Teraz jest 28 mar 2024 18:56:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2012 18:09:00
Posty: 2
Post Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Witam na stronie pojawiła się informacja o nowy oprogramowaniu dla I62 E,
jednak link przekierowuje do poprzedniej wersji oprogramowania, czyli do
http://onyx-ereader.pl/download/i62blac ... 120927.zip
Czy można pobrać nową wersję 1.8?
Jakie zmian zostały wprowadzone w nowym oprogramowaniu?
Pozdrawiam


18 gru 2012 17:52:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
W pole adresowe przeglądarki wystarczy wpisać (lub wkleić) adres onyx-ereader.pl/download/i62black/update-20121128.zip i download startuje.


18 gru 2012 19:46:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Hmm, zainstalowałem ale zmian nie widzę :? Najgorsze że najważniejszej zmiany (dla mnie) nie wprowadzili czyli guzika on/off wifi :nie:
Jeeest :!: Wreszcie w coolreaderze dotyk ekranu przewraca stronę 8) Aaaa kocham ten czytnik.


18 gru 2012 22:35:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Ponownie bardzo dziękuję kol. Arturowi Stacheckiemu za dokonanie uzdatnienia i udostępnienie softu dla i62e dla i62: zgodnie z zapowiedzią update 1.8 dla i62e gładko przyjęło się na moim i62 bez żadnych dąsów, i jeżeli nawet gdzieś występują w tej wersji jakieś pomniejsze bugi, są one wyłączną zasługą każdy wie, Kogo - przy czym mimo wszystko, da się z nimi oswoić i żyć.


19 gru 2012 2:25:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Dotyk w CoolReaderze wywołał u mnie szal radości. :D Po za tym nadal nie zapamiętuje sortowania po nazwach plików po włączeniu - ale to detal.

Może ktoś wie jakie zmiany są w stosunku do poprzedniej wersji ?

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


19 gru 2012 13:35:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
takie dla mnie pierwsze widoczne zmiany lub ich brak
nowy coolreader - duża zmiana na plus, bo jak na pierwsze 5 minut testowania jest okej, tylko nie wiem dlaczego albo nie umiem wejsc w przypisy w ksiażce
nowy czytnik od adobe, a przynajmniej tak mi sie wydaje
chyba brak aktualizacji fbreadera - nadal nie czyta zagnieżdżonych epubów oraz nie wyświetla w nich okładek - lipa
nadal ksiażki otwierane przez coolreadera nie wyświetlają się w 3 ostatnio czytanych pozycjach na ekranie głównym - kaszana nie zmieniona od ponad pół roku ;P
dalsze testy i spostrzeżenia wieczorem

A i

Comandante W napisał(a):
Ponownie bardzo dziękuję kol. Arturowi Stacheckiemu za dokonanie uzdatnienia i udostępnienie softu dla i62e dla i62: zgodnie z zapowiedzią update 1.8 dla i62e gładko przyjęło się na moim i62 bez żadnych dąsów,


Artur - mistrzu nad mistrzami :mrgreen:

Edit chyba zbyt duża urrrrrraaaaaaaa
Coolreader - dziwne jaja z czcionkami - przy ustawieniu 22 zmienia sobie czcionką na cholera wie jaką, nie działają przypisy (albo ja jestem niedorozwinięty i nie umiem w nie wejść)
z nowym czytnikiem adobe mi się wydawało, po prostu plik uruchomił się w eksperymentalnej przegladarce pdf XD

Czyli jak na razie jeden plus - w końcu można przerzucać w coolreaderze dotykiem. Ktos zauważył inne zmiany?


19 gru 2012 19:25:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Chyba jest szybszy, u mnie CoolReader nie ma problemu z czcionkami. FBReader nie jest rozwijany i nowej wersji się nie doczekamy. Chyba, ze ktoś skompiluje ją na Boox'a.

Na zagranicznych forach pisali, ze szykuje się nowa "uniwersalna" przegladarka.

Szybciej też łączy się z WiFi.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


20 gru 2012 18:25:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Tak, z wifi łączy teraz błyskawicznie. U mnie z czionkami też nie ma problemu.


20 gru 2012 18:36:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Rhavir napisał(a):
Na zagranicznych forach pisali, ze szykuje się nowa "uniwersalna" przegladarka.

Razem z klientem e-mail?


20 gru 2012 19:31:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Nie wiem. Pisano o nowej przegladarce. Równie dobrze może być to CoolReader, który już dziś de facto czyta wszystkie formaty i co najważniejsze jest rozwijany.
Wystarczy go bardziej zintegrować z czytnikiem i było by dobrze.

Klient Poczty - trwają prace, widziałem kilka róznych projektów w tym Booxtor'a.

Wczoraj na jednym forum Booxtor deklarował, że w ciągu kilku dni przedstawią Androida na Onyx'y. Jak ruszy i będzie dopracowany to problem Klienta Poczty zniknie. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


20 gru 2012 20:34:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Rhavir napisał(a):
Równie dobrze może być to CoolReader, który już dziś de facto czyta wszystkie formaty i co najważniejsze jest rozwijany.
FBreader też jest rozwijany, choć wersja linuksowa rzadziej się ukazuje, niż ta na andka.

Rhavir napisał(a):
Klient Poczty - trwają prace, widziałem kilka róznych projektów w tym Booxtor'a.
Możesz rzucić jakiegoś linka?

Rhavir napisał(a):
Wczoraj na jednym forum Booxtor deklarował, że w ciągu kilku dni przedstawią Androida na Onyx'y. Jak ruszy i będzie dopracowany to problem Klienta Poczty zniknie. :D
To musiałby być jakiś mocno okrojony android. Czytałem że wersja 2.2 rozwija skrzydła dopiero przy 512 MB ramu. I pewnie dlatego Onyx zdecydował się na przystosowanie własnego Linuksa na czytniki.


20 gru 2012 22:11:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Rhavir napisał(a):
Chyba jest szybszy, u mnie CoolReader nie ma problemu z czcionkami. FBReader nie jest rozwijany i nowej wersji się nie doczekamy. Chyba, ze ktoś skompiluje ją na Boox'a.

Na zagranicznych forach pisali, ze szykuje się nowa "uniwersalna" przegladarka.

Szybciej też łączy się z WiFi.


Wifi nie sprawdzałem jeszcze, co do szybkości wczytywania - fbr bardzo szybko, CR bardzo wolno :|


20 gru 2012 23:13:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Najwięcej jest na forum www.mobileread.com - po za tym sam szukałem klienta EMail na Boox'a i w googlach wpisałem i wyrzuciło mi kilka wyników. Niestety projekty sa mało zaawansowane i nie ma szans na szybkie wyniki. Jedynie Booxtor jest aktywny.

Co do Androida to też racja - biorac pod uwagę, że do płynnego dziąłania potrzeba wielordzeniowych, GigaHertzowych proców może być ciężko.

Z drugiej strony ekran EInk reaguje wolno, a samego Android mozna znacznie odchudzić i poprawić wydajność, do tego dać odchudzone, dostosowane do czytników Międzymordzie :D (interface) i powinno być spokojnie.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


21 gru 2012 13:56:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Rhavir napisał(a):

Co do Androida to też racja - biorac pod uwagę, że do płynnego dziąłania potrzeba wielordzeniowych, GigaHertzowych proców może być ciężko.

Z drugiej strony ekran EInk reaguje wolno, a samego Android mozna znacznie odchudzić i poprawić wydajność, do tego dać odchudzone, dostosowane do czytników Międzymordzie :D (interface) i powinno być spokojnie.

Wielu rdzeniów to wymagają może gry i aplikacje pod nowsze wersje Androida na NOOK-u jest 256MB RAM i android 2.1 - działa to OK wraz z klientem poczty , dropbox-em i innymi tego rodzaju dodatkami.


21 gru 2012 15:07:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Oprogramowanie dla BOOX I62 Espresso w wersji 1.8
Rhavir napisał(a):
Najwięcej jest na forum http://www.mobileread.com - po za tym sam szukałem klienta EMail na Boox'a i w googlach wpisałem i wyrzuciło mi kilka wyników. Niestety projekty sa mało zaawansowane i nie ma szans na szybkie wyniki. Jedynie Booxtor jest aktywny.
Jedyne co mi wyrzuca to Boox Power Pack, który stoi w miejscu. Z kolei na forum mobileread.com nic nie znalazłem. Z wypowiedzi autora Boox Power Pack wynika, że dopóki Onyx nie udostępni dokumentacji dotyczącej połączeń z internetem, napisanie działającego klienta e-mail nie jest możliwe. A wystarczy wejść na tą stronę, by się przekonać, że Onyx z publikacją dokumentacji się nie spieszy.
Rhavir napisał(a):
Z drugiej strony ekran EInk reaguje wolno, a samego Android mozna znacznie odchudzić i poprawić wydajność, do tego dać odchudzone, dostosowane do czytników Międzymordzie :D (interface) i powinno być spokojnie.
Tylko należy postawić pytanie, czy takie odchudzanie i optymalizacja pod boox-a byłaby opłacalna. Mogłoby się okazać, że takie dostosowanie wymagałoby dużo pracy, a nawet przepisania części kodu na nowo.
Jednak wolałbym, aby Onyx w większym stopniu wsparł developerów i udostępnił pełną dokumentacje. Dzięki temu można by było przeportować kilka aplikacji z Linuksa. Nie potrzebuję całej masy programów z androida na onyksie. Tak naprawdę oprócz dobrej aplikacji do ebooków, przydałby się klient e-mail, lepszy czytnik RSS oraz dobra przeglądarka www i więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne. Gdyby Onyx porozumiał się z Operą i powstałaby wersja tej przeglądarki na Boox-a, to mielibyśmy przeglądarkę, klienta poczty i czytnik RSS w jednym.

Poza tym Onyx Boox ma o połowę mniej RAM-u od NOOK-a, więc nawet jeśli sam android by działał płynnie, to po zainstalowaniu kilku aplikacji, system mógłby stracić na szybkości.


21 gru 2012 22:14:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron