Teraz jest 29 mar 2024 0:09:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Boox A60, problem z ładowaniem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2012 20:04:52
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Witam.
Na forum jestem nowa, chociaż czytnika używam od maja 2011. Nie jest to model ani A60, ani X60, ani 60S, po prostu samo 60. Mam oprogramowanie 1.5.1 z kwietnia 2011, nie znalazłam żadnego nowszego. I teraz już do pointy - mam problem identyczny jak omega. pojawił się po raz drugi, pierwszy raz zdarzyło się tak w początkach lipca 2011, zawiozłam wówczas czytnik do sklepu, w którym został zakupiony, miły pan po dwóch tygodniach czytnik zwrócił z informacją na zleceniu naprawy "po całkowitym rozładowaniu czytnika (reset pamięci) uruchamia się i działa prawidłowo". I wszystko super, tylko JAK mam go rozładować całkowicie? Ma sobie po prostu leżeć z tą świecącą diodką do upojenia? Otworzyć się go chyba w sposób prosty nie da (nie ma żadnych widocznych na zewnątrz śrubeczek), nie chciałabym go uszkodzić, gdyż jest to moja ukochana "zabawka". I czy tajemniczy dla mnie zwrot "reset pamięci" to właśnie to pełne rozładowanie? :( Dodam, że nie mogę sprawy załatwić jak za pierwszym razem, ponieważ.. nie ma już sklepu i nie wiem, gdzie mam szukać tamtego miłego pana.. :(


08 lis 2012 20:15:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2012 20:04:52
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Powinnam jeszcze dodać, że jak go zresetuję przyciskiem z tyłu obudowy i zdążę włączyć aplikację Legimi, to nawet mogę coś poczytać - ale mam tam niewielki wybór pozycji, wszystko godne uwagi znajduje się na karcie pamięci, ale po jej otwarciu czytnik wyłącza się natychmiast - i tylko świeci na mnie ta swoją niebieską diodką.. :)


08 lis 2012 20:19:26
Zobacz profil
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
kokodag napisał(a):
po prostu samo 60. Mam oprogramowanie 1.5.1 z kwietnia 2011, nie znalazłam żadnego nowszego. I teraz już do pointy - mam problem identyczny jak omega.
Model 60 był sprzedawany w czarnych pudełkach. Różni się od A60 tym, że włącznik WiFi jest na lewym brzegu u dołu (w A60 na prawej krawędzi u góry).
Zawsze (również po gwarancji) można skontaktować się z naszym serwisem (najszybciej telefonicznie) - świadczymy też usługi pogwarancyjne, a pomocną poradę zawsze można uzyskać :)

Nowsze oprogramowanie w wersji 1.7 do całej serii 60/A60/X60 jest dostępne tu na forum w wątku: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60/X60

Zresetowanie układu zasilającego można zrealizować poprzez odłączenie na chwilę baterii, lub poprzez jej rozładowanie. Dioda po wyłączeniu czytnika powinna zgasnąć - jeśli nie, to znaczy, że nie do końca się wyłączył i prąd jest pobierany, więc pozostawienie go w takim stanie, spowoduje po jakimś czasie rozładowanie i nastąpi wspomniany "reset pamięci" (pamięć modułu zasilania).

Otwarcie (w celu odłączenia baterii) modelu Boox 60, jest możliwe po zdjęciu wąskiej górnej, tylnej, plastikowej części obudowy (w modelu A60 śrubki są dostępne na brzegach dolnej krawędzi czytnika - po ich odkręceniu, tylną metalową osłonę można zsunąć w dół).
Zsuniecie tej tylnej plastikowej części jest możliwe poprzez naciśnięcie symetrycznie dwoma kciukami krawędzi tej klapki w okolicy 1/3 jej szerokości z każdej strony i przesunięcie do góry. Pod zsuniętą do góry i zdjętą klapką widać dziurkę przycisku "reset" i dwie male śrubki przytrzymujące metalowy tył (osłonę) obudowy. Po odkręceniu tych śrubek, można metalową osłonkę zsunąć w dół (podobnie jak w A60).
Pod tą metalową osłoną z tyłu czytnika jest bateria, która jest wpięta do płyty głównej odpinaną wtyczką.
Odpięcie baterii na chwilę i podłączenie z powrotem spowoduje reset układu zasilającego.
Jest to czynność serwisowa, ale po upływie gwarancji można ją wykonać mając minimalną praktykę techniczną (lub poprosić kogoś, kto ma większe doświadczenie).

Aplikacja Legimi nie została zaktualizowana do nowego oprogramowania, więc przed wgraniem nowej wersji trzeba zrobić sobie kopie posiadanych ebooków, lub sprawdzić w Legimi, czy da się je ściągnąć na komputer lub inne urządzenie.


08 lis 2012 22:09:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron