Teraz jest 29 mar 2024 1:12:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution
Ja dziś odebrałam swój model z Vobisu - wszystko chodzi jak trzeba, tylko czy jest ktoś mi w stanie wyjaśnić jak robić adnotacje na tekście? Teoretycznie powinno się dać, ale niestety nie jestem w stanie tego rozpracować.


23 lis 2012 19:05:17
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX A62S Evolution
Menu -> Adnotacje (o ile plik otwierasz w Adobe Reader).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 lis 2012 19:56:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution
Zasadniczo w CoolReader - czyli adnotacje tylko w adobe?


23 lis 2012 19:58:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2012 15:47:35
Posty: 7
Post Re: BOOX A62S Evolution
witam, do mnie również dotarł czytnik już 21. Jest to mój pierwszy czytnik i w ogóle pierwszy kontakt z e-książkami, wrażenie jak narazie dobre czytnik ładny dobrze zbudowany nic nie czeszczy na obudowie zostają paluchy ale to chyba standard. Ogólnie jestem bardzo miło zaskoczony komfortem czytania na tym urządzeniu, jak pisałem jest to mój pierwszy kontakt z czytnikami i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Parę bubli programowych już się trafiło:
- gdzieś napisy nie mieściły się w ramce, były cięte z góry i dołu ale dało się odczytać nić poważnego
- po pierwszej nocy czytnik sam wybudził się uśpienia (blokady ekranu), dlaczego nie wiem ale jak narazie jeszcze się to nie powtórzyło,
- największy bubel jaki dotąd udało mi się znaleźć znajduje się w aplikacji NOTATNIK, w dolnym rogu ekranu koło zegarka jest ikona służąca schowaniu klawiatury ekranowej niestety po jej naciśnięciu wywala mnie z notatnika a tworzona notatka przepada (jak byście mogli sprawdzić u was czy też ma to miejsce??).
Ogólnie małe pierdoły nieprzeszkadzające w użytkowaniu.
Gorszą sprawą jest to że czytnik notorycznie mi się zawiesza, ale z tego co poczytałem na forum będzie to raczej wina książki którą wgrałem ponieważ zawiasy zdarzają się jak narazie tylko na tej książce.
Jak dla mnie urządzenie bomba bez jakiś wodotrysków ale do czytania jak znalazł, miłym dodatkiem jest możliwość robienia jakiś odręcznych notatek rysikiem (nie liczcie na to że zapiszecie w taki sposób np. notatki na wykładzie ale żeby zapisać sobie adres, listę zakupów czy coś w tym stylu jak znalazł). Dobrze wydane 350zł

A, jeszcze jedno kalendarz PORAŻKA myślałem że będzie można zaznaczyć dzień i wpisać sobie odręcznie przypomnienie o wydążeniu a tu d..a.
O w tej chwili czytnik się zawiesił na omawianym kalendarzu, pytanie do bardziej doświadczonych czy może być to wina obecności uszkodzonego pliku książki czy to jednak czytnik??


25 lis 2012 14:13:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 7:25:49
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Co do notatnika, u mnie też wywala z aplikacji po kliknięciu w klawiaturę. Wiesza się też dość często na plikach rtf. Z tym ze trudno powiedzieć czy to wina plików czy czytnika bo raz zwisa co kilka minut, a kiedy indziej działa bez zakłóceń cały dzień. Dla mnie problemem jest nie tyle zawieszanie się, a sposób resetowania.


25 lis 2012 16:26:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2012 12:09:39
Posty: 4
Post Re: BOOX A62S Evolution
Do mnie dotarł czytnik jakiś tydzień temu i jestem bardziej zadowolony niż myślałem, że będę. Za 350zł mam urządzenie które wyświetla książki i nie świeci po oczach, czyli dokładnie to czego szukałem. Za kalendarz faktycznie dałbym minus, podobnie jak za... sudoku, które przez słabe oddzielenie kwadratów od siebie jest słabo czytelne, ale nie kupiłem go dla sudoku ;) jak na razie liczba książek przeczytanych to "aż" 1, ale za to tomiszcze dość spore ;) Wnioski? wszystko ok, nic się nie tnie nie wiesza, trochę niezbyt czytelne są te opcje powiększania i zmniejszania ale już się przyzwyczaiłem więc jest ok. Jeżeli chodzi o stronę techniczną to nic nie trzeszczy i nic nie strzela więc jakość wykonania na plus, choć zimny metal nie jest jakoś specjalnie miły w dotyku. Trochę jakości brakuje rysikowi, pojawiły się na nim białe plamki jakby lakier odpadł, nie ma ich dużo i nie specjalnie mi to przeszkadza, ale wystąpiło więc piszę. Brakuje mi trochę przycisków do przewracania stron np. w połowie rządzenia, było by to bardziej intuicyjne, ale nie ma i nie będzie, w opisie nikt nie mówił że jest więc trudno, można to przeżyć. Odnośnie notatek, pisania i malowania po ekranie to się nie wypowiadam bo mam wstręt do pisania rysikami po ekranach więc dla mnie to zupełnie bezużyteczne, ale może komuś się przyda więc fajnie że jest.
Do mnie i moich potrzeb czytnik dopasowany w sam raz i jakbym teraz miał jakiś kupić, to kupiłbym go znów(należy pamiętać, że kosztował 350 zł a nie 1350 więc czymś się musi różnić od tych "super mega wypaśnych gadżetów)

Ps. Dziś otrzymałem ten niby dedykowany do tego modelu, a przynajmniej podobno "idealnie pasujący" pokrowiec i tu już takiego szaleństwa nie ma. Ta sztuczna świnia z której skóry uszyto ten pokrowiec mogłaby być lepszej jakości, ale to nie jest problem, problemem by był gdyby uszyto go z dermicy stosowanej do tapicerowania maluchów. Jedyny mankament, ale za to spory tego etui to otwór na przyciski nawigacyjne. Przynajmniej w moim egzemplarzu jest ono tam mniej więcej o 0,5 cm przesunięte w prawo (względem przycisków) co skutecznie utrudnia (ale nie uniemożliwia) używanie przycisku "PREV", za to za przyciskiem "NEXT" jest luka. Ani to ładne, ani funkcjonalne.

Pytanie do panów ze sklepu ArtaTech: wszystkie etui są takie czy trafiłem na jakiś mizerny egzemplarz?

_________________
Proszę nie strzelać do pianisty. Robi co może


26 lis 2012 17:20:59
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
Muszę przyznać, że nie spotkałem się jeszcze ze słabym dopasowaniem etui. Mój pokrowiec do A62S potrzebował nieco czasu żeby zgrać się z czytnikiem i dokładnie ułożyć. Poprosiłbym o odesłanie etui na adres firmy, wymienimy go na porządnie spasowany egzemplarz. Jednocześnie przepraszam za nasze przeoczenie.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


27 lis 2012 9:34:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2012 23:28:40
Posty: 1
eCzytnik: A62S evo
Post Re: BOOX A62S Evolution
witam books A62 S zawiesza się kilka razy dziennie ( nawet 10 podczas 3 godzin użytkowania ) zarówno w trakcie czytania jak również przeglądania menu
wymaga wtedy resetowania , czy jest to normalne, czy jest to podstawa do reklamacji, sprzęt używany jest od tygodnia
proszę o odpowiedź


28 lis 2012 23:36:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 22:44:15
Posty: 12
Post Re: BOOX A62S Evolution
Czy A62S ma głośniczek, czy słuchać można tylko przez słuchawki?


29 lis 2012 0:23:46
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: BOOX A62S Evolution
kjanuszek napisał(a):
Czy A62S ma głośniczek, czy słuchać można tylko przez słuchawki?

Tylko słuchawki.


29 lis 2012 8:58:49
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
griszaa napisał(a):
witam books A62 S zawiesza się kilka razy dziennie ( nawet 10 podczas 3 godzin użytkowania ) zarówno w trakcie czytania jak również przeglądania menu
wymaga wtedy resetowania , czy jest to normalne, czy jest to podstawa do reklamacji, sprzęt używany jest od tygodnia
proszę o odpowiedź

Jaki jest poziom naładowania baterii czytnika? W przypadku słabego akumulatora, możliwe jest takie zachowanie czytnika, wtedy trzeba wymienić baterię. Również jeżeli bateria jest pełna i nie eliminuje to problemu zawieszania się urządzenia, sugerowałbym skontaktowanie się z serwisem.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


Ostatnio edytowano 08 gru 2012 10:17:34 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

poprawka formalna, uścislenie.



29 lis 2012 13:25:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
również zakupiłem ten sprzęt i nie zawiesił się nawet raz więc nie wiem czy mam takiego farta czy jeszcze to przede mną ... jedyny problem miałem z pdfem, którego treść była dziwnie dzielona na akapity a do tego niektóre fragmenty tekstu miały zmienioną czcionkę jednak po przerobieniu na epub wszystko jest elegancko

EDIT:

chyba sobie wykrakałem - dzisiaj rano nie mogłem w ogóle włączyć czytnika dopiero przy czwartej próbie wciskania włącznika zareagował i się uruchomił ale zresetował zegarek, datę itd.


30 lis 2012 15:34:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 7:25:49
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Z tym wieszaniem to jakaś loteria jest. Czytam ta sama książkę. Wczoraj kilkanaście zwisów. bywało ze co drugą stronę się wieszał. Dzisiaj cały dzień bez żadnych problemów. A ładowany nie był.


30 lis 2012 22:31:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 20:09:04
Posty: 2
eCzytnik: -
Post Re: BOOX A62S Evolution
Zastanawiam się właśnie nad kupnem tego Onyxa. Warto? W tej cenie z e-papierem znajdę chyba tylko Kindle'a. Trochę mnie zniechęca to wieszanie, o którym piszecie. Naprawdę jest z tym tak źle?


01 gru 2012 20:11:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
niestety póki co jest źle ... chwile temu zakończyłem czytanie i w trakcie 30min resetowałem czytnik 4 razy .... przyznam szczerze że jestem lekko podłamany... liczę na to, że przy takiej skali sprzedaży, programiści onyxa będą musieli szybko wydać jakąś poprawkę bo póki co nie można rozstać się ze spinaczem czy wykałaczką (swoją drogą szkoda, że rysik jest zbyt gruby aby można było go użyć do resetowania).. jeżeli zależy ci na stabilnym działaniu to odradzam zakup tego czytnika


01 gru 2012 20:27:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron