40:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Pierwsze problemy - odnośnie folderów-widm i błędów w kopiowaniu, usuwaniu plików na czytniku - udało mi się rozwiązać :); okazało się, że wystarczył format pamięci wewnętrznej, aż wstyd, że wcześniej na to nie wpadłam :oops: Być może kwestia USB i wyłączania się czytnika również ulegną poprawie - wkrótce sprawdzę. Jeśli wszystko będzie w porządku, skontaktuję się z serwisem tylko i wyłącznie w sprawie obudowy i felernego joysticka, choć co do joysticka, obawiam się, nie jestem w stanie udowodnić, że to nie z mojej winy się zepsuł. Z czystej ciekawości zerknęłam na zdjęcie z lipca, na którym uwieczniłam swój czytnik, i ledwo-ledwo zauważyłam, iż już wtedy czytnik miał pęknięty klawisz :(. Jak mogłam tego wtedy nie zauważyć - to pytanie będę chyba sobie zadawać bez końca...
Tak wygląda joystick dziś: Obrazek


17 gru 2012 19:28:28
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
W sprawie pękniętego joysticku prosiłbym o kontakt z serwisem poprzez formularz kontaktowy z onyx-ereader.pl.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


18 gru 2012 9:43:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Dziękuję za odpowiedź, panie Miłoszu. Z pewnością skontaktuję się z serwisem poprzez właśnie ten formularz, ale myślę, że na spokojnie, zaraz po przerwie świątecznej. Pozdrawiam serdecznie.


18 gru 2012 19:39:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
U mnie to samo: z czytnikiem obchodzę się jak z jajkiem, pewnego dnia zauważyłem małe pęknięcie na powierzchni joysticku, na razie zakleiłem taśmą i wyślę jak się uzbiera kilka rzeczy, bo teraz jest mi potrzebny.
Kwestia automatycznego wygaszania/usypiania, a co gorsza samoistnego wzbudzania także u mnie występuje.
Widać, że coś poszło nie tak.


29 gru 2012 19:39:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
konrad white napisał(a):
Kwestia automatycznego wygaszania/usypiania, a co gorsza samoistnego wzbudzania także u mnie występuje.

Mnie w tym przypadku pomógł format pamięci wewnętrznej, który zresztą usunął jeszcze kilka innych drobnych problemów. Może i Twojemu czytnikowi ów format pomoże? ;)


31 gru 2012 15:47:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Skopiować dane na dysk i zrobić zwykły format z poziomu urządzenia czy PC?


31 gru 2012 16:31:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
konrad white napisał(a):
Skopiować dane na dysk i zrobić zwykły format z poziomu urządzenia czy PC?

Urządzenia. Opcja Formatuj Pamięć w Ustawieniach bodajże.


01 sty 2013 15:52:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013 12:11:35
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Mam identyczny problem z Joistickiem.
Zgłosiłem sprawe do serwisu.


03 sty 2013 12:18:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Ewidentnie wada fabryczna materiału. Mój na razie zaklejony taśmą;)


03 sty 2013 12:45:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Mnie wyniknął inny problem, którym jestem mocno zdumiony i zaniepokojony - tym bardziej, że póki co byłem z M92 bardzo zadowolony.

Luźne śrubki!

Najpierw, w trakcie czytania zauważyłem, że jedna ze śrubek na dolnej ściance czytnika wisi na ostatnim gwincie! Przykręciłem. Po dwóch tygodniach czytnik niespodziewanie mi się zawiesił a w środku zaczęło grzechotać. W myślach pożegnałem się z czytnikiem, ale korzystając z faktu że nie ma plomb gwarancyjnych, oraz z dzięki instrukcji na mobileread odkręciłem obudowę (nie stanowi to problemu).

W środku jedna śrubka latała luźno a WSZYSTKIE (!!) śruby trzymające całą elektronikę w środku były poluzowane! Dokręciłem wszystkie, czytnik działa. Pomyślałem - źle złożono w fabryce.

Minęły od tamtej pory trzy miesiące - problem dzisiaj się ponowił. Grzechotanie w środku. Jedna śruba odkręcona, pozostałe luźne. Jedna z nich zauważyłem w ogóle nie daje się dokręcić. Kręci się bez końca.

Czy ktoś ma podobny problem, czy to mój egzemplarz jest ferelny?


04 sty 2013 20:54:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Mogę tylko powiedzieć że nie zauważyłem u siebie tego problemu. Proponuję skontaktować się z serwisem


09 sty 2013 22:21:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2013 20:33:09
Posty: 3
eCzytnik: Onyx boox m92
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
U mnie też Joistick pękł na dwie równe cześci, Chociaż całość się trzyma i da się przełączać. Czytnik mam dopiero około pół roku a tu takie coś. Od normlnego użytkowania stało się takie coś. Od zwykłego przełączania. Widać ten jostick z jakiegoś beznadziejnego materiału. Założe się jakby zrobili z metalu, najlepiej z aluminum żeby było lekko :), to w tedy był by nie do zdarcia. A tak bubel pęka. No ale mam gwarancję jeszcze i mam też nadzieję, że wymienią joistick bez marudzenia że niby to uszkodzenie mechaniczne. Ach żeby mieli np. metalowy aby było to solidne. Tak nie wiadomo kiedy pęknie następnym razem.

A Poza tym czytnik spisuje się bardzo dobrze.


13 sty 2013 21:03:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nazbierało się problemów... M92
Za dużo przypadków pęknięć, aby wnioskować, że to nasza (czytaj: użytkowników) wina ;)


14 sty 2013 0:10:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: