Teraz jest 19 kwi 2024 6:05:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Reklamy pojawiają się tylko na wygaszaczach i w menu.

Co to faktu, że teraz wysyłają do Polski wersję z reklamami to przyznam się pierwsze słyszę...
Sam zamawiałem Kindla Classic jakoś tydzień temu i Amazon po podaniu adresu kazał mi zmienić mojego Kindla (z SO) na wersję międzynarodową.

co do etui to w internecie jest kilka filmów pokazujących jak te odbarwienia/wytarcia wyglądają, np. tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=iVqcV4M6Aqc


26 wrz 2012 20:10:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2012 17:15:53
Posty: 17
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Chyba trochę zagmatwałem to co napisałem, więc wyjaśnię trochę bardziej precyzyjnie.
Sprzedawca o którym mówię czyli:
http://allegro.pl/czarny-amazon-kindle- ... 51291.html
Ma na magazynie, czyli w Polsce, Kindle z reklamami. Ja do nich napisałem maila pytając się o gwarancje, tzn. czy Amazon zajmuje się reklamacją wersji reklamami w Polsce, a oni odpisali, że od niedawna Amazon zmienił politykę i że to prawda. Poza tym wspomnieli też o tym, że oni sami dają 12 miesięcy gwarancji na Kindle i w razie czego to oni podejmują się wymiany uszkodzonego sprzętu.


@edit

Ten Kindle Classic w wersji 2012 jest czarnego koloru, to etui też ponoć odbarwia na czarno, więc za dużych śladów pewnie nie będzie, widać też to na filmiku który zamieściłeś w przypadku tego Kindle z klawiaturą. Poza tym postaram się podłożyć pod kindle jakąś cienką szmatkę lub kartkę.


26 wrz 2012 20:29:03
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
kimimami napisał(a):
Poza tym postaram się podłożyć pod kindle jakąś cienką szmatkę lub kartkę.

Najprościej zdejmując folię która jest na ekranie nowego czytnika przełożyć ją na jego tył. Zrobiłem tak i nie było śladu odbarwiania.

EDIT: E, już się tak nie da, czarne są pakowane do folii innego rodzaju...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 wrz 2012 22:26:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
kimimami napisał(a):
Chyba trochę zagmatwałem to co napisałem, więc wyjaśnię trochę bardziej precyzyjnie.
Sprzedawca o którym mówię czyli:
http://allegro.pl/czarny-amazon-kindle- ... 51291.html
Ma na magazynie, czyli w Polsce, Kindle z reklamami. Ja do nich napisałem maila pytając się o gwarancje, tzn. czy Amazon zajmuje się reklamacją wersji reklamami w Polsce, a oni odpisali, że od niedawna Amazon zmienił politykę i że to prawda. Poza tym wspomnieli też o tym, że oni sami dają 12 miesięcy gwarancji na Kindle i w razie czego to oni podejmują się wymiany uszkodzonego sprzętu.


Ten sprzedawca na pewno jest zaufany. Sam kupowałem u nich Kindle Keyboard i reklamowałem (przez nich) zacinający się przycisk odblokowania czytnika. Wszystko poszło bez najmniejszego problemu. Chyba nawet wysyłałem do nich na ich koszt ale tego już nie pamiętam na 100%.

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


27 wrz 2012 8:51:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2012 17:15:53
Posty: 17
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Dobrze wiedzieć ;)
Na razie jednak wypadły mi pilne wydatki i Kindle zamówię pewnie dopiero za tydzień/dwa, ale zdecydowałem się że kupię u tego sprzedawcy.
Tutaj (czyli na tej aukcji)
http://allegro.pl/czarny-amazon-kindle- ... 51291.html

Jest to ten najnowszy kindle "2012" classic. Ale on ma jakiś numerek? Bo są Kindle 3, Kindle 4. A ten to jaki jest? Po prostu Kindle 2012 Classic? Na amazonie też nie pisze jaka to wersja. Już się pogubiłem :zakrecony: :zakrecony:

Ale jeszcze mam pytanie...
Oglądam sobie recenzje różnych Kindli na yt. I np. na tym filmiku:

http://youtu.be/cHkuqM2Nhw0?t=5m35s

Gość ma "spersonalizowany" kindle, czyli pod dane na jakie zamówił w Amazonie. Czy ja jak kupię na allegro to będę miał jakieś czyjeś dane na tym Kindle? Nie będę miał żadnych problemów? Dodam że nie mam w domu Wi-Fi więc raczej będę używał Kindle Offline, tzn. po prostu będę wgrywał sobie z kompa książki i tyle.


Ostatnio edytowano 27 wrz 2012 12:27:22 przez kimimami, łącznie edytowano 1 raz



27 wrz 2012 11:34:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2012 21:28:22
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam, zastanawiam sie nad zakupem najnowszego(czarnego) Kindle-
http://allegro.pl/czarny-amazon-kindle- ... 51291.html
dokładnie tego.
Czy jeśli stanę się chwilowym hakerem i usunę reklamy, czytnik traci gwarancję? Czy jednak warto dołożyć te parę złotych i zainwestować w wersję bez reklam?
Czy użytkownik openreader jest użytkownikiem godnym polecenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź:)


27 wrz 2012 21:32:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
W teorii mając wersję z reklamami automatycznie nie masz gwarancji, bo wersja SO jst sprzedawana tylko na terenie USA, ale sprzedawcom się nie chce tego wspominać, bo by im obroty spadły. Co prawda jak się wersja SO zepsuje, to wszystko zależy od konsultanta, ale ja bym nie ryzykowała. A usunięcie reklam bodajże nic nie da, bo zapewne mają bazę numerów seryjnych SO i bez SO.


28 wrz 2012 8:58:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2012 21:28:22
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Czyli lepiej dołożyć to 50zł i mieć święty spokój?:)


28 wrz 2012 10:39:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Tak sądzę. W takim układzie nikt Ci łaski nie będzie robił na wypadek kłopotów.

ArtS


29 wrz 2012 20:20:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Reklamy nie są uciążliwe, taki czytnik jest poza tym pełnowartościowy. Jedynie ewentualna reklamacja może się okazać kłopotliwa. Jest wiele sygnałów, że nie ma z tym problemu, ale jednak zawsze może się przydarzyć. Jeśli różnica w cenie jest znacząca, możesz poważnie rozważyć wersję z reklamami. Niektórzy twierdzą, że ma ona swoje zalety, gdyż ilość oryginalnych wygaszaczy Kindle jest nieduża i nie można jej łatwo zmienić. A mając reklamy masz dostęp do coraz to nowych ;)

ArtS


30 wrz 2012 0:23:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
kaman, przecież w każdej chwili można wejść, dodać co się chce do koszyka, przejść te kilka etapów zakupów i zobaczyć podsumowanie z total shipment a później wszystko anulować "bez zobowiązań"...


19 paź 2012 15:06:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
do polski można zamawiać tylko czytniki z us...
uk z tego co pamiętam to po podaniu adresu dostawy proponuje przekierowanie na wersję amerykańską do wersji international


16 gru 2012 18:20:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Nie zamówisz czytnika prosto do Polski ze strony innej, niż amerykańska.

ArtS


19 gru 2012 23:51:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2010 18:48:59
Posty: 6
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Hmmmm........ szkoda,więc dylemat rozwiązany ;)


20 gru 2012 18:12:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2010 22:17:48
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Chciałbym zwiększyć czujność ewentualnych nabywców Kindli poprzez Allegro. Obecnie jest "najtańszy" sprzedający, który chwali się poprzednią aukcją, w której kupiło u niego 12 osób. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że posiada ... 1 punkt za komentarze. Mało tego. Wpisałem nr telefonu tego allegrowicza do google i pojawił się link, który po otwarciu sugeruje, że istniał wcześniej taki użytkownik (teraz lekko zmodyfikował nazwę, ale dane są takie same), ale został... zawieszony. Miał ponad 600 punktów. Dotarłem też do komentarzy. 13 negatywów. Często były zwroty pieniędzy po skargach do Allegro. Nie znam przyczyny zawieszenia. Nie podaję konkretnie o kogo chodzi, bo nie mam pewności co do "uczciwości" sprzedającego, ale ja raczej bym się nie skusił.

_________________
Wszyscy myślą o sobie, tylko ja myślę o mnie.


25 gru 2012 17:29:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron