Teraz jest 28 mar 2024 17:46:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2012 22:13:30
Posty: 19
eCzytnik: onyx boox m90
Post BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
no właśnie zastanawiam się ? Ktoś testował ? Porównywał do Kindla PW lub czegoś innego ? Proszę o opinie . Przejrzałem oczywiście temat poprzedni ale jak zwykle wychodzi że część jest na tak a część na nie. Sam nie wiem. Przede wszystkim jak długo uruchamia się słownik ?


04 gru 2012 23:50:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Ja osobiście jestem zadowolony. W porównaniu z A60 odnotowałem spory postęp (jakość wyświetlacza, podświetlanie, szybkość działania, wielkość czytnika).
Ze słownika rzadko korzystam, więc się nie wypowiem.


05 gru 2012 9:33:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Szybkość zależy przede wszystkim od wielkości słownika :D Ja używam słowniki niezbyt często i nie nażekam - mam wprawdzie i62Espresso ale w końcu 'flaki" po za ekranem są takie same. Jak wgrałem słownik zawierający ogromną ilośc haseł, zwrotów i innych rzeczy to się uruchamiał trochę wolniej, zaś małe, podręczne slowniki smigały bardzo szybko. Ale czasy uruchamiania nie były jakieś strasznie długie :D nie sa jak reklamy w Polsacie :D i była to kwestia sekund i to kilku a nie minut czy godzin ;)

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


05 gru 2012 12:38:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2012 22:13:30
Posty: 19
eCzytnik: onyx boox m90
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Jak sekund i to kilku to brzmi całkiem obiecująco. Bo na M90 ładuje się jakieś 25-30 sekund a to jest masakra poprostu.


05 gru 2012 12:42:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Sam rozważałem zakup i62HD i Kindle'a PW. Porównałem oba osobiście. Samego i62 miałem dwa dni. Werdykt (przynajmniej dla mnie) był jednoznaczny. Kindle. Dlaczego? Moim zdaniem bardzo dobre i świetnie zbalansowane oświetlenie. Z łatwością da się dobrać odpowiednie natężenie (minimalne cienie na dole, które są tak demonizowane są niemal niezauważalne). W przypadku Onyxa oświetlenie jest na pewno bardziej równomierne, ale... no właśnie jest za mocne do czytania w ciemnym pomieszczeniu, nawet na najniższym poziomie jasności.
Poza tym soft Kindle'a jak dla mnie jest o wiele lepszy. Jest po prostu bezproblemowy. O nic nie trzeba się martwić. Do tego można zrobić jailbreak'a jeśli czuje się taką potrzebę. Do tego fabryczny soft, a właściwie najnowsza aktualizacja wprowadziła dużo lepszą obsługę komiksów (co dla mnie równie ważne). Dlatego mów wybór padł na Kindle'a, którego na dniach zamierzam kupić i którego również Ci polecam.

P.S. Co do słownika w Kindle'u moim zdaniem działa błyskawicznie, klikasz słowo i definicja pojawia się niemal od razu.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


05 gru 2012 14:51:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
traju napisał(a):
W przypadku Onyxa oświetlenie jest na pewno bardziej równomierne, ale... no właśnie jest za mocne do czytania w ciemnym pomieszczeniu, nawet na najniższym poziomie jasności.


To chyba zależy od tego, w jak ciemnym pomieszczeniu korzystamy z czytnika ;)
Ostatnio korzystałem z Angel Glow w pociągu (tzn. paląca się jedna świetlówka na przedział dzięki uprzejmości PKP) i byłem z poziomu podświetlenia bardzo zadowolony. Oczywiście, gdyby dało się ustawić jeszcze niższy poziom, byłoby pewnie świetnie nawet w "lekko ciemnawym pokoju", ale nie demonizowałbym ;)

A co do softu - ja wolę mieć możliwość wyboru, a nie być zdanym na jedno "najlepsze" wyjście. Dlatego soft w Onyx uważam za lepsze rozwiązanie niż w Kindle (gdzie trzeba się bawić w jailbrake, zamiast po prostu wybrać inny program do czytania lub czcionkę)

Przypuszczam, że najlepiej jest samemu porównać obydwa czytniki i wybrać ten, który bardziej pasuje, bo wchodzimy w kwestię gustów...


05 gru 2012 15:36:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Oczywiście, że samemu trzeba wszystko sprawdzić.

Jednak co do wyboru programu. Przyznałbym Ci całkowitą rację, gdyby nie to, że programy do obsługi plików są moim zdaniem zwyczajnie zbyt niedopracowane, żeby mówić o tym, że ten wybór to zaleta.

A co do czcionek wystarczy wgrać jailbreak'a i możemy robić różne "cuda" z Kindlem, a ta operacja oczywiście w praktyce nie oznacza utraty gwarancji.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


05 gru 2012 16:06:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
traju napisał(a):
Jednak co do wyboru programu. Przyznałbym Ci całkowitą rację, gdyby nie to, że programy do obsługi plików są moim zdaniem zwyczajnie zbyt niedopracowane, żeby mówić o tym, że ten wybór to zaleta.


Oczywiście mogłoby być lepiej, ale:
1. Jeden z nich to program od Adobe (jeśli się nie mylę), więc (niestety) pretensje trzeba kierować do tej firmy.
2. Jakiś czas temu miałem trochę dziwny epub. Gdyby nie 3 różne programy do czytania, miałbym z nim zagwozdkę (tu coś źle wyglądało, tam nie było obrazków...).
3. Jak dla mnie, każdy z nich robi to co powinien - pozwala czytać. Jeśli epub robię sam, to łatwiej mi wybrać fbreader lub coolreader, jeśli jest zrobiony "na zewnątrz" - czasami przydaje się bardziej pdfreader.

Czyli znowu - wkraczamy w strefę gustów ;) Bo ja nie rozumiem konieczności robienia jailbrake, po to, aby coś zmienić - nawet głupią czcionkę.


05 gru 2012 16:41:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Co do pierwszego punktu: nie do końca się zgadzam. To programiści Onyxa zadecydowali, aby używać tych programów, które o zgrozo od dawna nie są rozwijane. A to, że Adobe czy ktokolwiek inny wydał taki program to już inna sprawa.

A te dziwne epuby, cóż niestety czasem nasze księgarnie dają pod tym względem ciała.


A co do konieczności zmiany czcionek. W Kindle'u są one świetne, więc mało kto potrzebuje je zmieniać, ale jeżeli czuje taką potrzebę to tak się da i to się liczy. W Booxie natomiast trzeba to zrobić bo standardowe czcionki są słabe.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


05 gru 2012 17:02:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
traju napisał(a):
Co do pierwszego punktu: nie do końca się zgadzam. To programiści Onyxa zadecydowali, aby używać tych programów, które o zgrozo od dawna nie są rozwijane. A to, że Adobe czy ktokolwiek inny wydał taki program to już inna sprawa.


Jeśli chcemy używać np. epub z DRM, jesteśmy na produkt Adobe skazani. Coolreader wygląda na ciągle rozwijany (ostatnie pliki z 5.12), podobnie z fbreader (listopad). Inną kwestią pozostaje włączenie odpowiednich nowych źródeł do firmware. I tu rzeczywiście należy się kamyczek do ogródka twórców Onyxa.

Co do czcionek - chodzi mi o podejście (łatwość) ich instalowania. Rzeczywiście w Kindle są ładne.


05 gru 2012 20:38:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
No DRMy to udręka, dobrze mieć Adobe do sytuacji awaryjnych jak trzeba wgrać "na już" a tak to w sumie mamy calibre, więc nie trzeba być skazanym na ten program.


Tak, podejście jest dobre. Idea otwartości i możliwości jak najbardziej godna pochwały tylko wykonanie... było nie było marne.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


05 gru 2012 22:07:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Ja kupiłem na zasadzie: Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki.
Z czytaniem nie ma najmniejszych problemów jak się pozna wszystkie funkcje. Nawet więcej jest możliwość czytania zakodowanych PDF.


06 gru 2012 9:46:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
Ja tez wolę Onyx'a - bo to tak jak z PC vs Konsola - wolę mniej stabilny czytnik z którym mogę zrobić co chcę - mam wolność, slot karty SD i rózne formaty - niż Kindle w którym na pytaanie CZY KINDLE MOŻE ? Tak ALE trzeba : i to się pojawia lista - robic jailbrake, zrobić konwersję, podłączyć do PC, użyć WiFi by coś przeslać i tak w kółko. Jak na niby najlepszy i w ogóle mega czytnik to strasznie dużo mamy tych ALE. W efekcie musze mieć komputer, dodatkowe oprogramowane i masę czasu na kombinowanie. A jak jade w pociągu to w ogóle jest kicha - zasięg GPRS i brak slotu powoduje, że nawet kimś nie można się wymienić książkami.
Dużo ostatnio jeżdże pociągami - masa ludzi ma czytniki i posiadacze Kindle patrzą z zawiścią jak nagrywam ksiąkę na kartę i daję innej osobie a ona "pożycza" mi swoją. :D Podróż z Krakowa do Wejherowa czy z Tarnowa do Warszawy potrafi być długa - i mozliwość wymiany książek via SD jest głogosławieństwem.

Wolę nieco mniej stabilnego Onyx'a, w którym nie muszę robić nic, wkładam kartę SD i czytam. A nie kombinować jak łysy koń pod górkę z Kindle. Zawsze też wolałem PC od konsol :D :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


06 gru 2012 10:40:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
A w PC Format 1/2013 jest test czytników, który powinien uspokoić wszystkich adwersarzy - Kindle Paperwhite zajmuje drugie miejsce, a Boox i62HD Angel Glow - trzecie, z różnicą 0,01 punkta (tak, jednej setnej!) w ocenie końcowej :D


06 gru 2012 13:34:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow - kupić nie kupić ?
kawałek plastiku z kawałkiem szkła wyświetlający książki a widzę że u kilku kolegów cały czas dymią mózgi ...

Naprawdę może wrzucicie już na luz w kwestii jaki to kindle be albo super albo jaka z tego onyxa jest świetna platforma co to nawet w pociągu tosty robi (cały pociąg je grzanki ze slotu SD i wszyscy skandują hip hip hura)

W swojej karierze miałem :
- Cybook Gen3
- Bebbok Mini
- Kindle DX
- Onyx A60
- Kindle 2, 4
- Irex 800Sg

Każdy z nich ma swoje wady i zalety ale generalnie na każdym da się czytać ... Czy nie o to tutaj chodzi ???
Ktoś nowy na forum co chwilę pyta jaki czytnik kupić. I oprócz konkretnych za i przeciw w każdym wątku musi się wylać otoczka typu jak powyższe posty - a kończy się zwykle na tym że "ja na swoim czytniku zajeżdżam pod pracę bo po zrobieniu jailbreak'a dokręcenie kół nie jest już problemem, a tamtego nie kupuj - tamten czytnik śmierdzi".

Luzu trochę i mnie bełkotu proponuję.


06 gru 2012 13:47:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: