Teraz jest 28 mar 2024 11:47:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
Właśnie dotarł do mnie wspomniany czytnik :)

http://www.bookeen.com/en/cybook-odyssey-hd-frontlight

Postaram się zrobić mu parę zdjęć i opisać wrażenia ...

Na razie na gorąco
- całość kosztuje nas 172 Euro - 149 + 22 wysyłka Fedexem
- zamówiony w czwartek o 11 - dotarł w piątek o 12
- wymiarami i wagą zbliżony do Kindle 4
- soft i reakcja na dotyk bardzo szybkie !!! dodatkowo są fizyczne przyciski do zmiany stron
- uruchomienie od zera zajmuje 20 sekund
- ma polskie menu :)
- podświetlenie jest ŚWIETNE - nie ma wogóle poblasku niebieskiego/zimnego - jest neutralne barwowo
- ktoś tam pomyślał i na najmniejszym ustawieniu podświetlenie jest prawie niewidoczne
- można całkowicie wyłączyć podświetlenie - wg mnie nie ma też tak bardzo widocznych smug jak w Kindle PW (więcej diód/źródeł światła)

Reszta potem


28 gru 2012 15:19:21
Zobacz profil
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
No kurczę wygląda on ślicznie :)
A jak jest z sortowaniem plików? Można po nazwach i po tagach czy nie daje wyboru i narzuca jedną opcję?
Można zmieniać fonty i słowniki?
Chyba zacznę zbierać forsę na niego. Ma wszystkie cechy Onyxa i Kindla, które lubię - w jednym. Z okładką wyjdzie jakieś 200 euro, trochę więcej niż Onyx HD.


28 gru 2012 15:52:17
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Wyświetlanie biblioteki
- 1 kolumna/2 kolumny w tym można włączyć widok okładki, widok folderów oraz pokaż formaty plików
- sortowanie po tytuł, autor, wydawca, rozmiar, data, nazwa pliku, ścieżka pliku
- wgrane fonty - dejavu sans/serif, georgia, minion pro, myriad pro (mój ukochany font z IREX'a :)), verdana, zen hei (to chyba dla krzaków :))
- nie wiem jak z wgrywaniem fontów ale pewnie się da
- słowniki - tu trzeba skorzystać z forum mobileread - jest tam skrypt w pythonie który konweruje słowniki stardict do formatu, który trawi odyssey http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=186786


28 gru 2012 16:13:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
A jakie wrażenia związane z czytelnością/wyrazistością czcionki/ejranu. Odczuwasz różnicę w stosunku do kindelka?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


28 gru 2012 22:31:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Wrzucam parę zdjęć - można zobaczyć jak wygląda interfejs i światełko

Przepraszam za jakość i brak kierunku ...

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek


29 gru 2012 10:40:03
Zobacz profil
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Naprawdę, zwala z nóg jakością wyświetlacza. Czy on ma jakieś wady?:)


29 gru 2012 10:48:04
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
@Khouri

Wady, wady, wady

Za krótko go mam ale na razie :
- brak możliwości zmiany marginesów bocznych - jest jak jest i nic się nie da z tym zrobić
- jest to produkt Bookeen - miałem wcześniej ich Cybooka Gen3 - jak to niektórzy określają na tym forum - to nie jest PC to jest konsola. Soft jest zamknięty, nie wiem jak jest ze słownikami, fonty własne moża wrzucać - jest na to specjalny katalog. ALE poza tym soft jest szybki i stabilny, dotyk działa super (rozpoznaje gesty typu swipe i pinch to zoom), wyświetlacz jest wysokiej jakości, na podświetleniu się nie zawiodłem, są boczne przyciski, slot na kartę, wifi działa stabilnie, strony WWW otwiera szybko, czego chcieć więcej :) ???


29 gru 2012 10:55:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2011 17:33:36
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
A jak się w nim konfiguruje sieć Wi-Fi. Pytanie takie zadał mi kolega, który dostał to cudo pod choinkę i nie umie sobie z tym poradzić. Ja nie mogę mu w tym pomóc bo on i czytnik są poza Polską. Instrukcji nie mogę pobrać ze strony producenta, bo to wymaga logowania i rejestracji. Może masz jakieś doświadczenie w tej sprawie


01 sty 2013 19:52:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
na ekranie głównym Settings (lewy dolny róg) - wybieramy z listy wifi networks. Następnie turn on wifi - dodajemy swoją sieć i już

Instrukcja jest wgrana na czytnik - bądź skrócona papierowa również po polsku w pudełku z czytnikiem


01 sty 2013 20:05:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2011 17:33:36
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Domowa sieć Wi-Fi jest widziana, po jej dodaniu i wpisaniu klucza nie następuje połączenie z siecią. Myślę, że jest to sprawa wyboru rodzaju zabezpieczenia sieci (WEP, WPA, WPA2). Czy istnieje możliwość wyboru rodzaju zabezpieczenia, bo z tego co mi przekazał kolega telefonicznie, pojawia się tylko pole do wprowadzenia klucza lub hasła.


02 sty 2013 18:57:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
u mnie działa bez problemu z wpa2 i wpa psk


02 sty 2013 19:32:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013 19:30:26
Posty: 3
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Witam serdecznie,
zamierzam kupić czytnik i zastanawiam się nad Cybook Odyssey HD Frontlight oraz Onyx Boox i62hd Angel Glow. Mam do Was pytania w związku z tym pierwszym:
czy ktoś korzystał już w tym czytniku z zainstalowanego własnoręcznie słownika języka angielskiego?
Czy jest możliwość robienia "odręcznych" notatek, szkicowania?
Myślę, że te dwa czytniki nie różnią się tak bardzo jak ich cena.
Każda Wasza opinia o którymś z czytników będzie bardzo pomocna.
Pozdrawiam! :)


13 lut 2013 17:11:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2013 11:20:35
Posty: 1
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontlight
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
salamalejkummm napisał(a):
Witam serdecznie,
zamierzam kupić czytnik i zastanawiam się nad Cybook Odyssey HD Frontlight oraz Onyx Boox i62hd Angel Glow. Mam do Was pytania w związku z tym pierwszym:
czy ktoś korzystał już w tym czytniku z zainstalowanego własnoręcznie słownika języka angielskiego?
Czy jest możliwość robienia "odręcznych" notatek, szkicowania?
Myślę, że te dwa czytniki nie różnią się tak bardzo jak ich cena.
Każda Wasza opinia o którymś z czytników będzie bardzo pomocna.
Pozdrawiam! :)
Cześć,

To mój pierwszy post i będzie długi, bo akurat trafiłeś w mój temat. Jeszcze dwa tygodnie temu byłem w podobnej sytuacji i wtedy wybrałem Onyx'a. Głównym kryterium było wbudowane podświetlenie i przyzwoita obsługa formatu PDF (książki/dokumentacja branżowa). Ponieważ to miał być mój pierwszy czytnik za Onyxem przeważyła gwarancja w kraju, podświetlenie, obsługa audio oraz mnogość funkcji (wtedy wydawało mi się to zaletą).

Dlaczego nie Kindle Paperwhite? Paperwhite odpadł z powodu słabej obsługi PDF (brak reflow, bład out of memory), problemy z jednolitym podświetleniem i brak dystrybucji/gwarancji w kraju (wtedy). Oczywiście reflow można wykonać przed wysłaniem na czytnik, ale to nie to samo co możliwość decydowania na bieżąco.

Sprzętowo Onyx prezentuje się całkiem nieźle, ale dla mnie posiadał jedną podstawową wadę (poruszaną zresztą na tym forum): zbyt jasne podświetlenie, widoczne szczególnie w ciemnych warunkach. Argumentem decydującym o odesłaniu czytnika, było jednak oprogramowanie, powodujące wrażenie że ma się w rękach niedopracowany produkt i człowiek się zastanawia za co dał tyle pieniędzy. Teoretycznie jest super, czytnik ma chyba wszystkie możliwe funkcje w praktyce działanie ich jest delikatnie mówiąc stochastyczne.

Plusy:
+ podświetlenie jest równomierne
+ przyciski sprzętowe
+ obsługa audio
+ dużo funkcjonalności: zegar, gry, chmura, wiele aplikacji do czytania z mnogością funkcji
+ możliwość wyboru słownika (o ile pamiętam)

Minusy:
- zbyt jasne podświetlenie
- błędy z przechodzeniem w stan uśpienia
- beznadziejna prezentacja listy książek ( lista ze zbyt małymi elementami, lista ze zbyt duża niepotrzebnych informacji lub miniaturki przedstawiające pierwszą stronę tekstu książki ), żadna opcja nie jest dobra.
- interfejs nie dostosowany do tak małego ekranu
- błąd zapisywania ustawień jednej z aplikacji do czytania
- funkcje czasem działające, czasem nie w zależności od wybranej aplikacji do czytania
- dużo funkcjonalności: kilka aplikacji do czytania z mnogością funkcji, gdzie nie zawsze wszystko działa
- kontrast słabszy niż w Cybooku

Powyższe wady wydają się błahe, ale w praktyce to ciągle coś nie działa tak jak powinno. Pomimo najszczerszej chęci wsparcia polskich inicjatyw, po kilku dniach spędzonych z czytnikiem, stwierdziłem że nie mam zamiaru ciągle się męczyć jeszcze za (nie małe) pieniądze.

Jeszcze tego samego dnia zamówiłem Cybook Odyssey HD Frontlight i mam go od kilku dni. Oczywiście nie jest to czytnik idealny i ma mniej funkcji niż Onyx, ale przynajmniej wszystkie działają tak jak powinny, a to jest jednak najważniejsze.

Plusy:
+ rozmiar i waga
+ przyciski sprzętowe
+ obsługa biblioteki i obsługa katalogów (jak kto woli)
+ podświetlenie można zmniejszyć w większym zakresie, co pozwala na długie czytanie nawet w całkowitych ciemnościach.
+ Świetna obsługa PDF. W trybie zwykłym łatwo obrócić gestem ekran i przewijać strony co pozwala na całkiem wygodne czytanie gdy jest dużo tabel lub struktura jest nietypowa. W trybie reflow (dopasowanie tekstu), aplikacja wyciąga tekst i obrazki i przeformatowuje dokument, działa to naprawdę świetnie. Czasem problem pojawia się przy tabelach, ale bardzo łatwo przełączyć się w tryb zwykły i z powrotem.
+ interfejs jest przejrzysty i duży (przypomina Nook'a)
+ szybki e-ink, umożliwia przewijanie list, stron www
+ całkiem niezła i szybka przeglądarka

Minusy:
- na najniższym poziomie jasności na samym dole widać lekką nierównomierność podświetlenia, mi to nie przeszkadza ale sprawiedliwie trzeba o tym wspomnieć.
- brak możliwości wyboru słownika, obsługa słownika jest uzależniona od dwóch czynników: języka urządzenia (u mnie PL) oraz języka książki. Zakładając że mamy zainstalowane np słowniki EN-PL, EN-EN, PL-PL, PL-EN to:
1. jeśli mamy język urządzenia PL i otwieramy książkę PL to wczyta się słownik PL-PL
2. jeśli mamy język urządzenia PL i otwieramy książkę EN to wczyta się słownik EN-PL
3. jeśli mamy język urządzenia EN i otwieramy książkę PL to wczyta się słownik EN-PL
4. jeśli mamy język urządzenia EN i otwieramy książkę EN to wczyta się słownik EN-EN
Dodatkowo książka MUSI mieć w metadanych podany język, w przeciwnym wypadku słownik się nie wyświetli. Czytając książkę EN na urządzeniu PL, chyba nie ma możliwości korzystania jednocześnie ze słownika EN-EN oraz EN-PL (albo dwóch różnych EN-EN). Wg informacji na stronie Bookeen, pracują właśnie nad rozwiązaniem tego problemu, ale dopóki nie wyjdzie poprawka traktuję to jako wadę.
- brak możliwości zmiany interlinii
- brak dystrybucji w Polsce

Inne:
- brak aplikacji do obsługi chmury, nie podaję tego jako minus ponieważ bez problemu korzystam z np. Box z poziomu przeglądarki i doświadczenie jest bardzo podobne do aplikacji w Onyx.
- brak możliwości zmiany marginesów, nie podaję tego jako wadę, ponieważ w żadnej w kilkudziesięciu książek które testowo otwierałem nie odczuwałem potrzeby ich zmiany, a w formacie PDF jest możliwość ich obcięcia.

Przepraszam, za tak długą odpowiedź, ale musiałem wylać swoje żale na Onyxa po którym bardzo wiele sobie obiecywałem.

Jeszcze uzupełniając:
Korzystam z dwóch słowników EN-EN i obydwa działają dobrze, ten ze strony Bookeen jest nawet za bardzo rozbudowany.
Odręcznych notatek czy szkiców z tego co wiem nie ma, sprawdzę jeszcze wieczorem jak działają te które są.

Kupując Cybooka od producenta cena z przesyłką jest właściwie identyczna, a jeśli ktoś ma znajomych w Niemczech ,to jest dostępny w sieci Thalia za 129 euro (to naprawdę tanio), niestety nie wysyłają do Polski.

Cybooka kupiłbym jeszcze raz i polecę go znajomym, nie ma może specjalnych bajerów, ale to co jest w specyfikacji po prostu działa i to całkiem nieźle. To co napisałem w minusach było mi wiadome wcześniej, więc nie byłem rozczarowany. Onyxa niestety będę odradzał.

Mam nadzieję że pomogłem.


15 lut 2013 17:09:18
Zobacz profil
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
@ Egon, rewelacyjny tekst. Co do onyxa - zgadzam się w 100%. Gdyby Cybook był na rynku, gdy chciałam kupić czytnik, nie wahałabym się ani chwili. Niestety, spieszyło mi się... trochę żałuję.


15 lut 2013 17:49:08
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
ja dorzucę jeszcze jedno. Około tydzień temu wyszedł update oprogramowania. I co ? wszystkie stare funkcje działają, nic nie zepsuto a podobno jeszcze poprawiono długość pracy na baterii. Da się ??? :)


15 lut 2013 18:31:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron