Teraz jest 29 mar 2024 8:01:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Agora startuje ze swoją platformą lada dzień? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Agora startuje ze swoją platformą lada dzień?
Książki, które mnie interesują w Publio były tańsze niż w Virtualo sprzed przeceny, dopiero niedawno Virtualo zrobiło przecenę (pokazują jeszcze przekreślone stare ceny), moim zdaniem jest tanio, w każdym razie stać mnie na kilka książek w miesiącu, a dużo nie zarabiam (nie mam czasu więcej czytać...) E-książka Morderstwo w Orient Expressie Agathy Christie kosztuje taniej w Publio niż papierowa wersja kupiona choćby w najtańszym sklepie wysyłkowym (uwzględniając cenę wysyłki), choć oczywiście mogą być gdzieś na mieście jakieś zatęchłe piwnice, gdzie dostałbym ją taniej. Może rzeczywiście Publio nie będzie się do upadłego ścigać z innymi na ceny, ale drogo nie jest i to chyba dobrze, że ma w ofercie książki, których nie ma nigdzie indziej, prawda? Sprzedawać to co już jest w obiegu potrafi każdy, dobrze, że pojawia się miejsce z nowymi e-treściami.


11 maja 2012 17:22:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Agora startuje ze swoją platformą lada dzień?
Publio.pl znowu się wyróżnia i oferuje nowość na wyłączność. Najnowsza książka Doroty Masłowskiej Kochanie, zabiłam nasze koty dostępna jest obecnie tylko na Publio, co więcej, 2 tygodnie przed premierą wersji papierowej. Bardzo dobra praktyka, bo zwykle w Polsce jest na odwrót - dotychczas wersje elektroniczne pojawiały się raczej dopiero po papierowych, z wielotygodniowym opóźnieniem. Dobrze, że Masłowska wybrała nowoczesnego wydawcę (Noir sur Blanc) - szef poprzedniego (Lampy i Iskry Bożej) przyznał w ostatnim wywiadzie na łamach "Lampy", że wie o piraceniu Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną, tymczasem żadna z dotychczasowych książek Masłowskiej nie była oficjalnie dostępna w wersji elektronicznej.


04 paź 2012 23:02:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2010 12:00:52
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, Kobo Touch
Post Re: Agora startuje ze swoją platformą lada dzień?
Rzeczywiście Publio wygląda całkiem nieźle, by nie powiedzieć najlepiej z polskich e-księgarni. Mam na myśli wygodę użytkowania. Wreszcie księgarnia, która chce ułatwić klientowi zakupy!
Główne zalety:
- przede wszystkim porządnie działa wyszukiwanie książek - podstawowa rzecz w księgarni! Działa na zasadzie filtrów, np. zaznaczam, że interesują mnie tylko e-booki, format Kindle (MOBI) i seria "Terra Incognita" (mogę dodać inne kryteria) i po prawej mam książki, które mnie interesują. Oczywiście mogę je dodatkowo posortować, np. w ceny. Jest też możliwość zwykłego wyszukiwania wg słów kluczowych.
- mogę pobrać próbkę książki i przeczytać kilka pierwszych rozdziałów (bez logowania się!)
- koszyk
- miłym dodatkiem są liczniki obok każdej kategorii

Wady:
- niektóre książki EPUB (z DRM) nie występują w formacie MOBI :-(
- nie wszystkie książki mają opcję ściągnięcia fragmentu do przeczytania, czasem można obejrzeć tylko mały fragment w przeglądarce
- przydałoby się więcej książek (np. brakuje mi książek Murakamiego)
- na liście brakuje wielu wydawnictw, np. Karakter

To tylko pierwsze wrażenia, ale to pierwsza polska księgarnia, która mnie nie odrzuca przy pierwszym kontakcie ;-) Więc na pewno będę tam wracał.


17 paź 2012 12:59:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron