Teraz jest 28 mar 2024 20:11:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Onyx Boox M92- problem ze szkicami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 11:00:42
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Witam, jest to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Do tej pory używałem szkicownika do tworzenia odręcznych notatek na wykładach. Wszystko było pięknie aż do wczoraj, gdy po zamknięciu dokumentu zjadło mi to co zapisałem. Zostało tylko to co zanotowałem na poprzedniej sesji. Od tej pory na żadnym szkicu nie chcą zapisać się zmiany, są nawet problemy z tworzeniem nowych. Podczas próby stwożenia eksperymentalnego szkicu zapisał się on. Po zamknięciu, ponownym otwarciu, wprowadzeniu zmian i zamknięciu zmiany nie zapisały się, za to obok pojawił się identyczny szkic. Poczterech próbach (każda skończyła się tak samo) dałem spokój.
Szkic przy którym zaczeły się problemy miał 3 strony ale wcześniej nawet przy 8 boox nie robił mi takich numerów.
Pamięć urządzenia nie jest pełna, więc brak miejsca odpada.

Wersja softu: 1.7 20120508

Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.

_________________
Obrazek


21 lis 2012 11:30:48
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Machina napisał(a):
Do tej pory używałem szkicownika do tworzenia odręcznych notatek na wykładach. Wszystko było pięknie aż do wczoraj, gdy po zamknięciu dokumentu zjadło mi to co zapisałem. Zostało tylko to co zanotowałem na poprzedniej sesji. Od tej pory na żadnym szkicu nie chcą zapisać się zmiany, są nawet problemy z tworzeniem nowych.
To może być kwestia pamięci, ale w systemie. Jest tam określony (32MB), wydzielony obszar pamięci, w której są trzymane ustawienia, historia, konfiguracje i różne inne rzeczy, łącznie ze szkicami (pliki *.sketch). Standardowo jest zajęte ok 20-25% tej pojemności, ale jeśli wystąpił jakiś problem i coś tam się namnożyło, to mogło jej braknąć na pliki szkiców.
Może to też być problem z uszkodzeniami/błędami w pamięci wewnętrznej.

Jeśli wyeksportowanie posiadanych szkiców (niestety po 1 stronie na raz) i wyczyszczenie wszystkich nie pomoże, lub nie jest do przyjęcia, trzeba zgłosić czytnik (problem) do serwisu, który powinien sprawdzić zawartość tej pamięci (są do tego narzędzia) i ew. przeczyścić.
Nie należy robić tego samemu, gdyż są tam (/root) żywotne dla działania czytnika pliki i błędna modyfikacja może spowodować niemożność uruchomienia się czytnika.


27 lis 2012 20:59:23
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 11:00:42
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Robert ArtaTech napisał(a):
Machina napisał(a):
Do tej pory używałem szkicownika do tworzenia odręcznych notatek na wykładach. Wszystko było pięknie aż do wczoraj, gdy po zamknięciu dokumentu zjadło mi to co zapisałem. Zostało tylko to co zanotowałem na poprzedniej sesji. Od tej pory na żadnym szkicu nie chcą zapisać się zmiany, są nawet problemy z tworzeniem nowych.
To może być kwestia pamięci, ale w systemie. Jest tam określony (32MB), wydzielony obszar pamięci, w której są trzymane ustawienia, historia, konfiguracje i różne inne rzeczy, łącznie ze szkicami (pliki *.sketch). Standardowo jest zajęte ok 20-25% tej pojemności, ale jeśli wystąpił jakiś problem i coś tam się namnożyło, to mogło jej braknąć na pliki szkiców.
Może to też być problem z uszkodzeniami/błędami w pamięci wewnętrznej.

Jeśli wyeksportowanie posiadanych szkiców (niestety po 1 stronie na raz) i wyczyszczenie wszystkich nie pomoże, lub nie jest do przyjęcia, trzeba zgłosić czytnik (problem) do serwisu, który powinien sprawdzić zawartość tej pamięci (są do tego narzędzia) i ew. przeczyścić.
Nie należy robić tego samemu, gdyż są tam (/root) żywotne dla działania czytnika pliki i błędna modyfikacja może spowodować niemożność uruchomienia się czytnika.
Dzięki, teraz rozumiem o co chodzi.
Niestety mam następny problem, tym razem z eksportem szkiców (eksportuje się tylko ostatnia strona, niezależnie na której mam otwarty dokument). Plik .sketch w folderze po eksporcie zajmuje 24 kb, a to chyba trochę za mało jak na szkic co ma 13 stron. Czy istnieje możliwość jakiegoś ,,ręcznego" eksportu tych szkiców, lub chociaż skopiowania ich z poziomu komputera w niezmienionym formacie? (Nie moge się dopatrzyć niczego takiego )


28 lis 2012 12:06:49
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Machina napisał(a):
Niestety mam następny problem, tym razem z eksportem szkiców (eksportuje się tylko ostatnia strona, niezależnie na której mam otwarty dokument).
To potwierdzony błąd obecnej wersji oprogramowania. Tak jak pisałem, możliwy jest eksport po jednej stronie. Tymczasowym rozwiązaniem jest eksport stron "od końca", czyli po zapisaniu ostatniej, usunięcie jej, dzięki czemu można wyeksportować kolejną "ostatnią" itd.

Plik .sketch jest zapisem w innym formacie i nie ma zastosowania poza czytnikiem (jest związany z konkretnym plikiem w podkatalogu).


29 lis 2012 18:00:30
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 11:00:42
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Robert ArtaTech napisał(a):
Machina napisał(a):
Niestety mam następny problem, tym razem z eksportem szkiców (eksportuje się tylko ostatnia strona, niezależnie na której mam otwarty dokument).
To potwierdzony błąd obecnej wersji oprogramowania. Tak jak pisałem, możliwy jest eksport po jednej stronie. Tymczasowym rozwiązaniem jest eksport stron "od końca", czyli po zapisaniu ostatniej, usunięcie jej, dzięki czemu można wyeksportować kolejną "ostatnią" itd.

Plik .sketch jest zapisem w innym formacie i nie ma zastosowania poza czytnikiem (jest związany z konkretnym plikiem w podkatalogu).


Eksport szkiców się udał (z wyjątkiem 2 dokumentów, ale to nie ma znaczenia).
Próbowałem postąpić zgodnie z poradą, ale szkice są ,,głuche" na polecenie usunięcia, a także opcję ,,Wyczyść wszystko". Teraz jednak mogę przenieść dane na których mi zależy i chyba oddam booxa do serwisu.


04 gru 2012 17:09:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 20:09:27
Posty: 10
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Mam identyczne objawy jak OP. Rozumiem, że na tę chwilę serwis to jedyne wyjście?

Firmware: 1.7 20120927

_________________
Boox M92 white
Firmware: 1.7 20120927


04 gru 2012 18:12:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 11:00:42
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92- problem ze szkicami
Już działa!!!

Nie oddałem booxa do serwisu, bo ,,się naprawiło". A było to tak:

Wyjąłem kartę pamięci z UŚPIONEGO czytnika by coś tam na nią nagrać. Spowodowało to ,,obudzenie się" czytnika i jego permanentne zawieszenie (nie działało nic, nawet POWER i RESET). Nie mogłem booxa wyłączyć, więc zostawiłem go na jakiś czas (tyle żeby nagrać dane na kartę). Potem włożyłem kartę pamięci z powrotem do gniazda i udało mi się jakoś wyłączyć booxa (niewiem jak to zrobiłem). Po ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy.

Nie wiem co się stało i czy jest to ,,zdrowy" dla czytnika sposób, ale najważniejsze, że jest dobrze.

_________________
Obrazek


08 sty 2013 18:07:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron