Teraz jest 29 mar 2024 0:15:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Witam,

kiedys zglaszalem taki problem jak podlaczalem do przedniego panelu. Obecnie czy podlacze do kompa przez przedni czy tylni i probuje przegrywac pliki po jakims czasie onyx traci polaczenie. Wg mnie to jednak jest wada fabryczna mojego czytnika...

To juz jakis koszmar. Jedyne co mi zostaje to wyjac karte z czytnika i wgrywac pliki przez niego, ale chyba nie o to chodzi w tym czytniku...

Czy ktos spotkal sie z czyjs takim? Prosze o pomoc.


19 lis 2012 0:18:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Ok, okazalo sie, ze konretnie w jednym wejsciu usb dziala, wiec tlyko w wybracnych wejsciach z tylu panalu, ale ;lepsze to niz nic;)


19 lis 2012 0:51:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Po pierwsze - sprawdź na innym kablu.
Po drugie - Onyxy mają duże zapotrzebowanie na prąd z USB, bo próbują się wtedy ładować i potrafią przesadzić z pobieranym prądem (to jest jakoś możliwe). W zależności od komputera, do którego je podłączamy, mogą albo działać poprawnie, albo powodować błędy typu "Overcurrent, co skutkuje odłączaniem się urządzenia podczas transferu. I to jest baaardzo niefajne. Niekiedy na jednym porcie nie działa, na innym działa. Kwestia szczęścia. Ja podłączam czytnik przez taki kabel z dwiema wtyczkami, coby mógł ciągnąć więcej prądu z dwóch gniazd USB, przy czym końcówkę "sygnałową" podpinam do laptopa, a "prądową" do zewnętrznego HUB-a USB, który posiada własne zasilanie. I wtedy jakoś to działa. A jak podpinałem "na krótko" do komputera stacjonarnego u żony w pracy, to nie było żadnego problemu.

Aha, w moim przypadku chodzi o A60, ale podejrzewam, że to może być szersze zjawisko.


19 lis 2012 15:17:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Ja miałem przypadek z przewodem : na jednym się rozłączał na drugim nie. Jest to całkiem normalne :D dokładnie takie same objawy występują w przypadku Dysków Przenośnych. :D W efekcie kabel poszedł w kosz. :D

Polecam sprawdzić :

Wydajnośc pradową portów USB, Kupić lepszy, markowy przewód USB, zainwestować w tzw. Aktywny, zasilany z osobnego zasialcza Hub USB - urządzenia "prądożerne" będa mogły pobrać większy prąd i nie bedą obciążać portów w komputerze. Kabel z podwójną wtyczką też jest rozwiązaniem.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


19 lis 2012 18:05:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Dziekuje, sprobuje potestowac zgodnie z tymi pomyslami. Do tej pory uzywalem kabla ktory dostalem z onyx.


19 lis 2012 18:36:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
A to dziwne :? bo aqrat kabel dostarczony z czytnikiem jest bardzo porządny i z nim nie miałem problemów. Może jakiś felerny lub wina lezy po stronie komputera lub tego konkretnego portu.

Acha - Spróbuj wpiąć się w USB BEZPOŚREDNIO do Płyty Głównej - z tyłu - tam gdzie podpinasz monitor, klawisze - tam są też porty USB. Wyprowadzenie USB na przód obudowy moze czasem sprawiac kłopoty - spotkałem się z takimi przypadkami.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


20 lis 2012 15:34:41
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Miałem to samo - zarówno na oryginalnym kabelku jak i na podłączonym na stale kabelku miniUSB którym podłączam lustrzankę. Zrywanie transferu, rozłączanie się, zero stabilności. W efekcie machnąłem ręką i pliki przenoszę wyłącznie na kartę SD przez adapter.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


20 lis 2012 16:15:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Mi się też tak dzieje i nie jest to wina kabla czy portu w kompie, czytnik robi takie wariactwa zarówno na lapsie i stacjonarnym z różnymi kablami. Powiem szczerze, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, czy to wadliwy port w czytniku?


20 lis 2012 20:15:52
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Sprawdzałem czytnik testowy, podpięty długo do komputera, z intensywnym kopiowaniem w obie strony - połączenie działa stabilnie, nic nie zrywa.
Jeżeli u Was na oryginalnym kablu z kompletu, wpiętym do portu na płycie głównej komputera (czy w notebooku), robi takie numery, zgłaszajcie to do serwisu. Może serwis ma jakąś procedurę, która pozwoli zlokalizować problem, w końcu kabel USB też podlega gwarancji.


27 lis 2012 17:10:28
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2013 23:55:44
Posty: 3
eCzytnik: Boox A62
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Z przykrością muszę stwierdzić, że mimo upływu ponad pół roku od wpisu pana Roberta problem nadal nie został rozwiązany.

Onyx A62 dalej rozłącza się przy transferze plików większych niż 1 MB.

kopiowanie było przeprowadzone na:

- w pełni (10 godz.) naładowanej baterii, bo wcześniej oczywiście Boox ani karty nie były widziane. FIRMWARE NAJNOWSZE (1.8)
- ośmiu kablach USB (więcej nie mam ;) różnej jakości i długości
- trzech komputerach (Linux, XP, W7) wyposażonych w
- 14 portów USB (z tego 4 "z przodu")
żeby było śmieszniej wszystkie te trzy komputery zostały złożone przez NTT (z Wrocławia :P)
- jedenastu kartach SD (różnej pojemności (4-32 GB) i jakości: Kingston, SanDisk, Pretec, ArtTech [nie mylić z ArtaTech :D ] oraz nonejmy

i... ZAWSZE BYŁO TO SAMO. Przy KAŻDEJ próbie kopiowania po przekroczeniu granicy 1 MB (w kilku plikach lub w jednym) połączenie zostało zerwane, z wyświetleniem kretyńskiego komunikatu w Windowsach "Disk is full" (mimo, że karta była wypełniona w niecałym procencie). Po wznowieniu kopiowania - znów wylatywało po "zebraniu" 1 MB.

Ja jestem cierpliwy, ale po pewnej ilości przerwań i wznowień transmisji (chciałem przerzucić w sumie 3 GB) nie wytrzymał komp z XP i po raz pierwszy od 6 lat zobaczyłem niebieski ekran śmierci (log ewidentnie wskazuje na błąd po stronie oprogramowania Booxa, niestety). Co gorsza - to samo było (choć już bez komunikatu) na kompie z Linuxem. Najprawdopodobniej to drobny błąd, niestety - takie znaleźć najtrudniej :(

Dla jasności: jestem może początkującym użytkownikiem e-readera, ale w komputerach siedzę (służbowo) od 1979 (tak, to nie pomyłka - pracę na komputerze o nazwie WANG zaczynałem w czasach przedpecetowych) i raczej nienajgorzej znam zarówno Linuxa jak i Windows.

Gadżet, który miał mi ułatwić pewne prace - na razie mi je utrudnił ;) Cóż - poradzę sobie z tym, bez pomocy ArtaTech, bo widzę po wpisach w tym temacie, ze na nich liczyć za bardzo nie można. Niemniej jestem głęboko rozczarowany. A szkoda, bo poza opisywaną wadą (z mojego punktu widzenia prawie dyskwalifikującą) czytnik jest bardzo sympatyczny i prościutki w obsłudze, a pozostałe funkcje działają bez zarzutu.

No, może poza resetem, bo sporo czasu zabrało mi znalezienie odpowiednio sztywnego i odpowiednio "cienkiego drucika". Rozumiem jeszcze, że firma ArtaTech dostarcza produkt z software "do dociągnięcia", ale kawałek resetjącego drucika do resetu można było do pudełka dołożyć.

EDYTA: poradziłem sobie z tym ? A jak? Znalazłem czwarty komputer ze starym USB 1.0. Tam się nic nie zatkało. Widać USB 3.0 jest dla A62 za szybkie ;).


10 mar 2013 1:15:05
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
W wielu przypadkach zdalne rozwiązanie problemu jest po prostu niemożliwe, sugerowałbym zgłoszenie tego do serwisu.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


11 mar 2013 8:22:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i6
Jak się postarasz to znajdziesz gdzieś starego huba na USB 1.0, wtedy będziesz miał wolniej, ale stabilnej.

Wytaptalkowane z GT-i9100


11 mar 2013 18:42:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
MiszaB - wyślij do serwisu - wygląda, że MAsz coś uszkodzone. Nigdy nie miałem problemu z kopiowaniem plików - znajomi też.

Były problemy ale wynikające z kiepskich kabli, slabej wydajności prądowej portu USB czy uszkodzonej karty.

Ale jak testowałeś rózne karty, rózne komputery, rózne kable - to pozostaje uszkodzenie czytnika.

Skontaktuj się z serwisem - wyślą kuriera - generalnie ArtaTech dość szybko naprawia sprzęt - najczęściej w ciągu tygodnia.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 mar 2013 21:49:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Ok, ja tez jednak to zglosze. Ale wczesniej skontaktuje sie z serwisem. Dodam, ze pomijajac kopiowanie plikow (no i pewnych wad oprogramowania onyx, ktore jednak przy czytaniu nie sa w zaden sposob klulczowe :) ) czytnik dziala mi bezproblemowo.

Rozumiem, ze zglaszajac do serwisu musze miec "najnowsze, odpowiednie dla danego urzadzenia, firmware" bo inaczej serwis stwierdzi, ze to nie podlega gwarancji?


12 mar 2013 13:25:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Rozlaczanie sie usb podczas przegrywania plikow (i62)
Nie :D raczej chodzi o to by najpierw spróbować wgrać najnowszy soft lub go przeinstalować. Często to właśnie pomaga - wtedy nie generuje się kosztów dla serwisu a my nie jesteśmy pozbawieni czytnika. Czyli same plusy.

Od tego bym zresztą zaczął : spróbuj wgrać ponownie soft. może to pomóc :D tak więm, ze brzmi to jak rytual magiczny :D ale o dziwo czasem jest skuteczne. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


12 mar 2013 21:52:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: