Teraz jest 28 mar 2024 14:44:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Sprowadzanie Kindle z Niemiec/UK/innych poza US 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 21:13:44
Posty: 3
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Ok. dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ja jednak poprosze rodzinę z Niemiec, wkrótrce przyjeżdżają, a tak chyba będzie najpewniej ;)


05 lis 2012 19:29:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 21:13:44
Posty: 3
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Jeszcze takie techniczne pytanie. Jeśli chciałbym z mojej karty kupić w Niemieckim amazonie z wysyłką na rodzine z Niemiec, to czy musze mieć na koncie € czy wystarczą pln?


05 lis 2012 21:49:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
mefi17 napisał(a):
Jeszcze takie techniczne pytanie. Jeśli chciałbym z mojej karty kupić w Niemieckim amazonie z wysyłką na rodzine z Niemiec, to czy musze mieć na koncie € czy wystarczą pln?

Wystarczą złotówki, twój bank przeliczy wartość zakupu na euro. Kurs niestety może być mniej korzystny niż w kantorach :(

_________________
Obrazek


05 lis 2012 22:03:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Ja wysyłałem rodzinie z Wysp do Polski.
Czytnik kosztował ok. 320zł (bez reklam) + ok. 40 zł przesyłka z ubezpieczeniem.


06 lis 2012 19:55:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
butcher napisał(a):
Ja wysyłałem rodzinie z Wysp do Polski.
Czytnik kosztował ok. 320zł (bez reklam) + ok. 40 zł przesyłka z ubezpieczeniem.

Czyli prawie na jedno wyszło (no, może poza tymi SO), ja płaciłem 350 z przesyłką.

_________________
Obrazek


06 lis 2012 21:18:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
sapienti napisał(a):
butcher napisał(a):
Ja wysyłałem rodzinie z Wysp do Polski.
Czytnik kosztował ok. 320zł (bez reklam) + ok. 40 zł przesyłka z ubezpieczeniem.

Czyli prawie na jedno wyszło (no, może poza tymi SO), ja płaciłem 350 z przesyłką.

Rzeczywiście na jedno wychodzi.
Na upartego można się przyczepić do SO bo takie są teoretycznie tańsze od standardowych ;)


06 lis 2012 22:28:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Ja jakbym przy okazji jechał do Niemiec, np. do rodziny, to kupiłbym od razu 3 Kindle, dwa sprzedać w Polsce za 50 zł więcej (czyli po te 370 powiedzmy - byłaby okazja, no bo to bez reklam przecież). Wtedy cena za naszego wyszłaby 220 :).


06 lis 2012 22:37:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Zamawiasz Kindle przez Amazon.de, podając adres rodziny. Płacisz swoją kartą kredytową. Przesyłka jest za darmo, przynajmniej w moim przypadku tak było. Czas dostawy to dwa dni, ale to był Kindle Touch. Nie wiem, czy wyrabiają się tak szybko z nowym Kindle. Potem już tylko wystarczy czekać na przyjazd rodzinki :)

Wersja Kindle jest identyczna z wersją international. Jedyny niuans, to serwis przez Amazon.de, ale podejrzewam, że poza tym działa to tak samo. Bez problemu można się kontaktować z nimi po angielsku (jeśli ktoś nie germani ;) ).

ArtS


09 lis 2012 22:07:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
ArtS napisał(a):
Jedyny niuans, to serwis przez Amazon.de, ale podejrzewam, że poza tym działa to tak samo. Bez problemu można się kontaktować z nimi po angielsku (jeśli ktoś nie germani ;) ).

ArtS

A nie można kupić jako prezent z nowo utworzonego konta Amazon.de? Wtedy urządzenie nie jest przypisywane do żadnego konta i po otrzymaniu kindle'a można go przypisać do konta amerykańskiego? Przynajmniej tak mi się wydaje...

_________________
Obrazek


09 lis 2012 22:33:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2012 12:15:54
Posty: 8
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
1.5 miesiąca temu kupowałem właśnie z amazon.de za pośrednictwem rodziny. Odbyło się bez większych komplikacji (może poza tym, że karta z PKO nie działała, chociaż podobno innym działa). Za przesyłkę płaciłem 5 euro, dlatego, że rodzina wkrótce wyjeżdżała do Polski i wolałem nie ryzykować, że nie przyjdzie na czas. Po pierwszym uruchomieniu kindle jest zarejestrowany w amazonie niemieckim i pod adresem przesyłki. Nie zmienia się tego przez wyrejestrowanie i ponowną rejestracje kindla, tak jak na początku sądziłem, a trzeba zmienić adres na który kindle jest zarejestrowany. Wtedy nasze konto przenoszone jest do amazon.com (o ile wybierzemy adres polski). Język menu wybiera się przy pierwszym uruchomieniu, więc nie ma też obawy, że będziemy mieli od początku po Niemiecku. Jeśli wybierzemy angielski, to również wszystkie instrukcje, powitania pobiorą się po angielsku. Książki oczywiście możesz czytać po polsku, nie zależy to od języka menu. Płaciłem kartą internetową WBK. Jedynym mankamentem było to, że amazon.de zasypywał mnie mailami z reklamami (również po zmianie na .com) i nie mogłem nigdzie znaleźć opcji wyłączenia (niemieckiego nie znam wcale, zamawiałem używając translatora z chromium), ale jeden mail wystarczył i już jest w porządku.


10 lis 2012 12:41:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Ciekawe jest to, co piszesz. Mój Kindle był zarejestrowany na mnie pod domeną amerykańską. Po prostu zamawiałem na siebie, ale z odbiorem w Niemczech. Tak więc czytnik odbył drogę do niemieckiej miejscowości, a później przyjechał już do mnie dzięki uprzejmości przyjaciela.

Nawet, gdyby był zarejestrowany pod niemiecką "banderą", to można go wyrejestrować i zarejestrować ponownie już pod "banderą" amerykańską.

ArtS


11 lis 2012 14:16:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 15:07:39
Posty: 39
eCzytnik: K3, K4, K4T, K Fire, Sony PRS-T1
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Mam czarnuchy jak cos :) PW pisac... kolega z niebieskim Avatarem zadowolony jak widac... to nie prawda ze nie mam ani jednej sztuki ;) jak cos walic smialo i paperwhite i classici, 340zl dla forumowiczow z wysylka (wplata na konto) 350zl (pobranie)
uszkodzone wymieniam od reki...

_________________
SPRZEDAM CZYTNIKI KINDLE, KOBO, B&N i SONY
ATRAKCYJNE CENY, KONTAKT PW.


28 lis 2012 0:11:53
Zobacz profil ICQ
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
340 zł za paperwhite? ;P


03 gru 2012 0:12:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
Z tym niemieckim wcale nie jest tak różowo. Ja zamówiłam Kindla w Niemczech za uprzejmością rodziny, przerejestrowałam go oczywiście na adres polski, ale teraz zawsze jak mam jakieś pytania albo problem to mnie odsyłają na amazon.de i dogaduj się z Niemcami... Poza tym na niemieckim nie da się zmienić kraju (a przynajmniej ja nie widzę gdzie), tylko na amerykańskim. Przy czym nie pamiętam czy na amazon.com rejestrowałam go od nowa czy mi się przeniósł czy co.


14 gru 2012 13:06:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kupno kindle'a w Niemczech.
A zamawiał może ktoś Kindle'a tą drogą, ale jako "gift"?


14 gru 2012 13:07:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: