Teraz jest 28 mar 2024 16:48:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Błąd z IVONA-ą I62 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Błąd z IVONA-ą I62
Witam,

już kiedyś o tym pisałem, ale myślałem, że błąd zniknął... jednak nie =(

Po aktualizacji (zmieniłem na głos Agnieszki) błąd nadal pozostał, a to oznacza, że to błąd czytnika. Ponowne wgrywanie oprogramowania nic nie daje, a błąd polega na tym, że po ok. 5-7 stronach IVONA przestaje czytać i w miejscu w którym powinna przerzucić stronę (wcześniej przerzuca poprawnie), wyłącza książkę i po ponownym włączeniu książki, jeżeli ktoś nie zrobił gdzieś zakładki, książka nie jest na stronie zamknięcia, lecz na stronie gdzie znajduje się ostatnia zakładka (jeżeli nigdzie nie ma zakładek, to na samym początku książki). Książka nie jest uszkodzona, ponieważ dzieje się tak ze wszystkimi książkami. W PDF, ePUB itd. i wszystkie książki tak mają! "Świat wg Clarksona", "W 80 Dni dookoła świata", "Podróżnik WC" itd. Co prawda jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, ponieważ i tak rzadko korzystam z IVONA-y, ale świadomość tego, że z czytnikiem jest coś nie tak doprowadza mnie do lekkiej złości.

Zapomniałem dodać, że model to I62 Espresso na najnowszym oprogramowaniu.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


21 paź 2012 11:30:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
A co z czytaniem myslnika jako "przecinek"? Wystepuje to u Ciebie? Albo w ksiazce Clarksona czytanie przez Ivone (Agnieszke) przyimkow jako "wu" "zet" itp? Tez to masz? Przyznaje szczerze, ze Ivone juz sobie odpuscilem i nawet do najnowszego oprogramowania nie sciagalem tts-a...Pytam z ciekawosci.


24 paź 2012 15:24:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Czezare napisał(a):
A co z czytaniem myslnika jako "przecinek"? Wystepuje to u Ciebie? Albo w ksiazce Clarksona czytanie przez Ivone (Agnieszke) przyimkow jako "wu" "zet" itp? Tez to masz? Przyznaje szczerze, ze Ivone juz sobie odpuscilem i nawet do najnowszego oprogramowania nie sciagalem tts-a...Pytam z ciekawosci.


Wiesz co, u mnie, aż tak źle nie jest. Co prawda są drobne błędy i też z IVONA-y nie korzystam, ale chciałem naprawić tamten błąd. No ale w końcu trzeba być wyrozumiałym. Tego nie czyta człowiek, lecz automat a zastanawiając się to i tak dobrze czyta, rozpoznając wyrazy. Wielu z nas nie umiało by czegoś takiego stworzyć ;)

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


25 paź 2012 19:08:11
Zobacz profil
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Czezare napisał(a):
A co z czytaniem myslnika jako "przecinek"? Wystepuje to u Ciebie? Albo w ksiazce Clarksona czytanie przez Ivone (Agnieszke) przyimkow jako "wu" "zet" itp? Tez to masz? Przyznaje szczerze, ze Ivone juz sobie odpuscilem i nawet do najnowszego oprogramowania nie sciagalem tts-a...Pytam z ciekawosci.
Pisałem przecież, że to jest problem jednostkowy w danym konkretnym egzemplarzu czytnika, który nadaje się z tego powodu do interwencji serwisowej.
Wspomniane problemy NIE występują w prawidłowo działającym czytniku z aktualnym oprogramowaniem i zaktualizowanym głosem "Agnieszka".


25 paź 2012 19:50:44
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
A ja pisalem o tym, ze identyczne bledy wystepuja w czytnikach mojej zony i kolegi, ktory zakupil espresso i62 miesiac po nas. I to ma byc jednostkowy problem?


26 paź 2012 8:22:55
Zobacz profil
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Czezare napisał(a):
identyczne bledy wystepuja w czytnikach mojej zony i kolegi, ktory zakupil espresso i62 miesiac po nas.
W takim razie proszę o kontakt telefoniczny z naszym serwisem, w celu szczegółowego sprawdzenia procesu instalacji głosu - musiała być popełniona jakaś pomyłka w kopiowaniu potrzebnych plików.


26 paź 2012 11:53:17
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Robert ArtaTech napisał(a):
Czezare napisał(a):
A co z czytaniem myslnika jako "przecinek"? Wystepuje to u Ciebie? Albo w ksiazce Clarksona czytanie przez Ivone (Agnieszke) przyimkow jako "wu" "zet" itp? Tez to masz? Przyznaje szczerze, ze Ivone juz sobie odpuscilem i nawet do najnowszego oprogramowania nie sciagalem tts-a...Pytam z ciekawosci.
Pisałem przecież, że to jest problem jednostkowy w danym konkretnym egzemplarzu czytnika, który nadaje się z tego powodu do interwencji serwisowej.
Wspomniane problemy NIE występują w prawidłowo działającym czytniku z aktualnym oprogramowaniem i zaktualizowanym głosem "Agnieszka".


A co mam zrobić? Do serwisu czytnika nie wyślę... produkujcie porządnie, a nie... :[

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


26 paź 2012 18:55:28
Zobacz profil
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Barti002 napisał(a):
A co mam zrobić? Do serwisu czytnika nie wyślę... produkujcie porządnie, a nie... :[
Czy chodzi o taki sam problem z TTS, czy coś innego?
Nie trzeba samemu wysyłać. Trzeba zadzwonić do serwisu, który poda instrukcje, co zrobić, jeśli coś niestandardowego się dzieje. A gdy problem wymaga obecności czytnika w serwisie, wtedy jeśli czytnik jest na gwarancji, wysyłamy w uzgodnionym czasie kuriera po czytnik, a po naprawie zostaje dostarczony z powrotem pod wskazany adres.


27 paź 2012 10:23:46
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Zaglądnałem tutaj, bo mam ważną informację w sprawie głosu "Agnieszka" syntezatora mowy, ale widzę że Dusiołek znów wpisuje posty (zawierające wiele insynuacji i nieprawdy), w różnych wątkach. Odsyłałem już do serwisu, bezpośrednio do firmy, nawet do instytucji chroniących praw konsumentów. Bez skutku. Bardzo mi przykro, ale jest to forum wsparcia użytkowników, a nie instytucja sprawcza - nikt nie jest w stanie zadowolić wszystkich.

Czezare napisał(a):
A co z czytaniem myslnika jako "przecinek"? Wystepuje to u Ciebie? Albo w ksiazce Clarksona czytanie przez Ivone (Agnieszke) przyimkow jako "wu" "zet" itp?
Dzisiaj natrafiłem na egzemplarz i62 Espresso, który wykazywał dokładnie te opisane błędy, mimo posiadania najnowszego oprogramowania i aktualnych plików głosu Agnieszka (TTS4).
Porównanie plików TTS, zarówno głosu Agnieszka, jak i tych w systemie (/usr/share/tts) nie wykazało żadnych różnic, a jednak egzemplarze różniły się. W tym egzemplarzu IVONA czytała "przecinek", "wu", "zet" niepoprawnie.
W związku z tym, przepraszam za zapewnienia, że to się nie zdarza - jest to na tyle rzadkie, że dopiero teraz, po 2 miesiącach mam taki egzemplarz. Problem trafi do programistów (również z "IVO Software") w przyszłym tygodniu, a nie jest prosty (pliki zgodne).


27 paź 2012 20:30:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Robert ArtaTech napisał(a):
Barti002 napisał(a):
A co mam zrobić? Do serwisu czytnika nie wyślę... produkujcie porządnie, a nie... :[
Czy chodzi o taki sam problem z TTS, czy coś innego?
Nie trzeba samemu wysyłać. Trzeba zadzwonić do serwisu, który poda instrukcje, co zrobić, jeśli coś niestandardowego się dzieje. A gdy problem wymaga obecności czytnika w serwisie, wtedy jeśli czytnik jest na gwarancji, wysyłamy w uzgodnionym czasie kuriera po czytnik, a po naprawie zostaje dostarczony z powrotem pod wskazany adres.


Chodzi o to, że jak włączę TTS, to mi IVONA po kilku stronach czytania książkę wyłącza, a sama przestaje czytać. I co mam z tym zrobić?
Może tak będzie prościej.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


28 paź 2012 16:27:04
Zobacz profil
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Barti002 napisał(a):
Chodzi o to, że jak włączę TTS, to mi IVONA po kilku stronach czytania książkę wyłącza, a sama przestaje czytać.
Proszę o informację w jakim formacie to się dzieje i w którym programie (Przeglądarka PDF, FBReader, Cool Reader...) - sprawdzę.
Przetestowaliśmy z powodzeniem długotrwałe czytanie - może jakiś specyficzny ebook?


29 paź 2012 13:55:31
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Robert ArtaTech napisał(a):
Barti002 napisał(a):
Chodzi o to, że jak włączę TTS, to mi IVONA po kilku stronach czytania książkę wyłącza, a sama przestaje czytać.
Proszę o informację w jakim formacie to się dzieje i w którym programie (Przeglądarka PDF, FBReader, Cool Reader...) - sprawdzę.
Przetestowaliśmy z powodzeniem długotrwałe czytanie - może jakiś specyficzny ebook?


Dzieje się to w domyślnej przeglądarce. Najczęściej czytam pliki epub, a je chyba obsługuje przeglądarka PDF. Nie wiem, ale nic nie zmieniałem w ustawieniach. Ebook, nie jest specyficzny, bo dzieje się tak w każdej książce i w różnych formatach. PDF, epub itd. Po ok. 5-6 stronach IVONA wyłącza książkę i przestaje czytać. Gdy sprawdziłem czy w Cool Reader i FBReader też są takie błędy, to też niestety występują.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


31 paź 2012 21:44:49
Zobacz profil
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Barti002 napisał(a):
Dzieje się to w domyślnej przeglądarce. Najczęściej czytam pliki epub, a je chyba obsługuje przeglądarka PDF. Nie wiem, ale nic nie zmieniałem w ustawieniach. Ebook, nie jest specyficzny, bo dzieje się tak w każdej książce i w różnych formatach. PDF, epub itd. Po ok. 5-6 stronach IVONA wyłącza książkę i przestaje czytać. Gdy sprawdziłem czy w Cool Reader i FBReader też są takie błędy, to też niestety występują.
Domyślną przeglądarkę można samemu sobie ustawić dowolną, ale jeśli użytkownik tej opcji nie zmieni, to aktywna jest pierwsza od góry, czyli "Przeglądarka PDF" (Adobe Reader).
Takie zachowanie nie jest prawidłowe. Zarówno podczas testów jak i nawet na Targach Książki, IVONA czytała na pierwszym z brzegu czytniku, przypadkowo wybrane duże pliki e_PUB jak i PDF godzinami bez przerwy, bez wychodzenia z książki.
Prosiłbym o udostępnienie do sprawdzenia przykładowego pliku w którym to występuje (tylko do testu) i jeśli na testowym czytniku nie będzie takich (niepożądanych) zachowań, to ten egzemplarz, na którym się to zdarza kwalifikuje się do serwisu w celu naprawy. To nie wina oprogramowania.


02 lis 2012 16:59:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Robert ArtaTech napisał(a):
Barti002 napisał(a):
Dzieje się to w domyślnej przeglądarce. Najczęściej czytam pliki epub, a je chyba obsługuje przeglądarka PDF. Nie wiem, ale nic nie zmieniałem w ustawieniach. Ebook, nie jest specyficzny, bo dzieje się tak w każdej książce i w różnych formatach. PDF, epub itd. Po ok. 5-6 stronach IVONA wyłącza książkę i przestaje czytać. Gdy sprawdziłem czy w Cool Reader i FBReader też są takie błędy, to też niestety występują.
Domyślną przeglądarkę można samemu sobie ustawić dowolną, ale jeśli użytkownik tej opcji nie zmieni, to aktywna jest pierwsza od góry, czyli "Przeglądarka PDF" (Adobe Reader).
Takie zachowanie nie jest prawidłowe. Zarówno podczas testów jak i nawet na Targach Książki, IVONA czytała na pierwszym z brzegu czytniku, przypadkowo wybrane duże pliki e_PUB jak i PDF godzinami bez przerwy, bez wychodzenia z książki.
Prosiłbym o udostępnienie do sprawdzenia przykładowego pliku w którym to występuje (tylko do testu) i jeśli na testowym czytniku nie będzie takich (niepożądanych) zachowań, to ten egzemplarz, na którym się to zdarza kwalifikuje się do serwisu w celu naprawy. To nie wina oprogramowania.


Dobrze, postaram się przesłać Panu książkę, którą obecnie czytam, ale taki błąd dzieje się na każdej dowolnej książce. Jeszcze dzisiaj postaram się wysłać Panu na Prywatną Wiadomość. Jedynie, że mam wysłać na e-mail, to w tedy proszę podać e-mail.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


03 lis 2012 9:43:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Błąd z IVONA-ą I62
Postanowilem zabawic sie w testera i sprawdzic czy Ivona (Agnieszka) w moim czytniku zachowuje sie podobnie do egzemplarza Barti002 pod katem "zaniechania" czytania po ilus tam stronach. Otoz oznajmiam, ze u mnie rowniez Ivona milknie. Testowalem w ten sposob, ze ksiazke, ktora aktualnie czytam "recznie" ustawilem na stronie nr 400 i uruchomilem Ivone. Poszedlem sprzatac mieszkanie, a po powrocie stwierdzilem, ze czytanie zatrzymalo sie na stronie 412. Uruchomilem od tej strony Agnieszke ponownie. Tym razem czytanie trwalo dluzej, bo do 435-tej strony i tez sie zatrzymalo, przy czym po wyjsciu z ksiazki i ponownym jej uruchomieniu czytnik zaladowal ja prawidlowo na 435-tej stronie. Zakladki nie mialem zalozone.Aha...ksiazka w formacie MOBI...
Tak czy inaczej Panie i Panowie z Arta Tech i Ivona Software...macie nad czym pracowac...


03 lis 2012 20:23:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: