Teraz jest 28 mar 2024 13:39:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2011 11:41:41
Posty: 15
Post Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia ?
Witajcie,
to chyba mój pierwszy post, a więc przy okazji witam serdecznie.

Od piątku jestem posiadaczem i62HD Angel Glow.
Zauważyłem w nim jedną, dość denerwującą cechę. Zanim ewentualnie zwrócę się do dystrybutora chciałbym zorientować się czy inni użytkownicy też to zauważyli, czy też to wada konkretnego egzemplarza.
Mianowicie, przy włączonym doświetleniu, ustawionym od "zera" do około jednej trzeciej swej siły, każde dotknięcie ekranu powoduje delikatny, aczkolwiek wyraźnie widoczny spadek siły doświetlenia, następnie następuje odświeżenie zawartości ekranu i po około jednej sekundzie doświetlenie znów zaczyna świecić swa ustawioną wcześniej mocą. Przypadłość ta występuje tylko jak już wspomniałem w zakresie od 0 do około 1/3. Po ustawienie siły światła powyżej tego poziomu objaw ten staje się niewidoczny. Efekt ten występuje niezależnie od tego czy zmiany strony dokonujemy dotykiem ekranu czy tez przyciskiem.

I jeszcze jedno pytanie. W moim egzemplarzu dół ekranu (trzymanego pionowo) jest na odcinku okolo 1,5cm wyraźnie silniej doświetlany. Na górze natomiast podświetleni na odcinku około 1,5cm wyraźnie się zmniejsza z widoczną nierównomiernością siły świecenia spowodowaną przez poszczególne diody. Jak to wygląda u Was ?


09 gru 2012 11:58:04
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
Problem z doświetleniem nie występuje na moim czytniku. Przy zmianie stron czy dotykaniu ekranu, doświetlenie zawsze jest bez zakłóceń - światło mam ustawione na najniższy zakres.. Zanim wyślesz do serwisu nagraj sobie filmik z tym problemem.

Na dole ekranu faktycznie widać jaśniejsze smugi od diod. Kindle też tak ma.


09 gru 2012 15:03:23
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2011 11:41:41
Posty: 15
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
Witam raz jeszcze,
aby nie być gołosłownym poniżej zamieszczam link do filmiku umieszczonego na mojej stronie, obrazującego problem:

http://www.naturephoto.pl/problem.mov


Jest on dość duży - 111Mb


09 gru 2012 17:25:51
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
Potwierdzam, u mnie tego nie ma. Na filmiku widać zmianę natężenia światła.


09 gru 2012 17:39:22
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2007 20:55:42
Posty: 12
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
Mam dokładnie taki sam problem, ale myślałem, że to taka cecha tego podświetlenia...


10 gru 2012 18:14:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
U mnie jest podobnie, ale w bardzo niewielkim stopniu i przy minimalnym poziomie oświetlenia.


11 gru 2012 19:40:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2011 11:41:41
Posty: 15
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
Finał jest taki, że nowy czytnik został zamieniony na kolejny, w trybie DOA. Nie obyło się bez drobnych problemów, ale finalnie serwis stwierdził w protokole naprawy wadę płyty głównej i wymienił egzemplarz na inny.

W nowym też widać bardzo subtelną różnicę w sile podświetlenia, ale trzeba naprawdę chcieć to zauważyć. I co dziwne powrót do ustawionego poziomu trwa zdecydowanie dłużej (~3-4 sekundy) co powoduje, że w czasie jego zmiany już czytamy nową stronę, praktycznie nie zauważając różnicy.


14 gru 2012 17:10:47
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62HD Angel Glow - cecha czy wada doświetlenia
Lecton napisał(a):
Mam dokładnie taki sam problem, ale myślałem, że to taka cecha tego podświetlenia...
Myślę, że można dopuścić jakieś bardzo minimalne wahania jasności doświetlenia w czasie operacji dotykiem czy klawiszami, ale nie mogą one być wyraźne, czy rozpraszające/przeszkadzające w czasie czytania.
Jeśli efekt jest zauważalny i doskwierający proszę zgłosić czytnik do serwisu.


15 gru 2012 15:05:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: