Teraz jest 29 mar 2024 10:39:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 16:45:45
Posty: 1
Post BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Witam :]
Mam zamiar sprawić sobie prezent na gwiazdkę i kupić e-czytnik.
Czytnik ma służyć głównie do czytania książek (raczej nie myślałem nad przeglądaniem PDFów). Ewentualnie, gdyby można było to jakość skonfigurować (np. w Sony z Wifi) do czytania artykułów z gazet.

Proszę o info od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek- który model wybrać. Wiem, wiem, jest odpowiedni dział do tego pytania. Ale w sumie zawęziłem moją grupę wyboru właściwie do 2 czytników. Boox A62S Evo i Sony PRS-T1. Czy ktoś miał okazję porównywać oba czytniki, lub użytkować je dłuższą chwilę?
Czy może ktoś poleci jeszcze jakiś ciekawy okaz. Mówię o bardzo budżetowych rozwiązaniach- np. Vedia K-10?

Z jednej strony za Sony przemawia:
- rozmiar (cienki, lekki, przyciski dobrze wkomponowane)
- szybkość (miałem okazję "pobawić się" u koleżanki tym czytnikiem, wydaje się bardzo responsywny)
- Wifi (nie wiem, czy w ogóle jest taka możliwość ale myślałem, żeby czytać artykuły z gazet w drodze "do" i "z" pracy. Myślałem, że włączę hot-spot w telefonie, podłączę czytnik i poczytam Rzepkę i Gazetę żeby wiedzieć co się w świecie dzieje)
- Android (zawsze to większe pole do dostosowania czytnika do własnych potrzeb w razie konieczności).

Za Book przemawia
- cena nowego urządzenia (Sony w takiej cenie to tylko używka)
- podobna podstawowa funkcjonalność (bez modów)
- z tego co widzę na forum, dość dobre wsparcie ze strony dystrybutora

Czy ktoś potrafi odnieść się do szybkości działania Boox'a? Jak wypada w porównaniu z Sony? Oba urządzenia mają ekran dotykowy wiec powinny mieć podobna obsługę.

Mam nadzieje, że nie wprowadzam zamieszania tym pytaniem w temacie.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź:]

t3d: wydzieliłem z wątku o onyksie A62S evolution.


29 lis 2012 12:18:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Prywatnie nie kupowałbym ani jednego, ani drugiego, a niektóre z twoich wyobrażeń jeśli chodzi o czytniki są mocno przesadzone i mogą być źródłem rozczarowań.

Miałem już czytnik, w którym istniała funkcja dotyku realizowana przez rysik. I moim zdaniem sprawdza się to średnio... Po prostu musisz wtedy dysponować do luksusowymi warunkami. Tak, żeby nikt ci nie przeszkadzał, żebyś mógł spokojnie gdzieś rysik położyć - i nie martwić się, że o nim zapomniałeś. Czyli do używania w domu, urlopie, biurze - tak. Ale jeśli urządzenie ma działać w komunikacji miejskiej czy pociągu... No to już bym nie polecał. W takiej sytuacji lepiej się sprawdzają albo przyciski zmieniania stron przy krawędzi, albo ekran dotykowy reagujący na palce. Ani jedno, ani też drugie urządzenie nie posiada czegoś podobnego.

Natomiast boox i62 dysponuje połączeniem ob rozwiązań, a Pocketbook 622 reaguje na palce i w ten sposób można zmieniać strony. Prywatnie nie lubię oprogramowania w onyxach, te w PB 622 jest jak dla mnie znacznie bardziej intuicyjne.

Co się tyczy czytania stron www dzięki podłączeniu komórki.
Ujmując to jak najdelikatniej: szlag cię trafi na miejscu. Próbowałem korzystać z internetu na trzech czytnikach - pocketbooku 903, 622 i onyxie i62. Albo była to tragedia, albo koszmar. Urządzenia zawsze muliły i nie były w stanie płynnie przewijać strony w żadnym kierunku. W moim odczuciu pierwsza próba przeczytania czegokolwiek w internecie, będzie również ostatnią...

Jeżeli Pocketbook 622 kosztujący w empiku 499 złotych będzie dla ciebie za drogi, to może zobacz edycję 611... Co prawda ma źle położone przyciski, no ale w klasie ekonomicznej coś za coś...


29 lis 2012 20:46:18
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Rozejrzyj się jeszcze, nie warto ograniczać się tylko do dwóch modeli :) Z naszej strony na pewno będziemy doradzać zakup nowego urządzenia, z używanym nigdy nic nie wiadomo, a tak masz nowy czytnik i z czasem zaczynasz go znać jak własną kieszeń :) Co do samego modelu również rekomendujemy Pocketbook Basic 613. Wzoruje się on na modelu PB622 jednak został tak zaprojektowany,żeby łączyć wszystkie niezbędne funkcje z całkiem niezłą ceną- u nas kosztuje 399zł :) Warto się mu przyjrzeć z bliska :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


29 lis 2012 23:33:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Prywatnie nie kupowałbym ani jednego, ani drugiego (...)
Miałem już czytnik, w którym istniała funkcja dotyku realizowana przez rysik. I moim zdaniem sprawdza się to średnio... Po prostu musisz wtedy dysponować do luksusowymi warunkami. (...) W takiej sytuacji lepiej się sprawdzają albo przyciski zmieniania stron przy krawędzi, albo ekran dotykowy reagujący na palce. Ani jedno, ani też drugie urządzenie nie posiada czegoś podobnego. (...)


Masz rację w 50% ;)

(masz rację) Onyx Boox A62S Evolution 6"
Posiada panel dotykowy (elektromagnetyczny), obsługiwany przy pomocy rysika.
http://onyx-ereader.pl/pl/specyfikacja-a62s

(mylisz się) Sony PRS-T1
Posiada panel dotykowy IR czyli na podczerwień, taki panel można obsługiwać palcem,
rysikiem (jest w zestawie) lub... dowolnym przedmiotem :)
http://www.sony.pl/support/pl/product/PRS-T1/specifications


30 lis 2012 1:16:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Co się tyczy czytania stron www dzięki podłączeniu komórki.
Ujmując to jak najdelikatniej: szlag cię trafi na miejscu. Próbowałem korzystać z internetu na trzech czytnikach - pocketbooku 903, 622 i onyxie i62. Albo była to tragedia, albo koszmar. Urządzenia zawsze muliły i nie były w stanie płynnie przewijać strony w żadnym kierunku. W moim odczuciu pierwsza próba przeczytania czegokolwiek w internecie, będzie również ostatnią...


Mam za sobą wiele godzin spędzonych w sieci, dzięki połączeniu 3G w Kindle Keyboard. Jeśli chcesz używać czytnika do czytania stron WWW (lub nawet korzystania z poczty czy blogowania jak w moim przypadku) to nastaw się (prawie) wyłącznie na strony mobilne. To może mieć sens. Takie serwisy stanowią wyjątki od "tragedii, albo koszmaru" :) opisanego wyżej przez Krzysztofa.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 lis 2012 10:06:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Onyx A62s nie potrzebuje rysika do obsługi - generalnie można go obsługiwać przyciskami, w komunikacji miejskiej sprawdza się nieźle.


20 gru 2012 0:14:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
athame napisał(a):
Przecież największą niedogodnością do oglądania stron na czytnikach jest wolna responsywność ekranu e-ink, a tego nie wyeliminuje żadna technika tworzenia stron (no chyba, że cała treść zmieści się na jednej stronie czytnika).


Nie bez kozery napisałem, że "Mam za sobą wiele godzin spędzonych w sieci, dzięki połączeniu 3G w Kindle Keyboard.". Wynika to z faktycznej potrzeby/chęci pisania listów, czytania WWW i blogowania ale i szybkości połączenia 3G tudzież średnio wygodnej obsługi WWW na czytniku. ;)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


20 gru 2012 23:43:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2013 13:54:44
Posty: 9
eCzytnik: BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Kolego zanim coś komuś poradzisz, to sprawdz, czy to jest prawdą!
BOOX A62S posiada rysik chowany, więc nie ma problemu ze zgubieniem...a poza tym ma przyciski, które doskonale obsługują czytnik, więc nie ma najmniejszego problemu z przewijaniem stron.
W dodatku po najnowszej aktualizacji działa idealnie, nie ma zwisów, jest szybki i płynny.
Nie mam zamiaru reklamować sprzętu, ale nie lubię jak ktoś się wypowiada na temat o którym nie ma pojęcia.





Krzysztof Kopeć napisał(a):
Prywatnie nie kupowałbym ani jednego, ani drugiego, a niektóre z twoich wyobrażeń jeśli chodzi o czytniki są mocno przesadzone i mogą być źródłem rozczarowań.

Miałem już czytnik, w którym istniała funkcja dotyku realizowana przez rysik. I moim zdaniem sprawdza się to średnio... Po prostu musisz wtedy dysponować do luksusowymi warunkami. Tak, żeby nikt ci nie przeszkadzał, żebyś mógł spokojnie gdzieś rysik położyć - i nie martwić się, że o nim zapomniałeś. Czyli do używania w domu, urlopie, biurze - tak. Ale jeśli urządzenie ma działać w komunikacji miejskiej czy pociągu... No to już bym nie polecał. W takiej sytuacji lepiej się sprawdzają albo przyciski zmieniania stron przy krawędzi, albo ekran dotykowy reagujący na palce. Ani jedno, ani też drugie urządzenie nie posiada czegoś podobnego.

Natomiast boox i62 dysponuje połączeniem ob rozwiązań, a Pocketbook 622 reaguje na palce i w ten sposób można zmieniać strony. Prywatnie nie lubię oprogramowania w onyxach, te w PB 622 jest jak dla mnie znacznie bardziej intuicyjne.

Co się tyczy czytania stron www dzięki podłączeniu komórki.
Ujmując to jak najdelikatniej: szlag cię trafi na miejscu. Próbowałem korzystać z internetu na trzech czytnikach - pocketbooku 903, 622 i onyxie i62. Albo była to tragedia, albo koszmar. Urządzenia zawsze muliły i nie były w stanie płynnie przewijać strony w żadnym kierunku. W moim odczuciu pierwsza próba przeczytania czegokolwiek w internecie, będzie również ostatnią...

Jeżeli Pocketbook 622 kosztujący w empiku 499 złotych będzie dla ciebie za drogi, to może zobacz edycję 611... Co prawda ma źle położone przyciski, no ale w klasie ekonomicznej coś za coś...


20 sty 2013 14:42:10
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: BOOX A62S Evolution czy Sony PRS T1
Majka48 napisał(a):
W dodatku po najnowszej aktualizacji działa idealnie, nie ma zwisów, jest szybki i płynny.

Droga Majko48, ja w sprawie "szybkości" i "płynności" - czy miałaś w rękach czytniki inne niż ten A62S Evolution? Bo zapewniam, że Onyx ma tu jeszcze spory margines na poprawki ;) Żeby nie było, że jestem stronniczy - PocketBook (a ich czytnika używam) też :D


20 sty 2013 15:24:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron