Teraz jest 29 mar 2024 0:57:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Zamówiłem od rafala1234 z tego forum Kindle'a 5.
Zobaczymy jak będzie się użytkować :)
Dzięki za udzieloną pomoc i porady.


29 lis 2012 0:27:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Witam wszystkich,
jako totalny amator w temacie e-czytników prosiłbym o kilka słów pomocy.
Po przeszukaniu forum oraz przeczytaniu wielu wielu tematów jestem totalnie skołowany nadmiarem informacji (różnych i dobrych i złych opinii) o czytnikach. Teraz już nie wiem jaki mam kupić :( :?
Chciałbym kupić czytnik do 500zł. Nie śpieszy mi się aż tak bardzo więc mogą być to czytniki na dzień dzisiejszy trochę przekraczające tą kwotę, gdyż mogę wyszukiwać i czekać na jakieś okazje, promocje i zniżki w sklepach allegro itp.
Czytnik jaki mnie interesuje będzie mi służył przeważnie do czytania beletrystyki.
Ma się nim komfortowo czytać i nic więcej.
Nie musi mieć wifi. Nie będę na nim oglądał stron internetowych.
Mp3 też nie musi mieć. Obsługa karty pamięci jak najbardziej ma być.
Najważniejsze żebym nie musiał ciągle wgrywać mu nowego softu czy aktualizacji. Nie mam czasu żeby się w to bawić. No i żeby miał gwarancje (z tego co się naczytałem to czytniki często padają).
Wiem dotąd to że najlepszy jest czytnik z ekranem eink pearl i taki bym chciał. 6cali jest ok.
Proszę o pomoc użytkowników czytników by polecili mi jakiś dobry sprzęt. Za krótki opis plusów i minusów doświadczonych podczas użytkowania byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Qdrym


29 lis 2012 14:14:13
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
A dlaczego karta pamięci jest potrzebna? Poleciłbym kindla, ale nie ma obsługi kart (za to jest chmura z której można dociągnąc książki w razie potrzeby).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 lis 2012 14:46:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Mam dużo książek w różnych formatach i wolę raz wgrać na długi czas, by nie podłączać czytnika co chwilę do kompa.


29 lis 2012 15:09:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Wbrew pozorom pamięć wewnętrzna w zupełności wystarcza na wiele czasu.
Sam mam obecnie w swoim kindlu blisko 90 książek i zajęło mi to jakieś 200MB (czyli nadal mam blisko 1GB wolnego).

Kindla podłączyłem do kompa jakoś na początku po dostaniu, wgrałem książki i teraz jedyny kontakt z komputerem to on ma średnio raz na miesiąc jak go ładuję.

Konwersja nie boli i nie jest straszna (choć niektórzy mają tendencję do demonizowania w tym zakresie). Konwertujesz raz i spokój. A w sklepach nie ma większego problemu z kupnem MOBI.


29 lis 2012 15:24:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Czyli kolejny głos na kindla. To wtedy jaki model brać dokładnie?


29 lis 2012 15:46:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Jak chcesz po prostu czytać i mieć święty spokój to też polecałbym kindle'a.

Co do modelu to zależy czego oczekujesz.
N
ajbardziej podstawowy jest Kindle Classic (nazywany też Kindle 4 lub 5 - różnią się tylko kolorami) - nie ma dotykowego ekranu, ale ma klawisze do zmiany stron, ekran pearl, wifi - do pobierania książek wysyłanych np. mailem na czytnik (zarówno z komputera jak i z niektórych księgarni).

Potem jest model Touch - ma dotykowy ekran, brak mu klawiszy zmiany stron - zmienia się je poprzez dotknięcie ekranu, który można obsługiwać w rękawiczkach i różnymi przedmiotami. Poza tym ma te same funkcje co Classic. Występuje też w wersji z bezprzewodowym internetem 3G. Ma też głośniki i złącze słuchawkowe, które pozwala na słuchanie np. audiobooków.

Najnowszy Paperwhite - ma to samo co touch z jedną różnicą. Ekran jest doświetlany 4 diodami led, który umożliwia czytanie w ciemności. Ekran ten nadal nie męczy oczu tak jak każdy eink, ponieważ ekran nie jest podświetlany jak w np. telefonach, tylko doświetlany.

Oczywiście Classic jest najtańszy a Paperwhite najdroższy ;)

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


29 lis 2012 15:56:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
W budżecie jaki podałeś to Kindle Classic, z przesyłką wyjdzie jakieś 400-420zł (plus minus zależnie od kursu dolara).

A do tego na allegro jakaś okładka.
Ja osobiście skłaniałbym się do oryginalnej Amazonu ale jest strasznie droga, ew. Tuff-Luv ma też naprawdę fajnie wyglądające okładki - i też niestety się cenią.


29 lis 2012 16:10:58
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Jeśli Kindle to Touch :) Warto też pamiętać o tym, że jeśli Kindla kupujemy na amazonie, mamy pewną gwarancję. Jeśli coś przypadkiem się stanie, dostajemy nowy czytnik. Na allegro- nie ma co na to liczyć.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


29 lis 2012 22:16:01
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Virtualo napisał(a):
Jeśli Kindle to Touch :) Warto też pamiętać o tym, że jeśli Kindla kupujemy na amazonie, mamy pewną gwarancję. Jeśli coś przypadkiem się stanie, dostajemy nowy czytnik. Na allegro- nie ma co na to liczyć.

Jeśli to jest model, który nie jest oficjalnie dostępny w Polsce to być może będą problemy, ale czy w innych przypadkach nie jest to po prostu kwestia zarejestrowania urządzenia na siebie? Chodzi mi o to, że Kindla można kupić jako "prezent" i wtedy nie jest do nikogo przypisany.


30 lis 2012 0:39:37
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
MiPr napisał(a):
Jeśli to jest model, który nie jest oficjalnie dostępny w Polsce to być może będą problemy, ale czy w innych przypadkach nie jest to po prostu kwestia zarejestrowania urządzenia na siebie? Chodzi mi o to, że Kindla można kupić jako "prezent" i wtedy nie jest do nikogo przypisany.


Tak, masz rację, przede wszystkim chodzi tu o rejestrację Kindla na Amazonie.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


30 lis 2012 12:48:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Czyli rozumiem, że mogę kupić Kindle'a na allegro i by mieć gwarancję muszę go zarejestrować na amazonie?
Widziałem, że wiele firm zamawia z USA i dla klientów z Polski a część sprzedawców daje nawet swoją gwarancję pisemną.
Chyba jednak będę szedł w stronę Kindle'a.


30 lis 2012 14:52:50
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Dokładnie, tym bardziej, że różnica cen nie jest znacząca (o ile w ogóle jakaś jest).
Pisemna gwarancja od sprzedawcy na allegro brzmi groźnie:) Tak jak athame - polecamy jednak zakup prosto z Amazon'u.No ewentualnie inny czytnik dostępny w Polsce nie tylko na allegro.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


30 lis 2012 15:52:35
Zobacz profil WWW
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Oczywiście wszystko da się jakoś obejść ;) My jednak pozostaniemy przy tym,że jeśli to jest czyiś początek z e-czytnikową przygodą,to lepiej zrobić wszystko "po bożemu", bez żadnych dodatkowych kombinacji :) To prawda,w amazonie dopłacamy kilka złotych, ale później nie musimy martwić się już naprawdę o nic :)

Macie rację, najbezpieczniej jest zamówić Kindle bezpośrednio ze strony Amazonu :) Wtedy mamy pewność, że nie będzie z nim żadnych problemów :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


01 gru 2012 16:08:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Ok, święta tuż tuż więc muszę się sprężyć i zakupić czytnik.
To powiadacie, że najlepiej bezpośrednio ze strony http://www.amazon.com/ ?
Te ofert na allegro wszystkie jakieś takie kręcone :(


04 gru 2012 13:32:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron