Teraz jest 28 mar 2024 21:24:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Onyx Boox i62 HD "Angel Glow" 
Autor Wiadomość
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Mnie się ogólnie bardzo dobrze czyta. Onyx ma bardzo równomierne podświetlenie, nie żadnych smug. Wczoraj przeczytałam całą książkę z podświetleniem i nie było tak źle. Szkoda tylko, że nie ma pełnej regulacji, do zera. Jestem ciekawa jak to w kindlu wygląda.

Mam natomiast pytanie czy mógłby ktoś sprawdzić jakiś plik z offica.
Xlsx mi się nie otwiera - komunikat: "ten format nie jest wspierany przez aplikacje graficzne urządzenia". WTF? Przecież wyraźnie jest napisane w specyfikacji, że obsługuje ten format.
RTF - w jednym pliku, zamiast polskich liter są znaki zapytania, chociaż na kompie wyświetla się poprawnie (nie pomaga zmiana ustawień kodowania ani fontu w czytniku).
Drugi plik rtf jest ok. Nie wiem od czego to zależy.


14 lis 2012 15:50:06
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
szerokie napisał(a):
Lepiej jest z włączonym. Gdyby można ustawić jak się chce byłaby rewelacja. Mam nadzieję, że doczekam poprawki.

Przyznam się, że nie do końca rozumiem - nie ma możliwości własnego ustawienia poziomu podświetlenia? Sądząc po zdjęciach stąd, powinna istnieć odpowiednia opcja?

A co do fontów - czy wgranie ich do katalogu fonts (jak w innych modelach) nie załatwia kwestii ich widoczności np. w fbreaderze?


14 lis 2012 17:13:34
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
errenay napisał(a):
Przyznam się, że nie do końca rozumiem - nie ma możliwości własnego ustawienia poziomu podświetlenia?



Jest. Masz zakres od bardzo jasnego do mniej kontrastowego. Nie ma natomiast zakresu do pełnego zaciemnienia, czyli do 0.


14 lis 2012 17:56:56
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Zaraz - z tego co pamiętam z mojego "macania" :D na targach można calkowicie wylączyć podświetlenie. Czyżby coś się zmieniło i "targowy" czytnik miał inny soft?

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


14 lis 2012 19:01:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Khouri napisał(a):
Jest. Masz zakres od bardzo jasnego do mniej kontrastowego. Nie ma natomiast zakresu do pełnego zaciemnienia, czyli do 0.


A czy przypadkiem kwadrat oznaczony na zdjęciu (trzecie w opisie Angel Glow w linkowanym wcześniej artykule) jako "Turn on MOON Light" nie służy przypadkiem do włączania / wyłączania tegoż oświetlenia? Jest to oczywiście tylko przypuszczenie... Gdy będę miał czytnik "fizycznie" to się nim pobawię.


14 lis 2012 19:02:23
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Tak, można to wyłączyć. Chodzi mi o to, że w Kindlu nie można wyłączyć, można dać na zero, czyli - tak myślę - można uzyskać bardziej minimalne oświetlenie niż oferuje Onyx, bardziej szeroki zakres w obrębie prawie całkowitego zaciemnienia.
Po prostu, Onyx nie pozwala zejść do zera przy włączonym oświetleniu, można go tylko wyłączyć. Rozumiecie różnicę?
Mi się w miarę dobrze czyta na minimalnym, ale mogłoby być w pełni regulowane do wartości 0.

Jeszcze edit - chciałam uprzedzić że nie miałam Kindla w ręku, być może jest tak, że minimalne światło jest na porównywalnym poziomie w obu czytnikach.


14 lis 2012 19:25:54
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Przy normalnym oświetleniu zewnęrznym na PW nic nie widziałem tak do poziomu 3-4. Onyx miał chyba mocniejsze oświetlenie niż PW.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 lis 2012 19:36:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Kindle - NIE można wyłączyć :D jak jest ciemno to widać, że świeci - muszę pożyczyć od znajomych zarówno Kindle jak i Boox'a i porównać podświetlenie ustawione na minimum. :D
Ale nie zależnie od wszystkiego - na 100% rozwiązanie Onyx'a jest lepsze - po prostu można WYŁĄCZYĆ calkowicie podświetlenie :D czego w Kindlu się nie da zrobić.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


14 lis 2012 19:39:24
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Ale ja nie mówię że się nie zgadzam :) tylko że w PW faktycznie skala jest płynna.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 lis 2012 19:59:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Jest wszystko płynnie tylko między całkowitym wyłączeniem, a minimum jest różnica. Wolałbym żeby minimum było bliższe zera, nawet kosztem maksimum, które jest tyleż imponujące co bezużyteczne. Generalnie jest nieźle, ale jest pole do poprawy. Gdyby jeszcze przy ściemnianiu światło zmieniało barwę na cieplejszą byłby ideał.

Cool Reader widzi czcionki, ale nie zmienia. FB Reader zmienia.


14 lis 2012 21:16:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Należało by porównać jasność - a kolejna sprawa to "nacisnąć" na ArtaTech niech zmienią soft. Powinno się dać to zrobić programowo. Swoją ścierzką to przy najmniejszej jasnosci nie mogłem czytać :D przynajmniej ja. Więc nie zwróciłem uwagi na to - w Boox'ie można wyłączyć podświetlenie i to mnie najbardziej interesowało. :D

Jak dostanę w ręce Kundla i Boox'a to porównam jasność - mam dostęp do profesjonalnego miernika/kalibratora i spróbuję nie tylko zmierzyć jasność ale i "zrobić" krzywą barw - tak by porównać odcień bawrowy światła. Ale na dziś dwie osoby mające KPW i i62AG sa po za granicą i wrócą najwcześniej na święta.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 lis 2012 11:09:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Mam już jeden kanał RSS.Rewelacja. Wgrałem mapy na kartę pamięci do użytku offline. Można by też zapisywać bilety lotnicze i potwierdzenia rezerwacji. Zaczyna się robić ciekawie. Coś mi się zdaje, że to urządzenie lepsze od Kindla, który jest tylko terminalem Amazona

Jednak aplikacja RSS jest zdecydowanie eksperymentalna.


16 lis 2012 0:33:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
JAKIE Mapy ? I najważniejsze JAK ? Czemu ja o tym nic nie wiem :D

Tak na serio to mówimy o Onyx Boox ? Z mapami? Jeśli Możesz to napisz coś więcej.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


16 lis 2012 8:25:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Mapy statyczne. Przy możliwości przechodzenia przyciskiem do kolejnego obrazka, tej rozdzielczości i z podświetleniem jest to przydatne. Można to używać w trudnych warunkach gdzie papier nie daje rady.

Ja mam podejściówki do portów. Można też zapisać mapy z prognozą na kilka dni.
Opracowanie trasy wspinaczkowej też wydaje się interesujące.


16 lis 2012 10:32:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2012 13:17:59
Posty: 8
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
A jak wygląda sprawa z oprogramowaniem urządzenia? Jest stabilne, zawiera "głupie" błędy? Zastanawiam się nad zakupem, ale czytając o błędach w FW urządzeń Onyx mam spore wątpliwości co do słuszności tego wyboru.


17 lis 2012 1:50:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: