Teraz jest 28 mar 2024 11:05:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Jaki ebook reader do 400zł? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Ja też się ostatnio sporo zastanawiałem jaki czytnik kupić itd. Skończyłem na kupnie właśnie PB 611. Od Onyx Boox A62S odciągnęły mnie informacje użytkowników o tym, że się ciągle wiesza. Myślę, że jak na pierwszy (w moim przypadku) czytnik to dobrze wybrałem. Z biegiem czasu może wymienię na coś innego, ale na start to myślę, że będzie odpowiedni i stosunkowo tani.


11 gru 2012 22:49:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 15:17:33
Posty: 19
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Chyba się zdecyduję na Pocketbook 611. Patrzeć na promocję w empiku (-130zł !)...
Wyczytałem w komentarzach że empik oszukał i że jest to wersja z ograniczeniami (brak przeglądarki), ale wystarczy wgrać najnowszą wersję softu ze strony producenta i wszystko gra :P
A co do samego Pocketbook'a wydaję się być sporym konkurentem do Kindle, tylko ma słabszy ekran- trochę mniejszy kontrast ale myślę że podczas codziennej lektury nie przysparza to problemów :P Chyba, że się mylę, to proszę o poprawienie.

Byłbym wdzięczny gdyby któryś z właścicieli tego czytnika napisał coś więcej (wady, zalety) ;) .


11 gru 2012 23:01:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 15:17:33
Posty: 19
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Kolega wyżej mnie wyprzedził :P
Dzięki ;)


11 gru 2012 23:05:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 15:17:33
Posty: 19
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Wszedłem sobie na oficjalną polską stronkę pocketbook --> produkty, patrzę na 611, a tu "produkt wycofany".
O co chodzi? Tzn. że już nie będą wspierać tego czytnika i że w ogóle nie będzie już w sprzedaży w ofercie pocketbook?
Dlaczego, ktoś wie? :::?


12 gru 2012 20:33:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Szczerze mówiąc też mnie to zdziwiło, aczkolwiek na wielu innych stronach jest on dostępny. Najtaniej w empiku. Wydaje mi się, że wiąże się to z tym, że PB 613 jest jego następcą i domyślnie to on ma być teraz sprzedawany jako ten tani / podstawowy czytnik z rodziny Pocketbook, ale mogę się mylić.


12 gru 2012 22:03:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Pocketbook 611 na początku to był po jakieś 600 zł (nawet teraz są takie oferty na ceneo) - więc widać, że im większa przecena, tym większa wyprzedaż. :)

Jedna z sieci afiliacyjnych proponowała kiedyś 9% prowizji za polecanie tego modelu - to jest jak na czytnik stawka rekordowa (więcej niż ma np. Amazon), ale jakoś się nie skusiłem :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 gru 2012 22:12:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 15:17:33
Posty: 19
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Czy to oznacza, że już nie będzie aktualizacji na ten czytnik, żadnych nowych aplikacji itp. ? :x


13 gru 2012 18:30:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Pewnie nie, choć czytnik wydaje się być stabilny, więc nie wiem czy potrzebne jeszcze jakieś aktualizacje oprogramowania.


13 gru 2012 19:10:23
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
dziuran napisał(a):
Czy to oznacza, że już nie będzie aktualizacji na ten czytnik, żadnych nowych aplikacji itp. ? :x

Tu trudno cokolwiek powiedzieć. Ale jak dobrze działa to po co aktualizacje ;) Kilka dodatkowych aplikacji akurat na ten czytnik można znaleźć. Z moim PB 622 mam większy problem - ze względu na zmianę interfejsu na dotykowy wiele z istniejących aplikacji nie działa prawidłowo :( Jednakże jak ktoś podsumował na forum the-ebook.org: 95% użytkowników nigdy na to forum nie zagląda a 90% nawet nie wie że można zaktualizować oprogramowanie - po prostu czytają książki zamiast się babrać w bebechach czytnika ;)


13 gru 2012 20:34:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 15:17:33
Posty: 19
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Wiadomo, żaden czytnik nie jest idealny, ale jeśli chodzi o firmware wszystko można naprawiać...
Ucieszyłem się, że Pocetbook wypuszcza aktualizację (...może poprawią przeglądarkę :D ), a tu (za przeproszeniem) dupa :(
Wydaję mi się że Pocketbook uniemożliwił także rejestrację czytnika (i nie można pobrać 500 darmowych e-booków), mam nadzieję, że mnie poprawicie...


13 gru 2012 21:46:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Skoro nie jesteś pewien tego Pocketbook'a i jest sporo niedomówień, więc może poszukaj innego czytnika. Ja bynajmniej nie zdecydowałabym się na sprzęt, który być może wycofują, być może nie będzie do niego aktualizacji.


13 gru 2012 21:59:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 15:17:33
Posty: 19
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Masz lepszy pomysł :( ?
Nawet bez aktualizacji jest bardzo atrakcyjny.
Zastanawia mnie tylko dlaczego go wycofali...


13 gru 2012 22:11:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Ja osobiście się nie znam na czytnikach - tak jak już wcześniej pisałam - posiadam zwykłego Onyxa x61e i całkowicie mi wystarcza :) Może napisz maila do kogoś odpowiedzialnego za dystrybucję tego czytnika i zapytaj o co chodzi z tym wycofaniem i z czym to się wiąże. Pamiętam jak wycofywali telefony Siemensa - bardzo lubiłam te telefony, ale odradzono mi kupno, ze względu na brak serwisu.

Widziałam na stronie Vobisa Kindle 5 za 459zł z notką: Wkrótce w ofercie. Nie wiem czy to dobry czytnik, tak po prostu rzuciło mi się w oczy :)


13 gru 2012 22:41:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Tak jak już kolega wyżej pisał... Większość ludzi kupuje czytnik i go używa takiego, jak ze sklepu. Mało kto się bawi w aktualizacje / zmianę oprogramowania. Poza tym to nie są jakieś rewolucje tylko małe zmiany / ulepszenia. Więc raczej to nie jest nic bez czego nie da się żyć.

Dodam tylko, że te darmowe ebooki, które czasem oferują do różnych czytników to na ogól klasyki literatury, które mimo wszystko w wielu sklepach są za darmo do pobrania. To nie są żadne nowości wydawnicze. Co do darmowych ebooków to w Empiku obecnie jest taka akcja, że jak kupisz PB 611 to jest jakiś tam 10 tytułów gratis.

Na koniec jeszcze tylko dodam, że wycofanie produktu nie oznacza zawsze tego, że sprzęt jest wadliwy, więc go zabierają z rynku. Raczej w tym przypadku chodzi o kolejne modele. Nie wszystko da się zmienić w sofcie.


13 gru 2012 22:59:59
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
dziuran napisał(a):
Wiadomo, żaden czytnik nie jest idealny, ale jeśli chodzi o firmware wszystko można naprawiać...
Ucieszyłem się, że Pocetbook wypuszcza aktualizację (...może poprawią przeglądarkę :D ), a tu (za przeproszeniem) dupa :(

Nie rozumiem o co chodzi z tą przeglądarką? W wersji Empik jej nie ma, ale sprawę powinna załatwić zamiana na soft od Pocketbooka ...

Cytuj:
Wydaję mi się że Pocketbook uniemożliwił także rejestrację czytnika (i nie można pobrać 500 darmowych e-booków), mam nadzieję, że mnie poprawicie...

Te mityczne "500 ebuków" to zwykła ściema. Po prostu zachęta aby zarejestrować się w jednym ze sklepów z e-książkami i ściągnąć ładnie spakowane ... ogólnie dostępne pozycje typu "klasyka" (czyli książki podpadające pod "public domain"). Wiem, bo PocketBooka z taką "promocją" kupiłem, w księgarni owej byłem i te darmowe 500 ebooków zassałem (OK, gwoli sprawiedliwości: promocja była szersza - owa księgarnia dawała rabat na sprzedawane przez nich e-książki na dwa miesiące od momentu rejestracji).

Dokładnie te same książki ściągniesz sobie z Wolne Lektury albo jeszcze lepiej - jeśli masz konto w Empiku to wejdź na http://ebook.empik.com/klasyka i po zalogowaniu już możesz się cieszyć darmowymi książkami, a wg licznika mają ich tam 7895!

EDITED: wycofanie modelu 611 może być związane ze zmianą producenta: wydaje mi się, że 611 był robiony przez firmę Netronix, natomiast 613/622 chyba są już robione przez Foxconn. Tak czy inaczej to może być dobra okazja do nabycia czytnika po okazyjnej cenie. A poza tym: dają 2 lata gwarancji? Dają ;)


13 gru 2012 23:11:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron