Teraz jest 29 mar 2024 1:58:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Chcialem sie zapytac czy tez tak macie. Od razu informuje, ze zarowno moj, jak i zony czytnik zachowuja sie identycznie. Juz pisze o co chodzi. Po calkowitym wyladowaniu baterii czytnik jest wylaczony i jako taki podlaczamy go poprzez ladowarke do sieci. Zapala sie pomaranczowa dioda ladowania. I teraz tak...w teorii powinna ona zgasnac po calkowitym naladowaniu sie czytnika. Mam racje co do teorii? Dioda w istocie gasnie, ale juz po ok ... 2 godzinach. Po odlaczeniu ladowarki i wlaczeniu czytnika okazuje sie, ze wskaznik naladowania baterii pokazuje zaledwie... trzy kreski! Po wylaczeniu czytnika i ponownym jego podlaczeniu do sieci elektrycznej dioda swieci sie dalsze ok 2 godziny, po czym gasnie i wowczas dopiero wskaznik pokazuje pelne naladowanie.
Jeszcze jedna rzecz. Otoz w momencie kiedy zdecydujemy sie ladowac przez cala noc to rano dioda jest wygaszona, ale czytnik znowu nie jest zaladowany do pelna! :?
I ponownie po odlaczeniu go z sieci i ponownym podlaczeniu nastepuje ok dwugodzinna "dogrywka" w ladowaniu i wskaznik w koncu wskazuje pelne naladowanie.
Pytanie: czy takie ladowanie "na raty" to jest normalne?Smiem watpic...Czy baterie w Waszych czytnikach tez sie tak zachowuja?


23 lis 2012 20:34:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Ja mam tak samo w M92 :(


24 lis 2012 10:56:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Po raz trzeci od momentu zakupu zaladowalem swoj czytnik i po raz trzeci "na raty" :? Czyli co...w I62 siedzi bateria dwuogniwowa lub dwukomorowa?? W sensie takim oczywiscie, ze najpierw laduje sie jedno ogniwo - stop, a potem drugie??


27 lis 2012 9:52:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Czezare,
dzwoń na serwis i niec kombinują oni. Masz gware, na co czekasz? Ja jeszcze na ten temat się nie wypowiem, bo swojego białego i62e od 4 tyg nie miałem potrzeby ładować. Na oproggramowaniu dedykowanym dla białego z czerwca było wszystko okej, jak będzie na firmware i62e okaże się za jakiś czas.


27 lis 2012 14:44:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
@Czezare,
Tak samo jak @mandala, mam identycznie w M92. U mnie ładuje się bez ostatniej kreski, odłączam i ładuje dopiero do pełna (też kilka godzin).
Jeszcze nie kontaktowałem się z serwisem w tej sprawie, ale jak znajdę chwilę w grudniu to spróbuję.
Jeżeli ktoś z Was forumowicze wcześniej coś będzie wiedział od serwisu to dajcie proszę znać.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


27 lis 2012 14:49:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Najprawdopodobniej Macie cos nie tak ze sterowaniem ładowania akumulatora. Mój i62 Espresso ładuje się normalnie, do pełna i spokojnie wytrzymuje 4 tygodnie dość intensywnego użyszkodnikowania. :D

W akumulatorze mamy elektronikę czuwającą nad procesem ładowania/rozładowania - jak nawala to mamy problemy.

Moża spróbować rozładować maksymalnie akumulator - tak do dna - jak czytnik przestanie się włączać to poczekać jeszcze dzięń - dwa i naładować do pełna, bez przerw, jednym rzutem - najlepiej ładowarką dającą prąd 1A lub więcej - i nie z komputera.

Elektronika powinna od nowa ustawić sobie krańcowe parametry.

Po co po rozładowaniu poczekac parę dni? Elektronika zabezpiecza akumulator Lixx przed nadmiernym rozladowaniem - w rzeczywistości po mimo wyłączenia czytnika w akumulatorze pozostaje rezerwa, i trzeba ją troszkę "naruszyć" :D - nie wiem jaki układ zabezpieczający jest w czytniku i jak jest zaprogramowany. Ale ta metoda MOŻE spowodować reset i ponowne odczytanie parametrów.

Jak to nie pomoże to pozostaje serwis.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


27 lis 2012 17:19:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Panowie i Panie - ja jeszcze poradze zrobic reinstalkę firmware. Bo teraz tak mi się przypomniało, że mialem podobną sytuację na i62 z oprogramowaniem z lutego, później na czerwcowym już było wszystko okej.


27 lis 2012 17:56:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
radzio27 napisał(a):
Panowie i Panie - ja jeszcze poradze zrobic reinstalkę firmware. Bo teraz tak mi się przypomniało, że mialem podobną sytuację na i62 z oprogramowaniem z lutego, później na czerwcowym już było wszystko okej.

Rzecz w tym, ze ja mam najnowszy firmware. Nic to...chyba jednak zadzwonie do serwisu. Problemy z Ivona moglem olac i zrobilem to, ale klopotow z ladowaniem baterii zlekcewazyc nie moge...


27 lis 2012 22:53:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Pójdę za radą @radzio27, bo z tego co pamiętam w czerwcu miałem stary firmware i nie było problemu ostatniej kreski, w sierpniu przerzuciłem się na aktualizację i jakoś wtedy z tego co kojarzę pojawił się ten problem z ładowaniem. Pojawiło się wrześniowe firmware, nie chciało mi się go instalować, ale dzięki temu wątkowi jednak to zrobię. Dam znać czy rozwiązało to problem w moim przypadku.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


28 lis 2012 11:07:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Czezare napisał(a):
radzio27 napisał(a):
Panowie i Panie - ja jeszcze poradze zrobic reinstalkę firmware. Bo teraz tak mi się przypomniało, że mialem podobną sytuację na i62 z oprogramowaniem z lutego, później na czerwcowym już było wszystko okej.

Rzecz w tym, ze ja mam najnowszy firmware. Nic to...chyba jednak zadzwonie do serwisu. Problemy z Ivona moglem olac i zrobilem to, ale klopotow z ladowaniem baterii zlekcewazyc nie moge...


Chodzi mi o jego reinstalacje ;) Warto spróbowac, jak nie pomoze - - > serwis.


28 lis 2012 12:46:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Wypowiem się, bo wczoraj mi bateria padła i wrzuciłem swojego białego i62 espresso do ładowania. Teraz go włączyłem - i co? Jajo:D Naładowany bez jednej kreski, na oprogramowaniu z czerwca (ostatnim dostepnym dla białego było okej). Czyli wyglada to na winę firmware z września dla espresso. Panowie z Artatech - po raz drugi grzecznie sie pytam - czy wiadomo coś nowego na temat aktualizacji firmware dla i62e?


07 gru 2012 22:24:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
To NIE jest wada softu - w moim Espresso, i62E siostry i dwóch znajomych wszystko działa. Mamy wszyscy wgrany soft z 27.09.2012 ze strony - nie ma żadnych problemów. Wczoraj skończyłem kolejny "cykl" i ponownie naładowałem czytnik. Siostra i znajomi ładowali czytnik raptem dwa razy. Mi trzyma dwa tygodnie ALE to wynika z bardzo intensywnego użyszkodnikowania WiFi - a ŁajFaj pożera baterię w szybkim tempie.

Tak więc obstawiał bym problem z czytnikiem.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 gru 2012 9:00:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Zeby byla jasnosc to ja nie mam uwag do czasu "trzymania" baterii. U mnie wychodzi to roznie, ale 3 tygodnie spokojnie, ale mam zastrzezenia do tego, ze trzeba ja ladowac "na raty"...


11 gru 2012 13:51:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Mi oraz znajomym zawsze ładuje do pełna. Nie napotkałem się z sytuacją, że trzeba ladoawać na raty.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 gru 2012 19:47:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Jeszcze sprawdze nastepnym razem jak laduje via komputer, a nie przy pomocy ladowarki, bo moze ladowarka jest walnieta...


12 gru 2012 12:32:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: