Teraz jest 28 mar 2024 14:57:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60. 
Autor Wiadomość
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Karolina napisał(a):
Czekam teraz na odpowiedź ze sklepu i zobaczę, co będzie dalej...
Pośrednictwo sklepu zwykle wydłuża procedurę naprawy (sklep odsyła do naszego serwisu), chyba że zaoferują inny egzemplarz.


08 paź 2012 18:40:11
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Na razie nie odpowiedzieli nic.
Czekam.
Jestem cierpliwym człowiekiem.
Czy, jeśli nie doczekam się odpowiedzi po tygodniu, będę mogła wysłać/zgłosić reklamację bezpośrednio do serwisu Onyxa?


08 paź 2012 22:40:41
Zobacz profil
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Karolina napisał(a):
Czy, jeśli nie doczekam się odpowiedzi po tygodniu, będę mogła wysłać/zgłosić reklamację bezpośrednio do serwisu Onyxa?
Zawsze (bez względu na sprzedawcę) można zgłosić się bezpośrednio do naszego serwisu, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy.
Jeśli czytnik kwalifikuje się do gwarancyjnej naprawy serwisowej, jest ona realizowana w systemie door-to-door, czyli kurier w umówionym terminie odbiera i następnie, po naprawie dostarcza pod wskazany adres (na nasz koszt).


09 paź 2012 12:36:12
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Wysłałam zgłoszenie.
Czy powinnam otrzymać potwierdzenie wysłania formularza ze strony na mail?
I jak długo będę czekać na odpowiedź?


15 paź 2012 19:29:04
Zobacz profil
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Karolina napisał(a):
Czy powinnam otrzymać potwierdzenie wysłania formularza ze strony na mail?
I jak długo będę czekać na odpowiedź?
Nie są wysyłane automatyczne potwierdzenia wysłania formularza.
Odpowiedź jest zwykle na drugi dzień. Już powinna przyjść.

Kontakt telefoniczny jest szybszy.


16 paź 2012 16:01:09
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2013 20:07:25
Posty: 10
eCzytnik: i62HD
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
a co z niezbędnikiem - sprawa jest gdzieś może wyjaśniona - gdzie wgrywać aby było ok


07 kwi 2013 16:15:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
jarol72

Robert ArtaTech napisał(a):

Karolina napisał(a):
ściągnęłam sobie "niezbędnik" ze strony onyxa (http://onyx-ereader.pl/pl/niezbednik) i teraz pytanie laika: gdzie mam to sobie wgrać, żeby można było z tego korzystać? :)
Słowniki wgrywamy do pamięci wewnętrznej, wtedy widać folder "dicts" w dziale "Biblioteka" (w nowszym oprogramowaniu nazywa się "Pamięć wewnętrzna") lub na kartę SD, wtedy folder "dicts" widać tam.
Katalog "fonts" z czcionkami również może być w obu miejscach. Jeśli jest obecny na karcie SD podczas aktualizacji oprogramowania, czcionki tam obecne zostają zainstalowane w systemie i po aktualizacji można go usunąć.
Katalogi: "handwriting" (pismo odręczne) i "notes_template" (obrazy tła dla szkiców) są potrzebne na karcie SD tylko podczas aktualizacji oprogramowania, później można usunąć.
katalog z publikacjami i licencję można mieć gdziekolwiek.


Żeby było zabawniej, czytnik znów wylądował w serwisie. Zawiesił się, przycisk Reset z tyłu obudowy nie pomagał, a na dodatek pojawiły się jakieś ciemne paski na wyświetlaczu (nie żadne rysy, tylko coś jakby fragmenty obrazu jaki widzimy, gdy czytnik się włącza). Po kilku dniach korespondencji z serwisem dowiedziałam się, że pewnie się zawiesił i żeby odczekać kilka godzin aż się rozładuje (a skubaniec wisiał tak już kilka dni i ani myślał się odwiesić albo rozładować)... Etui tym razem wytrzymało, popękało mniej :P
Lubię mój czytnik, naprawdę, chucham na niego i dmucham, ale wygląda na to, że jest tak rozpieszczony, że po kontakcie z obcymi musi dochodzić do siebie w serwisie - pokazywałam koleżance moją zabawkę, aż tu nagle bach! - nie działa.
Tęsknię już za nim, siedzi w serwisie już miesiąc (kurier przyjechał po niego 7.03)...


07 kwi 2013 18:23:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2013 20:07:25
Posty: 10
eCzytnik: i62HD
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Dzięki za info o "niezbędniku"


07 kwi 2013 21:00:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
To znowu ja. Szukałam na forum wątku dotyczącego mojego nowego problemu, więc napiszę tutaj.
Po ostatniej wizycie w serwisie, czytnik przeżył update, ma nowy soft. Zauważyłam, że mam teraz (?) możliwość podglądania stopnia naładowania baterii. I tak odkryłam ciekawostkę, kiedy ładowarka jest podłączona do urządzenia, stopień naładowania baterii jest wyższy, czasem znacząco wyższy, niż kiedy urządzenie jest odłączone. I tak np. z 93% robi mi się nagle 73%. Ktoś z Was też tak ma?
I jeszcze - jak pojawia mi się wygaszacz podczas czytania, to kiedy go wyłączę, czytnik powraca do folderu karty SD i nie pamięta, w którym miejscu skończyłam czytać. Ta "skleroza" nie działa, jeśli wyłączę wygaszacz przyciskiem Power. Z kolei jeśli przycisku Power chcę użyć do wyłączenia czytnika, muszę w myślach powoli policzyć do trzech i puścić przycisk. Jeśli przytrzymam go choć sekundę dłużej bądź krócej, włącza się wygaszacz...

Ktoś mi sprzedał plotkę, jakoby towar, który wędruje już trzeci raz do serwisu można było wymienić na nowy. Czy ktoś mógłby to zweryfikować? :) I jak to wygląda, jeśli ten towar nie jest już produkowany?

Przy okazji - po roku zauważyłam, że w sklepie kupowałam czytnik oznaczony jako A60, zaś na pudełku napisane jest tylko 60. I zgłupiałam. Może to podpada niezgodność towaru z ofertą?
Jestem totalnym laikiem w kwestii reklamacji, proszę o możliwie łopatologiczne wyjaśnienia :)


17 sie 2013 0:19:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 15:35:36
Posty: 23
eCzytnik: Onyx BOOX M92
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Cytuj:
kiedy ładowarka jest podłączona do urządzenia, stopień naładowania baterii jest wyższy, czasem znacząco wyższy, niż kiedy urządzenie jest odłączone. I tak np. z 93% robi mi się nagle 73%. Ktoś z Was też tak ma?


Czasem i całkiem losowo mam w swoim kiedy nie naładuję 2 razy pod rząd (2-gi raz "pod szyjkę"), po odłączeniu potrafi i 60% pokazać. Status końcowy nie przekracza nigdy 95% jeżeli wierzyć jakimkolwiek cyfrom, przeważnie jest to właśnie magiczna liczba 93% :)


18 sie 2013 21:29:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Jak wygląda to ładowanie 2 razy pod rząd? Odpinasz ładowarkę, a potem znowu podłączasz i ładuje dalej? Jak długo to trwa?
Mój mnie dzisiaj zaskoczył. Naładowałam go dwa dni temu, przez noc. Pokazał te swoje 70% naładowania, no ale trudno. Zapomniałam o nim i zostawiłam włączony przez cały dzień. Potem okazało się, że jest nie 70, a 36%. Za to przestał mnie wyrzucać z książki po włączeniu wygaszacza. Ciekawostka ;)


18 sie 2013 22:04:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 15:35:36
Posty: 23
eCzytnik: Onyx BOOX M92
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Cytuj:
Jak wygląda to ładowanie 2 razy pod rząd? Odpinasz ładowarkę, a potem znowu podłączasz i ładuje dalej?


Dokładnie.


Cytuj:
Jak długo to trwa?


Z tego co zauważyłem wcześniej to ~2h bez względu na to do czego podłączę czytnik via usb: pc, dekoder, ładowarka 1A (LogiLink, PA0009A). Teraz nie przywiązuję do tego zbytniej uwagi, ale przy poprzednim modelu, który został wymieniony było podobnie. Spróbuj ładować z różnych źródeł i zobacz jak się zachowuje.


Cytuj:
Mój mnie dzisiaj zaskoczył. Naładowałam go dwa dni temu, przez noc. Pokazał te swoje 70% naładowania, no ale trudno. Zapomniałam o nim i zostawiłam włączony przez cały dzień. Potem okazało się, że jest nie 70, a 36%.


Hm, a nie używałaś wcześniej na nim wifi? U mnie czasem rozłączy z siecią, ale nie wyładuje modułu wlan (sterownika) i prąd pobiera.


19 sie 2013 10:13:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
ratm1 napisał(a):
Cytuj:
Mój mnie dzisiaj zaskoczył. Naładowałam go dwa dni temu, przez noc. Pokazał te swoje 70% naładowania, no ale trudno. Zapomniałam o nim i zostawiłam włączony przez cały dzień. Potem okazało się, że jest nie 70, a 36%.


Hm, a nie używałaś wcześniej na nim wifi? U mnie czasem rozłączy z siecią, ale nie wyładuje modułu wlan (sterownika) i prąd pobiera.


Rzadko kiedy korzystam z wi-fi, głównie po to, żeby połączyć się z dropboxem. Ale miałam suwak przesunięty na pozycję ON wi-fi. Teraz przesunęłam go na OFF.
Będę testować ładowanie z różnych źródeł, dzięki za podpowiedź! No i może faktycznie to niewyłączone wi-fi tak mi żarło baterię...


19 sie 2013 13:12:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Prawie na pewno, przy włączonym wi-fi bateria znika w oczach.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


19 sie 2013 18:54:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 18:24:12
Posty: 14
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Pierwsze wrażenia po zakupie czytnika A60.
Różnicę w działaniu baterii zauważyłam dopiero niedawno, chyba właśnie po tym update, wcześniej tak prędko nie słabła.
No nic, może obędzie się bez wysyłania do serwisu :o

Ale wciąż się zastanawiam nad jedną rzeczą: jeśli na pudełku mego Booxa, które dwa razy odwiedziło Wrocław, jest napisane, że jest to Boox 60. Na fakturze mam napisane, że kupiłam Booxa A60. Wiem, spostrzegawcza jestem, ale czy oba te modele (Boox 60 i A60) czymś się różnią? I jeśli tak, to czy mogę uznać że jest to niezgodność towaru z umową?
EDIT: Okej, już wiem, że Booxy 60 i A60 się różnią: http://forum.eksiazki.org/post97053.html?hilit=%20boox%2060%20boox%20a60%20#p97053, czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? Najwyraźniej sklep mnie okłamał :/


19 sie 2013 19:59:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron