Teraz jest 29 mar 2024 9:23:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2012 7:07:29
Posty: 3
eCzytnik: Pocketbook 622
Post PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Witam. Potrzebuję drobnej pomocy dot. PB 622. Chciałabym usunąć większość linków z Menu Głównego pod hasłem "Najnowsze Wydarzenia". Przeszkadza mi ten natłok informacji, wolałabym zostawić tylko link do aktualnie czytanej książki. Jak to zrobić? Czy jest to w ogóle możliwe? Mam taką manię, że generalnie "czyszczę" ekrany. W komputerze zostawiam tylko kosz na wierzchu, resztę chowam na pasku lub jeszcze głębiej. Chciałabym mieć podobną możliwość w czytniku. PB mam dopiero od wczoraj.


23 lis 2012 7:31:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
jak chcesz ostatnią książkę, to w opcjach otwierania ustaw, zeby się otwierał na ostatnio czytanej, a nie na menu :) nie wiem, czy są jakieś opcje usuwania... na tyle się nie znam, zresztą jak jest menu głowne, to zaraz klikam na bibliotekę.


23 lis 2012 17:17:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2012 7:07:29
Posty: 3
eCzytnik: Pocketbook 622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Tak, to jest jakieś wyjście. Być może jedyne, trochę poszperałam w Internecie i jak na razie nie widzę możliwości samodzielnego usuwania linków ani wprowadzania zmian do "Ostatnich Aktywności" w "Menu". Dzięki za podpowiedź.


23 lis 2012 17:58:55
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Jeśli się trochę poszuka po forach anglo- niemiecko- lub rosyjskojezycznych to można odkryć pozytywną informację: Pockebook udostępnił "release candidate" najnowszego oprogramowania dla PB622. Z komentarzy wynika, że moment opublikowania ostatecznej wersji jest już naprawdę bliski. Tak czy inaczej, aktualicazję do wersji "release candidate" można ściągnąć z serwerów Pocketbooka i jeśli ktoś sie nie boi - zainstalować na swoim urządzeniu (ale uwaga: nie jest to wersja ostateczna i coś może być "uwalone").

Czemu o tym piszę? Ano jedną z rzeczy którą dorobiono w nowym oprogramowaniu jest możliwość czyszczenia listy najnowszych wydarzeń. Przynajmniej daje się usunąć z niej czytane książki, bo już wpisu pt. "znaleziono 12 nowych książek" nie udało mi się usunąć.

Z innych ciekawych zmian - menu kontekstowe w czasie czytania książek może być albo po dawnemu (czyli okienko z tekstem po środku ekranu) albo w nowej formie - graficznej (ale nie w postaci okienka, ale klikalnych ikonek na dole i na górze ekranu). Moim zdaniem to nowe podejście spisuje się lepiej niż tradycyjne (np. ładnie działający ekran ze spisem treści, zakładkami i notatkami).

Poprawiony został interfejs słownika - korzyst się z niego znacznie wygodniej i co więcej można słownik wywołać "długim tapnięciem" na słowie w tekście.

Jest jeszcze sporo innych zmian: mozna je znaleźć w dokumencie który mozna ściągnąć z tego postu: http://www.mobileread.com/forums/showpo ... stcount=12 (wersja anglojęzyczna tylko; tam też link to aktualizacji oprogramowania - ale proszę się zastanowić dwa razy przed instalacją tegoż - jak pisałem jeszcze nie jest to ostateczna, oficjalna wersja, więc jak coś pójdzie nie tak to czytnik może zmienić się w tackę na napoje albo ciasteczka, albo inny przycisk do papieru ... ;)).

Aha, żeby nie było tak wspaniale i pozytywnie - wydaje mi się, że po aktualizacji czytnik działa nieco wolniej, ale to może być moje wyobrażenie tylko. Z pewnością czytnik startuje ze 3, 4 sekundy dłużej. Ale może ostateczna wersja zostanie jeszcze jakoś zoptymalizowana?


24 lis 2012 18:42:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Mógłbyś zrobić zrzuty ekranu z nowym menu?
Jakoś do obecnego się przyzwyczaiłem i uważam za dobre.


24 lis 2012 19:59:40
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Nie ma problemu - oto zrzuty ekranu ...

1) Tak wygląda domyślny temat po aktualizacji:

Obrazek

Mnie osobiście się nie podoba, szczególnie że brakuje "ulubionych" a pojawiła się księgarnia. Dlatego też zmienilem temat na jedyny jaki jest teraz przystosowany do wersji 4.0 - crystal.

Jak widać na górze doszło menu z którego wybiera się co się ma pojawić na liście nowości.

2) Z listy nowości można usuwać elementy (ale nie dotyczy to wpisów typu "+761 nowe książki" - owszem menu się pojawia, mozna wybrać opcję kasowania ale element jak był tak jest):

Obrazek

3) Otwarta książka z rozwiniętym menu górnym:

Obrazek

Moim zdaniem dostęp do kluczowych opcji jest lepszy. Ta dziwna ikonka tuż poniżej menu to link do jakichś-tam portali społecznościowych (np. aby ocenić książkę). Jako, że jestem "społecznościowy inaczej" to chętnie bym się tej opcji pozbył raz i na zawsze ;)

Istotna jest też ikonka menu w lewym dolnym rogu ekranu - po jej tapnieciu przechodzimy do ...

4) ... ekranu spisu treści, zakładek i notatek

Obrazek

Wygląda to dość przejrzyście i wygodnie.

5) Przytrzymanie palca na jakimś słowie w tekście wywołuje następujące menu:

Obrazek

Jak widać można z niego wybrać kilka akcji, w tym słownik ...

6) ... który w akcji wygląda teraz tak:

Obrazek

Podsumowując: moim zdaniem interfejs uległ poprawie - kilka braków, które rzuciły mi się w oczy zaraz po kupnie zostało poprawionych. Kilka niestety zostało, np. klopoty z polskimi czcionkami w tytułach i nazwiskach (dla przykładu "Boy-Żeleński" widoczny jest jako "Boy-eleski" - nie wiem jeszcze czy to problem "epubów" czy czytnika) czy też sprawa obsługi (a raczej braku obsługi) profili.

Jak już wspomniałem w innym poście ucierpiała też trochę szybkość działania, choć jakichś dokładnych pomiarów "przed" i "po" nie prowadziłem. Jest też możliwe, że w ostatecznej wersji oprogramowanie bedzie troszkę szybsze - oby :)


24 lis 2012 21:39:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2012 7:07:29
Posty: 3
eCzytnik: Pocketbook 622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Bardzo dogłębne wyjaśnienia, spróbuję skorzystać, choć zastanawiam się, czy nie poczekać na wersję ostateczną. Jeśli nie "wyczyszczę" tego ekranu, to będzie bardzo źle, nie cierpię zaśmieconych pulpitów, :depresja: . W każdym razie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


25 lis 2012 8:45:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2012 14:13:21
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
dratewka,
Jeżeli nadal masz wersję 3.2, to możesz spróbowac wgrać inny temat. Ja np. mam "Classic" i tam wyświetla tylko 3 ostatnio otwarte książki.
Pozdrawiam.


06 gru 2012 17:12:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
A czy mogłabym się dowiedzieć, o co chodzi z tymi tematami? Kupiłam niedawno pocketbooka 622 córce i dopiero go poznajemy. Te tematy się wgrywa? A skąd je można wziąć? Z góry dziękuję z odpowiedź.


21 mar 2013 9:41:19
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
"Tematy" (ang. themes, więc może lepiej przełożyć to jako "style") pozwalają na zmianę wyglądu czytnika. Do pewnego stopnia oczywiście. Na wersjach oprogramowania wcześniejszych niż 4.0 użytkownicy zrobili wiele różnych tematów, które można było ściągnąć z forów (m.in. mobileread). DLa wersji 4.0 jak na razie dodatkowych tematów za dużo nie ma - do niedawna aż jeden :) Ostatnio nie sprawdzałem czy coś się pod tym względem zmieniło.


21 mar 2013 10:43:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
MiPr - bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. A czy jeszcze mogłabym zapytać o wgrywanie własnych czcionek? Wiem, ze to nie jest odpowiednie miejsce. Jak się je wgrywa i skąd je można wziąć? Ja mam dwa onyxy i do nich są paczki z czcionkami tu na forum. Nie wiem natomiast jak to jest z pocketbookami. Próbowałam znaleźć jakieś informacje, ale mi się nie udało :(


21 mar 2013 12:36:40
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Wgrywanie czcionek jest bardzo proste: trzeba po prostu pliki czcionek umieścić w odpowiednim katalogu (/system/fonts o ile dobrze pamiętam). W odróżnieniu od Onyxa nie trzeba żadnych skryptów uruchamiać - czytnik sam powinien je zauważyć. Różne darmowe czcionki można ściągnąć z Internetu (np. Apolonia) - wystarczy poszukać. A jeśli masz już ściągnięte paczki dla Onyx-ów to po prostu wypakuj z nich czcionki (nie musisz wszystkich - wystarczy te, które lubisz) i wrzuć do wspomnianego wyżej katalogu :-)


21 mar 2013 15:56:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
MiPr - Przepięknie dziękuję za pomoc. Tak zrobiłam i się udało. Rzeczywiście bardzo prosto. Wgrałam jej georgie. Mam jeszcze jedno pytanie. Bardzo proszę o cierpliwość :oops: Czy w tym czytniku wybiera się jakoś program do czytania, czy to on sam go sobie wybiera?


21 mar 2013 17:46:49
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Do czytania są dwa programy: adobe reader oraz fbreader. Domyślnym czytnikiem jest adobe reader (poza książkami w formacie fb2) ale jeśli przytrzymasz palec na książce to pojawi się menu kontekstowe, z którego możesz wybrać jedną z aplikacji do czytania. Ten wybór zostanie zapamiętany dla danej książki, więc następnym razem już nie trzeba tego robić.


21 mar 2013 18:09:46
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 622 - usuwanie linków z Najnowszych Wydarzeń
Jak chcesz to można zmienić konfigurację tak aby dane formaty książek otwierały w takiej aplikacji jaka Ci odpowiada, np. Epuby w fbreader. Poszukaj na forum postów o extensions.cfg.


21 mar 2013 18:12:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: