Teraz jest 28 mar 2024 23:41:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Czy można włączyć wyświetlanie okładki książki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Czy można włączyć wyświetlanie okładki książki?
Czy można zrobić tak, aby jako wygaszacz włączała się okładka aktualnie czytanej książki ?


29 sty 2012 0:08:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Okładki książek
Nie, chyba że wgrasz okładkę jak wygaszacz po wgraniu jailbreak-a i screensaver hack-a.
Ale nie wiem czy okładki są aż tak potrzebne, mimo że we wszystkich(prawie) książkach mam okładki w metadanych i w plikach mobi to i tak wolę swoje własne wygaszacze, bo niektóre książki mają po prostu brzydkie(lub po prostu nie pasujące mi) okładki.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


29 sty 2012 2:08:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Okładki książek
Nie raz miałem sytuacje czytając papierową książkę, że znajomy mnie pyta:
"Co tam czytasz?"
Na to ja pokazuje okładkę i już wszystko wiadomo bez słów.

Albo inna sytuacja.
Odkładam gdzieś książkę na chwilę, ktoś patrzy na okładkę i mówi "O czytałem to, całkiem niezłe..."

I chciałbym żeby coś takiego miało zastosowanie i w czytniku.
Szkoda że Kindle nie udostępnił takiej opcji. Zostają nielegalne metody.


29 sty 2012 2:27:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Okładki książek
To nie jest nielegalne(może jest,ale raczej mi FBI nie wpadnie przez okno dlatego że wgrałem sobie wygaszacz).

Problem z kindlem nie stanowią okładki, bo okładka to po prostu obrazek, zawsze możesz po prostu powiedzieć tytuł, a jak ktoś się zapyta o czym to jest to powiesz 2zdania na temat książki i tyle, ja miałem taki problem z papierem że jak czytałem np. metro 2033 i pokazałem okładkę gdy ktoś się mnie pytał co czytam to i tak nic tej osobie nie mówiły schody ruchome z okładki :)

Co do okładek, to na kindelku konsumuje się treść książki, a nie jak na papierze jej rozmiar, wagę, zapach(nie wiem co tu szczególnego, chyba że ktoś ma taki fetysz :eee , ale mnie to nie kręci ;) ) i inne dziwne rzeczy związanie z papierem, książka to treść okładka to wymysł artysty, a ja czytając ostatnio książkę "Tuf wędrowiec" po przeczytaniu połowy książki miałem swoje wyobrażenie na temat statku jakim latał tytułowy Tuf, a jak spojrzałem na okładkę to nijak nie mogłem się przekonać do takiej koncepcji :) dlatego uwielbiam powiedzenie "Nie oceniaj książki po okładce", a jeżeli chodzi Ci tylko o tytuł, to zawsze lepiej nawiązać konwersację niż machnąć książką przed nosem naszemu rozmówcy.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


29 sty 2012 2:52:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Okładki książek
Znalazłem fajny plugin do callibre, który pozwala na łatwe wgranie okładki do kindla, przy czym konwertuje na odpowiedni rozmiar, a po odłączeniu kindle od USB automatycznie resetuje go.

Używał ktoś tego?
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=119355


02 gru 2012 22:51:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: