Teraz jest 29 mar 2024 14:29:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
NOOK Simple Touch vs Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2012 23:41:14
Posty: 8
Post NOOK Simple Touch vs Kindle
Szukam, szukam i szukam kolejny dzień. Zaczyna mi się wydawać że znalazłem coś co mi odpowiada, ale czy to właściwy wybór?
Zacznijmy od wymagań, nie są one wygórowane:
- dobrej jakości wyświetlacz, podstawa i warunek konieczny
- oprócz standardowych formatów, odtwarzanie pdfów (przyda się funkcja reflow), doc, (xls itp był by plusem ale nic na siłę)
- 6''
- rozsądny czas pracy

Czego nie chce?
Odtwarzacza muzyki, Ivony i innych udziwnień w końcu telefon i mp3 już mam.

Po przeanalizowaniu potrzeb doszedłem do porównania nook simple touch vs Kindle. Jak czytałem Kindle nie ma opcji reflow i tutaj nie spełnia mojego drugiego założenia. Dlatego skłaniał bym się ku nookowi, jednak wiadomo o co chodzi, o pieniądze. Nie chcę wydawać na niepotrzebne funkcje. Obydwa czytniki mieszczą się w zakresie cenowym ok. 400zł, czy dostanę coś lepszego? Albo inaczej zadam pytanie czy nook jest niezawodny?
Oraz czy istnieje wersja takiego czytnika bezdotykowa, bo uważam to za zbędną opcję, tu większy wybór jest w Kindlach. Może polecacie coś innego?
Pozdrawiam.


04 paź 2012 0:34:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: NOOK Simple Touch vs Kindle
mikhar napisał(a):
czy istnieje wersja takiego czytnika bezdotykowa, bo uważam to za zbędną opcję


Nie wiesz o czym piszesz...


04 paź 2012 22:06:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: NOOK Simple Touch vs Kindle
Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś. Nook jest chyba najlepszym wyborem. Jak zdecydujesz się go zrootować, uzyskasz obsługę praktycznie wszystkich formatów.
W jakim sensie widzisz niezawodność? W każdym modelu może znaleźć się egzemplarz z problemem - to elektronika.
Jeśli chciałbyś coś innego to cena będzie raczej wyższa, a funkcjonalność i niezawodność niekoniecznie.
Kindle nie pasuje do Twoich wymagań. Konkurencja? Onyx Boox, PocketBook, Prestigio... można się przyjrzeć. Najtaniej: Trekstor Pyrus.
Tak to na dziś wygląda. Najłatwiej się zdecydować, jeśli można wziąć do ręki i samemu ocenić.

_________________
W Obrazek też ;)


04 paź 2012 22:21:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2012 23:41:14
Posty: 8
Post Re: NOOK Simple Touch vs Kindle
tofik napisał(a):
mikhar napisał(a):
czy istnieje wersja takiego czytnika bezdotykowa, bo uważam to za zbędną opcję


Nie wiesz o czym piszesz...

Ja wiem o czym piszę, pytanie czy wystarczająco jasno, albo czy Ty mnie rozumiesz. Chodziło mi o to że nie potrzebuję dotykowego ekranu. Wystarczy mi 4 czy 6 przycisków nawigacji tyle. Im urządzenie prostsze tym mniej może się popsuć.
Jak widzę niezawodność? Chodzi mi tu o jakość wykonania, rynek czytników jest dla mnie nowy, a nookach przynajmniej na polskich stronach jest dosyć mało informacji. Nie oczekuję że znajdę czytnik jak stara nokia która można rzucić zebrać i dalej działa, ale tak to z reguły jest że jeden sprzęt jest solidniej wykonany od drugiego.
Co do konkurencji może nie wszystko przejrzałem (może allegro to nie najlepsze miejsce ale widziałem tam głownie Kindla w tej cenie). Jakieś konkretne modele konkurencji?
Onyx X60S ekran vizplex, przy tej samej cenie to odpada
PRESTIGIO PER3072B to z kolei TFT czyli tym bardziej odpada
Nic więcej nie widzę czyli pozostaje Nook.


05 paź 2012 10:39:15
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: NOOK Simple Touch vs Kindle
Pytasz czy nook jest niezawodny. Każdy czytnik z papierem elektronicznym (poza ostatnim Wexlerem Flex) ma w środku warstwę szkła. Może Ci się stłuc nawet jeśli uważasz na czytnik. Dlatego nie byłoby zbyt odpowiedzialne kupowanie czytnika bez gwarancji w Polsce. Nooki takiej nie mają.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 paź 2012 10:41:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: NOOK Simple Touch vs Kindle
mikhar napisał(a):
Co do konkurencji może nie wszystko przejrzałem (może allegro to nie najlepsze miejsce ale widziałem tam głownie Kindla w tej cenie). Jakieś konkretne modele konkurencji?
Onyx X60S ekran vizplex, przy tej samej cenie to odpada
PRESTIGIO PER3072B to z kolei TFT czyli tym bardziej odpada
Na allegro, oprócz Kindla, Nooka czy SONY, czytniki są drogie. Myślałem o modelach (do 500 zł):
Onyx Boox X61E (Vizplex, ale z podwyższonym kontrastem)
PocketBoox 611, 613 (pomijając modele z ekranem 5 cali)
Prestigio PER3562B i PER3162BN (ten drugi starszy ze zwykłym Vizplexem, ale oba z etui w komplecie)
Trekstor Pyrus - nowinka za 300 zł, jeszcze nie przetestowana przez ludzi
Ekrany TFT z założenia odpadają ;)

Vroo napisał(a):
Każdy czytnik z papierem elektronicznym (poza ostatnim Wexlerem Flex) ma w środku warstwę szkła. Może Ci się stłuc nawet jeśli uważasz na czytnik. Dlatego nie byłoby zbyt odpowiedzialne kupowanie czytnika bez gwarancji w Polsce. Nooki takiej nie mają.
Tak, ale nikt w Polsce nie obejmuje gwarancją stłuczonego ekranu. Jak dla mnie Nook ma największy potencjał w stosunku do ceny.
W Kindle od Amazonu można liczyć na wymianę ekranu w ramach rocznej gwarancji.

_________________
W Obrazek też ;)


05 paź 2012 11:51:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: