Teraz jest 20 kwi 2024 13:05:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
kupno czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: kupno czytnika
MiPr napisał(a):
Wybacz, ale tu się nie zgodzę: miałem w rękach oba czytniki i jeśli o szybkość działania chodzi to A62S odpada w przedbiegach. O ile się orientuję to ekran mają taki sam: Vizplex, 16 odcieni szarości, przy czym w przeciwieństwie do A62S, PB 611 działa prawidłowo, tj. wyświetla gradient "w dobrej kolejności" (był to główny powód, dla którego zwróciłem oba zakupione przeze mnie Onyxy A62S).
Co do szybkości, nie bardzo się zgodzę, mam nadzieję, że w domyśle nie porównujesz z PB622. Gradientu szarości nie sprawdzałem, pokazywanie obrazków w 16 odcieniach szarości to dla mnie mało istotna funkcja, którą przeoczyłem (w moim booxie jest w porządku, nie czytam też komiksów). Jeśli dla ciebie to krytyczna cecha, to rozumiem.

t3d napisał(a):
airs napisał(a):
Kindle Classic też (bez audio, bez SD i tylko format mobi).
Tu też naginasz...
Nie wiem co masz na myśli. To taka moja skrótowa ocena z praktyki. I dlaczego też?

_________________
W Obrazek też ;)


12 gru 2012 23:51:39
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kupno czytnika
airs napisał(a):
t3d napisał(a):
Tu też naginasz...
Nie wiem co masz na myśli. To taka moja skrótowa ocena z praktyki. I dlaczego też?

"Też" dlatego, że w poprzedzającym mój poście były zgłoszone inne wątpliwości, a mój zarzut dotyczy obsługiwanych formatów. Zapomniałeś o txt i pdf. Wiadomo, że nie są to najpopularniejsze formaty, ale łatwiej mi zrozumieć kogoś kto np. składa sobie sam PDFy na 6" czytnik (np. jest LaTeXowym purystą i nie cierpi sierot), albo czyta txt, niż kogoś kto upiera się przy tym, że pliki w menu muszą być poumieszczane w drzewie katalogów.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 gru 2012 0:15:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: kupno czytnika
Ja się upieram przy drzewie katalogów. Także na komputerze. Chcę zawsze wiedzieć gdzie jest mój plik zapisany na jakim fizycznym nośniku.


13 gru 2012 10:15:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: kupno czytnika
szerokie napisał(a):
Ja się upieram przy drzewie katalogów. Także na komputerze. Chcę zawsze wiedzieć gdzie jest mój plik zapisany na jakim fizycznym nośniku.


Czyli Maki, Iphony itd. są nie dla Ciebie. Też tak miałem, osobne katalogi z fantastyką, fantasy itd. Schody zaczynają się, jak plik powinien być w dwóch folderach itd.
Teraz trzymam pliki w jednym folderze, tylko sobie taguję w jakimś oprogramowaniu. I tak jedna książka może być jednocześnie w dziale historia, militaria i anglojęzyczna.


13 gru 2012 12:13:07
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: kupno czytnika
airs napisał(a):
MiPr napisał(a):
Wybacz, ale tu się nie zgodzę: miałem w rękach oba czytniki i jeśli o szybkość działania chodzi to A62S odpada w przedbiegach.
Co do szybkości, nie bardzo się zgodzę, mam nadzieję, że w domyśle nie porównujesz z PB622.

Jak dla mnie to PB 611 w Empiku sprawował się równie żwawo jak PB 622 - i nie dziwi mnie to ponieważ w zasadzie to ten sam procesor i ta sama ilość pamięci operacyjnej. Dla pewności właśnie sprawdziłem kilka filmików na YT aby się upewnić: PB 611 startuje w około 10 sekund. Otwarcie książki (zaraz po "zimnym" starcie, a więc nie ma mowy o tym, że coś jest "skeszowane") zajmuje około 4 sekund. Przewijanie stron w książce idzie szybko - nie ma tu jakiejś specjalnej różnicy w stosunku do innych czytników.

O ile pamiętam to egzemplarze Onyx A62S, z którymi miałem do czynienia startowały w około 40 sekund. Nie pamiętam ile dokładnie zajmowało ładowanie książki (i nie pamiętam, w której aplikacji) ale tak mi się wydaje że około 10 sekund.

Dobrym przykładem jest też porównanie czasu ładowania słownika na jednym i drugim urządzeniu - moim zdaniem A62S nie może się tu równać.

Generalnie można powiedzieć, że to niewielkie różnice, ale mogą być bardzo irytujące - YMMV.

Dla porównania: Kindle w/w operacje wykonuje raczej natychmiast i mam na myśli rzeczywiście "natychmiast" (no, pomijam pierwszy start urządzenia albo start po "twardym" resecie, który może zająć kilka minut).

p.s.
Tak trochę zmieniając temat: na YT można znaleźć filmiki porównujące Onyxa i62 z Kindlem - m.in. start i ładowanie książek - Kindle robi wrażenie ...


13 gru 2012 14:38:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: kupno czytnika
@RobertP rozumiem to podejście konsumenckie. Zwalnia to z pamiętania co się ma.
Natomiast jeżeli na przykład chcesz zarchiwizować swoją pracę, to musi ona w całości trafić na zapasowy dysk we wskazane miejsce.


13 gru 2012 18:14:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kupno czytnika
szerokie napisał(a):
Ja się upieram przy drzewie katalogów. Także na komputerze. Chcę zawsze wiedzieć gdzie jest mój plik zapisany na jakim fizycznym nośniku.
Komputer to inna sprawa.
szerokie napisał(a):
@RobertP rozumiem to podejście konsumenckie. Zwalnia to z pamiętania co się ma.
Natomiast jeżeli na przykład chcesz zarchiwizować swoją pracę, to musi ona w całości trafić na zapasowy dysk we wskazane miejsce.

A nie lepiej założyć sobie jakieś repozytorium (git, svn)? Zależy jeszcze jaka to praca...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 gru 2012 18:34:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: kupno czytnika
Korzystam z katalogów często przenoszonych między czytnikiem i komputerem nie tylko z tekstem.
P.S.
U mnie wszystko w jednym pudełku odłączonym od sieci, ale to rzeczywiście inny temat.


13 gru 2012 23:33:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: