Teraz jest 28 mar 2024 16:40:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[rozwiązany] Problem z FB Reader 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post [rozwiązany] Problem z FB Reader
Używam czytnika I62 od kilku miesięcy czytając epub na przeglądarce PDF. Ostatnio próbowałem zmienić aplikację na FB Reader i okazało się, że żadna z posiadanych przeze mnie książek w formacie epub w tej aplikacji nie otwiera się. (otwiera się pusta strona z numerem 1/1 - bez żadnego komunikatu). Po zamianie na Cool Reader z większością książek nie mam problemów, ale jest część książek, po próbie otwarcia otwarciu których dostaję komunikat "Błąd podczas otwierania dokumentu".
Używam firmware z 18.06.2012. Na wcześniejszym oprogramowaniu nie próbowałem innych aplikacji, więc nie wiem czy to też miało miejsce.
Co może być przyczyną problemów z aplikacjami FB Reader i Cool Reader.


25 paź 2012 13:10:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z FB Reader
FBReader może wymagać "spłaszczenia" struktury pliku. Jest taka opcja przy konwersji w calibre.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 paź 2012 13:52:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Problem z FB Reader
Jerzy napisał(a):
Co może być przyczyną problemów z aplikacjami FB Reader i Cool Reader.
To nie jest problem z aplikacjami, które są w powszechnym użytku na wielu platformach, problem musi tkwić w strukturze lub samym formacie problematycznego dokumentu.
Widziałem przykłady, że taki efekt dają:
- ebook zabezpieczony DRM (to nie ten przypadek), który musi być czytany w "Przeglądarce PDF"
- ebook powstały w wyniku konwersji w Calibre z użyciem niektórych wtyczek/skryptów do wbudowywania czcionek do pliku
- ebook powstały w wyniku eksportu/importu z itunes
Ebooki kupione w księgarniach (np. ze znakiem wodnym) nie sprawiają tego typu problemów.
Najlepiej było by dołączyć tu przykładowy problematyczny plik, żeby można było do niego zajrzeć i znaleźć przyczynę.

t3d napisał(a):
FBReader może wymagać "spłaszczenia" struktury pliku. Jest taka opcja przy konwersji w calibre.
To "spłaszczenie" jest potrzebne wtedy, gdy FBReader (tylko on) nie wyświetla grafik, ilustracji w ebooku o "zagnieżdżonej" strukturze.


25 paź 2012 19:35:17
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post Re: Problem z FB Reader
Jeżeli chodzi o Cool Reader to faktycznie winna będzie struktura danego epub, ponieważ niektóre książki są czytane bez problemu. Natomiast FB Reader nie czyta żadnej książki, nawet tych ze znakiem wodnym. Przykładem niech będzie Autobiografia Tomasza Stańko - "Desperado" zakupiona przeze mnie w Nexto.pl.

Edit.
Sprawdziłem jeszcze raz. Okazało się, że tą książkę również "przepuściłem" przez Calibre ponieważ w oryginale miała błąd (podpis pod zdjęciem umieszczony w tekście), który poprawiłem. Oryginalny plik dostarczony przez Nexto.pl jest czytany przez FB Reader. Dziękuję za podpowiedź i przepraszam za zamieszanie. Problemem jest konwersja przez Calibre.


25 paź 2012 21:08:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron