Teraz jest 28 mar 2024 22:24:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 22:11:04
Posty: 7
eCzytnik: boox m92, boox 62, odyssey FL HD
Post Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Witam wszystkich,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem czytnika Onyx Boox m92 (Dystrybutor ArtaTech). Czytnik generalnie sprawuje się dobrze, jednak mam problem z ekranem dotykowym i łącznością poprzez USB.

Problem z ekranem dotykowym objawia się tym, że czasami po prostu nie działa piórko. W celu sprawdzenia jak to właściwie z nim jest, wykorzystałem aplikację "Szkicownik". Podczas rysowania po ekranie, jeżeli piórko akurat działa, to rysuje bez żadnych problemów, jednak po jakimś czasie przykładowo 30-40 sekundach rysowania, piórko przestaje działać na 10-20 sekund. Po tym czasie ponownie wszystko wraca do normy i działa przez około 30-40 sek, do czasu aż ponownie nie przestanie, i tak w kółko. Podczas korzystania z interfejsu użytkownika w czasie czytania książek, działa to dokładnie tak samo, czyli przez jakiś czas działa, a później przestaje. Jestem świadomy tego, że booxy mają problemy ze stabilnością oprogramowania, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś wypuścił produkt z tak poważnym błędem. Pytanie czy faktycznie ekran powinien się tak zachowywać, czy może jest to problem, który występuje tylko w moim urządzeniu?

Dodam, że przyciski czasami także przestają chwilowo działać i trzeba przykładowo kilka razy kliknąć aby spowodować oczekiwaną reakcję, ale w tym przypadku nie ma mowy o takich przestojach jak w przypadku piórka, że przez 10-20 sekund nie działa wcale.

Drugi problem dotyczy połączenia poprzez USB, które działa bardzo niestabilnie. Po podłączeniu do komputera, połączenie często jest zrywane, a system od czasu do czasu informuje, że urządzenie nie działa poprawnie. Co ciekawe, najstabilniej działa na jednym konkretnym porcie z 4 dostępnych, a z żadnym innym urządzeniem nigdy nie miałem problemów na jakimkolwiek z dostępnych portów.

Byłbym wdzięczny za informacje, czy macie podobne problemy ze swoimi czytnikami i czy jest to naturalne w przypadku tego modelu.

Pozdrawiam,


14 paź 2012 22:38:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
U mnie podobne objawy, jeśli chodzi o brak reakcji na dotyk rysikiem czy używaniem klawiszy, zauważ że przy pełnej baterii tych objawów nie ma. Wystarczy, że 'spadnie' jedna kreska i zaczyna się niestabilna praca.


14 paź 2012 23:52:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 22:11:04
Posty: 7
eCzytnik: boox m92, boox 62, odyssey FL HD
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Faktycznie, objawy się chyba nasiliły po tym jak spadła jedna kreska. Dzięki za informację.


15 paź 2012 7:35:22
Zobacz profil
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
tasik napisał(a):
Byłbym wdzięczny za informacje, czy macie podobne problemy ze swoimi czytnikami i czy jest to naturalne w przypadku tego modelu.
Nie, to nie jest "naturalne" dla czytników. Jeśli takie przypadki zachodzą, coś jest nie tak z konkretnym egzemplarzem.

konrad white napisał(a):
U mnie podobne objawy, jeśli chodzi o brak reakcji na dotyk rysikiem czy używaniem klawiszy, zauważ że przy pełnej baterii tych objawów nie ma. Wystarczy, że 'spadnie' jedna kreska i zaczyna się niestabilna praca.
To również nie jest normalna sytuacja. Czytnik ma działać poprawnie w całym zakresie pracy baterii.

Jeśli ponowne wgranie oprogramowania nie poprawia sytuacji, należy zgłosić wymienione problemy do serwisu.
Kontakt telefoniczny jak i formularz zgłoszeniowy, dostępne na naszej stronie.
Osobiście sprawdzam zgłaszane na forum przypadki i żadne z powyżej opisanych nie występują.


16 paź 2012 15:35:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Ile czasu trwa serwisowanie i jakie są zasady wysyłki?


16 paź 2012 15:55:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 22:11:04
Posty: 7
eCzytnik: boox m92, boox 62, odyssey FL HD
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Dziękuje za odpowiedź,

Zanim rozpatrzę oddanie go do serwisu, jeszcze trochę go poobserwuję. Dziś jeszcze raz wykonałem test ze szkicownikiem i wygląda na to że problem zniknął. Postaram się znaleźć jakaś prawidłowość. Jak problem pojawi się ponownie, spróbuje go jeszcze zresetować i zobaczę, czy po resecie coś się zmieni.

Pozdrawiam,


16 paź 2012 20:44:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Konrad White - czas zalezy od rodzaju usterki, ilości sprzętu w serwisie.

Czemu Rodzaj usterki jest ważny ? Czytnik to komputer, de facto zmodyfikowany komputer pracujący "pod" Linuxem - w przypadku prostej do zdiagnozowania usterki - np. zepsół się komponent X - nie ma problemu. Wymieniamy i koniec.
Najgorsze a wiem to z własnego doświadczenia jako informatyka są usterki : czasem nie działa, lub usterka występuje w określonych okolicznościach - ALE nie wiadomo jakich.
Trzeba sprzęt dłużej "trzymać" by wyłapać w czym problem - sam przez ponad miesiąc się "bujałem" z płytą główną, na której był "Zimny Lut" - nie jest to łatwe do wykrycia.

Generalnie w tydzień powinno byc po wszystkim - mój znajomy wysłaą czytnik w Poniedziałek a w Piątek miał go spowrotem.

Procedura Door-to-Door stosowana przez ArtaTech wygląda tak : dzwonisz do serwisu, serwis umawia Cię z kurierem, który odbierze od Ciebie sprzęt. A po naprawie kurirer dostarczy Ci czytnik spowrotem. Całość przebiega sprawnie.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


18 paź 2012 8:32:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 22:11:04
Posty: 7
eCzytnik: boox m92, boox 62, odyssey FL HD
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Zauważyłem że problem z przyciskami objawia się tylko i wyłącznie w przypadku przycisków MENU, WSTECZ/WYJDŹ oraz wciśnięcie joysticka.

W przypadku MENU i WSTECZ, praktycznie zawsze podczas czytania książki muszę go wcisnąć szybko kilka razy żeby załapał. Jeżeli robię dłuższe odstępy to czasami i 10 krotne wciśnięcie nie zadziała. A co ciekawe, przełączanie stron jak i joystickiem tak i przyciskami dedykowanymi zawsze działa i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek musiał taką operację powtarzać.


21 paź 2012 10:30:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 22:11:04
Posty: 7
eCzytnik: boox m92, boox 62, odyssey FL HD
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Czytnik jakiś czas temu wrócił z naprawy gwarancyjnej. Wygląda na to, że wszystkie opisane problemy zostały rozwiązane. Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że działa stabilnie i korzystanie z niego jest czystą przyjemnością :)


02 lut 2013 23:08:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
To ja może zadam niedyskretne pytanie. Jak wygląda kwestia zużytej baterii. Przed i po okresie gwarancyjnym. Czy możemy wymienić baterię?


02 lut 2013 23:49:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
tasik napisał(a):
Czytnik jakiś czas temu wrócił z naprawy gwarancyjnej. Wygląda na to, że wszystkie opisane problemy zostały rozwiązane. Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że działa stabilnie i korzystanie z niego jest czystą przyjemnością :)


Jak długo trwało serwisowanie?


02 lut 2013 23:53:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 22:11:04
Posty: 7
eCzytnik: boox m92, boox 62, odyssey FL HD
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
konrad white napisał(a):
tasik napisał(a):
Czytnik jakiś czas temu wrócił z naprawy gwarancyjnej. Wygląda na to, że wszystkie opisane problemy zostały rozwiązane. Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że działa stabilnie i korzystanie z niego jest czystą przyjemnością :)


Jak długo trwało serwisowanie?


Praktycznie równo 2 tyg. Kurier czytnik odebrał i po około 2 tyg. dostarczył go po naprawie, co jest dużym plusem, nie trzeba się grzebać z wysyłką na własną rękę.


03 lut 2013 10:28:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Uruchomiłem tryb 'paper mode' i zauważyłem, że sposób przewijania jest wadliwy tzn. najpierw lewy górny kwadrant, następnie lewy dolny, prawy górny i prawy dolny, następnie znowu prawy górny i prawy dolny.
Niepotrzebnie powtarza ostatnią sekwencję góra/dół.
Komfortowe to to nie jest;)


06 lut 2013 12:23:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Problem nadal pozostaje nierozwiązany :/
Zresztą joystick całkiem się rozleciał, wysłałem formularz zgłoszeniowy i czekam na dalszą instrukcję od ArtaTech.


19 lut 2013 13:25:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Problem z czytnikiem Onyx BOOX m92 (Wersja ArtaTech)
Sformułowanie : tu cytuję ze wstrętem: " joystick całkiem się rozleciał" ...
Otóż chcę by było wiadome wszem i wobec : joystick nie jest wiecznotrwały , Panie Kolego , to nie Star Wars...
Proponuję żeby Kolega jeszcze w cichym i ustronnym pomieszczeniu solidnie swoim czytnikiem potrząsnął ...
Coś sie kolebie ? ( -eba; słowniki nie są zgodne :( ) Jesli tak to mamy do czynienia z poczętym acz nienarodzonym płodem myśli technicznej Arta Techu. Ale ostrzegam - ewentualna "cesarka" pozostawiająca slady w postaci naruszenia "dziewictwa" śrubek zaowocuje utratą gwarancji. Dlatego sugeruję - jeśli kołacze - niechaj szczeżnie i cicho nad ta trumną ... :roll:
Cichosza... jak mawiał poeta... choć celebryta, nie noblista... :nono

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


19 lut 2013 16:15:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron