Teraz jest 20 kwi 2024 6:54:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Prestigio Nobile PER3474B, problem z wgraniem pozycji. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 19:46:22
Posty: 1
eCzytnik: Prestigio Nobile PER3474B
Post Prestigio Nobile PER3474B, problem z wgraniem pozycji.
Witam, pierwszy post dlatego wielkie hej dla wszystkich!

Dostałem na mikołajki takie ustrojstwo jak w temacie i od tego dnia za "Chiny Ludowe" nie mogę dojść do porozumienia z tym sprzętem, producent nie dostarcza żadnych instrukcji.

Moje pytanie brzmi jak wrzucić na niego książki?
Zmieniłem format z PDF na EPUB za pomocą calibre i wielce uradowany tym faktem chciałem wrzucić tę pozycję na czytnik, ku mojemu zdziwieniu nie mogłem tego zrobić z pozycji calibre bo soft nie widzi mojego czytnika. Próbowałem również poprzez AED który sprzęt wykrywa ale w momencie próby przesyłu pliku łapie jakiś błąd i zamyka program.
Koniec końców próbowałem wrzucić te książki bezpośrednio spod Windowsa i wkleiłem je do folderu ebook. Czytnik widzi pozycje na liście ale otwiera tylko PDF a EPUBa już nie.

Co robię źle? Z góry dziękuję za poświęcenie czasu i chęć pomocy


08 gru 2012 20:01:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prestigio Nobile PER3474B, problem z wgraniem pozycji.
marianoitaliano napisał(a):
Koniec końców próbowałem wrzucić te książki bezpośrednio spod Windowsa i wkleiłem je do folderu ebook. Czytnik widzi pozycje na liście ale otwiera tylko PDF a EPUBa już nie.
To właściwie najprostsza, bezpośrednia metoda - skopiowanie do katalogów widocznych w nowym napędzie, który się pojawia po podłączeniu czytnika do komputera.
Jeśli urządzenie nie czyta plików ePUB, to może one mają zabezpieczenie DRM, a sam czytnik nie jest jeszcze autoryzowany w ADE?

Ten model obsługuje jeszcze inne formaty: FB2, TXT, MOBI, HTML, RTF - znajdź może na komputerze jakiś plik RTF, TXT i po skopiowaniu zobacz czy się otwierają. Jeśli tak to raczej zabezpieczenie.
Spróbuj też ściągnąć z jakiejś księgarni darmową pozycję z klasyki w formacie ePUB, lub demo - są takie (również mobi), one nie mają zabezpieczeń DRM i wypróbuj na czytniku.

Tak przy okazji model PER3474B ma świecący ekran TFT więc trudno go zaliczyć do czytników, powinien być raczej w dziale LCD.

_________________
W Obrazek też ;)


10 gru 2012 23:23:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron