Teraz jest 28 mar 2024 18:17:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 Espre 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2012 20:31:31
Posty: 6
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
no koszty wysyłki kurierem rzeczywiście są jakieś wysokie - na allegro wiele firm za 18zł ma wysyłkę kurierem paczki wielkości obudowy komputerowej midi i wadze 6-7kg.
wypadałoby zrobić jednak jakąś promocję np. 20zł w obie strony dla i62 kupionego ze swojej dystrybucji.
dobra opinia o firmie to rzecz cenniejsza niż zarobek na updacie który nosi znamiona naprawy gwarancyjnej.
ja mam i62espresso ale trzymam kciuki by żaden nowy model onyxa (np. z podświetleniem) za szybko nie wszedł na rynek bo skończy się support na moją maszynkę.


08 paź 2012 18:12:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Zależy od ilości - kumpel wysyła dużo przesyłek, ma taki wolumen obrotu, że kurier wychodzi go tyle co Priorytet Poczty Polskiej, łozyska za 20 zl opłaca mu się wysłać kurierem. Handlarze z Allegro to inna bajka - też mają dużo przesylek, więc i cenę kuriera niższą.

No i pytanie o dodatkowe uslugi : ja siostrze czytnik wysyłałaem z opcją Uwaga szkło i Ubezpieczenie. Może AtraTech tez to stosuje, a to kosztuje, ale gwarantuje, że nasz czytnik, nie wyląduje na spodzie palety, a na nim, dziesiąc przsylek mojego kumpla z ważacymi po 10 kilo zaworami. :D

Jak siostrze na urodziny kupiłem z rodziną i62 Espresso i wysłałem kurierem to "skroili" mnie na 48 zl. Paczka wysłana tydzień temu. Ile bym dał za cenę 25 zeta :D :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


08 paź 2012 20:11:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Posiadam biały czytnik i62, updatowany wersją oprogramowania datowaną na 28-06-2012.
Z uwagi na wszystko co na forum przedstawiono w kwestii update'ów nieco rozczarowującego oprogramowania nie najtańszego urządzenia, pragnę skorzystać z oferowanej możliwości wysłania białego i62 do serwisu w celu przygotowania go do przyjmowania oprogramowania i62E i oczywiście, dokonania upgrade.
Skoro w tym celu zaleca się kontakt i uzgodnienie z serwisem, zgaduję, że podany na stronie kontakt serwis@artatech.pl jest właściwy i działa bezawaryjnie, co cieszy mnie, gdyż chciałbym skontaktować się i nie wysyłać w ciemno oraz móc liczyć na poradę w kwestii jak zapakować, jak oznaczyć itp. itd. Problematyka wysyłek pocztowych mierzi mnie i nudzi, więc cieszę się, że jak rozumiem, serwis ArtaTech organizuje przesyłkę kurierską w obie strony, czyli odbiór u mnie i po wykonaniu modyfikacji/upgrade, doręczenie z powrotem, w cenie 50 złotych za całość operacji.
Pokornie proszę o potwierdzenie, że wszystko prawidłowo zrozumiałem.


08 paź 2012 20:39:03
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Jak już jesteśmy przy allegro - mają usługę sendit.pl gdzie wysyłka do 30kg (!) kosztuje 16,10 brutto. W tym rzekomo ubezpieczenie do 5 tysięcy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 paź 2012 20:50:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Cytuj:
Jeszcze rozumiem gdyby pierwotne oprogramowanie onyx i62 bylo dopracowane, to jeszcze klient moglby przelknac taki stan rzeczy, ale co by nie mowic oprogramowania do czytnikow onyx za dopracowane uznac ciezko...

Hmm... no właśnie cały czas zastanawiam się nad zwrotem czytnika z tytułu niezgodności z umową... Cały czas występują jakieś błędy w sofcie... a tu koniec wsparcia więc nie ma szans, żeby było lepiej...


09 paź 2012 9:58:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Przymawiam się o męską i stanowczą odpowiedź tak-tak, nie-nie na zapytanie zadane dwa posty wyżej.


09 paź 2012 11:21:26
Zobacz profil
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Evald napisał(a):
Jeszcze rozumiem gdyby pierwotne oprogramowanie onyx i62 bylo dopracowane, to jeszcze klient moglby przelknac taki stan rzeczy, ale co by nie mowic oprogramowania do czytnikow onyx za dopracowane uznac ciezko...
Rozumiem, ale forum to nie jedyny sposób kontaktu z dystrybutorem, tymczasem w serwisie jest wyjątkowo mało zgłoszeń nieprawidłowego działania tych czytników.
Firma podejmuje decyzje na podstawie konkretnych danych.

Comandante W napisał(a):
Posiadam biały czytnik i62, updatowany wersją oprogramowania datowaną na 28-06-2012.
Z uwagi na wszystko co na forum przedstawiono w kwestii update'ów nieco rozczarowującego oprogramowania nie najtańszego urządzenia, pragnę skorzystać z oferowanej możliwości wysłania białego i62 do serwisu w celu przygotowania go do przyjmowania oprogramowania i62E i oczywiście, dokonania upgrade.
Skoro w tym celu zaleca się kontakt i uzgodnienie z serwisem, zgaduję, że podany na stronie kontakt serwis@artatech.pl jest właściwy i działa bezawaryjnie, co cieszy mnie, gdyż chciałbym skontaktować się i nie wysyłać w ciemno oraz móc liczyć na poradę w kwestii jak zapakować, jak oznaczyć itp. itd. Problematyka wysyłek pocztowych mierzi mnie i nudzi, więc cieszę się, że jak rozumiem, serwis ArtaTech organizuje przesyłkę kurierską w obie strony, czyli odbiór u mnie i po wykonaniu modyfikacji/upgrade, doręczenie z powrotem, w cenie 50 złotych za całość operacji.
Pokornie proszę o potwierdzenie, że wszystko prawidłowo zrozumiałem.
Dokładnie tak. Przesyłka ubezpieczona w obie strony, zamówiona przez nasz serwis (w cenie 50 zł) plus adaptacja czytnika i62 do wgrywania oprogramowania właściwego dla modelu i62 Espresso (gratis).
Polecam kontakt telefoniczny, szybciej i więcej szczegółów można uzgodnić.
Proszę upewnić się czy rzeczywiście oprogramowanie jest datowane na 28.06 a nie 18.06.

Bene napisał(a):
Cały czas występują jakieś błędy w sofcie... a tu koniec wsparcia więc nie ma szans, żeby było lepiej...
Założenie było takie, że ostatnie oprogramowanie jest stabilne. Tak jak pisałem wcześniej, w dystrybucji na wschodzie, ostatnia wersja oprogramowania była w styczniu tego roku, pracowaliśmy kilka miesięcy nad eliminacją błędów i stabilizacją oprogramowania.
Proszę spróbować kontaktu z serwisem, być może jakieś problemy mają swoje źródło w sprzęcie a nie w oprogramowaniu?


09 paź 2012 13:07:58
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Witam,


Po pierwsze chodzi takze o subiektywna opinie dot. jakosci i aktualnosci oprogramowania (niektore problemy na forum sam zglaszalem) - a to wlasnie subiektywana opinia swiadczy o satysfakcji klilenta (zreszta mysle, ze prywatnie Pan tez wie, ze wcale nie wszystkie problemy zostaly wyeliminowane).
Po drugie nie mozna powiedziec, ze czytnik wcale nie dziala, tylko ze wystepuja problemy i/lub niektore funkcjonalnosci nie sa zadowalajace (m.in takze z obsluga lub jakosc obslugi roznego typu formatow, fukcjonalnosci przegladarki czy tez problemami z rejestracja do chmury (bez forum nie udaloby mi sie tego dokonac) ).
Po trzecie kupujac nowy (wcale nie leciwy) sprzet uzytkownik oczekuje supportu. Jesli w czarnym (prawie identycznym) czytniku wydaja Panstwo nowe aktualizacje, to wg mnie hipokryzja jest twierdzenie, ze w bialym czytniku wszystko jest ok i ten czytnik nie potrzebuje aktualizacji. Bo jesli bialy nie potrzebuje, to czemu mialby czarny potrzebowac??
Po czwarte: pomijajac satysfakcje lub jej brak z jakosci produktu, to wniosek dla klienta na przyszlosc jest taka, ze nie ma sensu kupowac nowych modeli onyxa i nie ma co liczyc na jakikolwiek support. Support bedzie do momentu wypuszczenia nowego modelu, czyli moze sie okazac ze za miesiac Onyx wyda nowa zabawke zmieniajac kolor czy cokolwiek i wtedy juz klient nie ma co liczyc na wsparcie/poprawe bledow/zwiekszanie fukcjonalnosci obecnego modelu.

Klienci pewnie takze czesciowo nie zglaszali bo liczyli na poprawki lub juz sie poddali stwierdzajac, ze nie maja co na nie liczyc, a nie chce im sie awanturowac/sadzic o zwrot kasy.

Robert ArtaTech napisał(a):
Evald napisał(a):
Jeszcze rozumiem gdyby pierwotne oprogramowanie onyx i62 bylo dopracowane, to jeszcze klient moglby przelknac taki stan rzeczy, ale co by nie mowic oprogramowania do czytnikow onyx za dopracowane uznac ciezko...

Rozumiem, ale forum to nie jedyny sposób kontaktu z dystrybutorem, tymczasem w serwisie jest wyjątkowo mało zgłoszeń nieprawidłowego działania tych czytników.
Firma podejmuje decyzje na podstawie konkretnych danych.


Pozdrawiam
Evald


09 paź 2012 16:33:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Cytuj:
Założenie było takie, że ostatnie oprogramowanie jest stabilne

Takie było założenie a jest tak:
- usypianie po pewnym czasie przestaje działać do momentu wyłączenia i ponownego włączenia czytnika
- fbreader poprawnie czyta pliki epub tylko o płaskiej strukturze
- w cool readerze nie działa dotykowe przełączanie stron
- połączenie internetowe... bez komentarza
- działanie przeglądarki internetowej... bez komentarza
- problem z prawidłowym wskazaniem procentowego stanu naładowania baterii został usunięty przez... usunięcie procentowego wskaźnika naładowania :shock:
- Ivona działa ok. ale uruchamia się koszmarnie długo
Gratuluję firmie Arta-Tech poczucia dobrze wypełnionych zobowiązań wobec klientów, którzy kupują jak by nie było (patrząc na cenę) produkty flagowe firmy Onyx. Gratuluję również poczucia wypuszczenia stabilnego softu. :nie:
Tylko czemu czuję się jak beta tester, który nie dostał produktu finalnego w nagrodę za testowanie :?


09 paź 2012 22:00:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Ja mam tutaj jeszcze takie pytanie: z tego co można przeczytać na I62 i M92 są przygotowywane wersje z androidem. Czy obecne wersje firmware dla tych czytników są już przygotowane do aktualizacji na Androida czy też trzeba będzie znowu wysyłać do serwisu?


09 paź 2012 22:29:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Bene napisał(a):
Cytuj:
Jeszcze rozumiem gdyby pierwotne oprogramowanie onyx i62 bylo dopracowane, to jeszcze klient moglby przelknac taki stan rzeczy, ale co by nie mowic oprogramowania do czytnikow onyx za dopracowane uznac ciezko...

Hmm... no właśnie cały czas zastanawiam się nad zwrotem czytnika z tytułu niezgodności z umową... Cały czas występują jakieś błędy w sofcie... a tu koniec wsparcia więc nie ma szans, żeby było lepiej...


Nom na pewno, tym bardziej że już raczej nie ma szans na obiecaną zapowiedź robienia zrzutów ekranu, opcja niby dostępna, ale nie dla i62. Daj znać jakbyś coś działał w tym temacie.

johh

Pewnie będzie dostępne dla m92 i i62 w wersji bis XD


09 paź 2012 22:53:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Bene napisał(a):
Cytuj:
Założenie było takie, że ostatnie oprogramowanie jest stabilne

Takie było założenie a jest tak:
- usypianie po pewnym czasie przestaje działać do momentu wyłączenia i ponownego włączenia czytnika
- fbreader poprawnie czyta pliki epub tylko o płaskiej strukturze
- w cool readerze nie działa dotykowe przełączanie stron
- połączenie internetowe... bez komentarza
- działanie przeglądarki internetowej... bez komentarza
- problem z prawidłowym wskazaniem procentowego stanu naładowania baterii został usunięty przez... usunięcie procentowego wskaźnika naładowania :shock:
- Ivona działa ok. ale uruchamia się koszmarnie długo
Gratuluję firmie Arta-Tech poczucia dobrze wypełnionych zobowiązań wobec klientów, którzy kupują jak by nie było (patrząc na cenę) produkty flagowe firmy Onyx. Gratuluję również poczucia wypuszczenia stabilnego softu. :nie:
Tylko czemu czuję się jak beta tester, który nie dostał produktu finalnego w nagrodę za testowanie :?


Podpisuje sie pod tymi zastrzezeniami. U mnie tez czasem nie usypia sie szczegolnie w plikach pdf (rzadko ale zdarza sie). Dodam jeszcze problem z ostatnio przeczytane. Takze aktualnosc wersji programow do czytania (a co za tym ich funkcjonalnosci tez pozostawia troche do zyczenia) - osobiscie liczylem na aktualizacja tych programow do najnowszych wersji. Nie jest takze mozliwe poprawne otwieranie niektorych plikow prc.


10 paź 2012 10:35:38
Zobacz profil
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Evald napisał(a):
Jesli w czarnym (prawie identycznym) czytniku wydaja Panstwo nowe aktualizacje, to wg mnie hipokryzja jest twierdzenie, ze w bialym czytniku wszystko jest ok i ten czytnik nie potrzebuje aktualizacji. Bo jesli bialy nie potrzebuje, to czemu mialby czarny potrzebowac??
Oprogramowanie dla i62 Espresso i M92 jest rozwijane i producent dodaje nowe funkcjonalności i opcje (pojawiły się w najnowszym firmware), z naszej strony oferujemy też nowe funkcje, przygotowujemy możliwość dokupienia dodatkowych głosów do syntezatora IVONA - dlatego zaoferowaliśmy pomoc w adaptacji i62 do używania oprogramowania dla Espresso.

Bene napisał(a):
- fbreader poprawnie czyta pliki epub tylko o płaskiej strukturze
- w cool readerze nie działa dotykowe przełączanie stron
To są cechy tych programów które są stałe dla wszystkich modeli naszych czytników. Według mojego rozeznania producent nie zmieni cech typowych dla tych programów (wyjaśniałem to w innym wątku), dba tylko o ich funkcjonowanie w systemie.

johh napisał(a):
z tego co można przeczytać na I62 i M92 są przygotowywane wersje z androidem. Czy obecne wersje firmware dla tych czytników są już przygotowane do aktualizacji na Androida czy też trzeba będzie znowu wysyłać do serwisu?
Nie potwierdzałem nigdzie plotek o Androidzie. Według naszej wiedzy, producent przygotowuje nowy, inny model czytnika z ekranem e-ink, w którym ma zamiar umieścić ten system operacyjny.


10 paź 2012 15:50:35
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Informacja w związku z Targami Książki w Krakowie.
Mamy potrzebny sprzęt na Targach i można przynieść ze sobą czytnik Onyx Boox i62 biały - możemy dokonać adaptacji do oprogramowania dla modelu Espresso.
W zależności od sytuacji na Targach, przerobiony czytnik będzie można odebrać za godzinę, lub na drugi dzień.


26 paź 2012 11:20:01
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 0:27:35
Posty: 1
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Proszę jeszcze coś powiedzieć o samym sprzęcie. Co zostało zmodyfikowane i czy wszystkie funkcje Espresso działają na "białym"?


01 lis 2012 0:31:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron