Teraz jest 28 mar 2024 17:40:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Czytanie plików zabezpieczonych 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Czytanie plików zabezpieczonych
Witam
Właśnie już, już zamierzałem kupić PR622, ale lektura tego forum trochę mnie wyhamowała :o
W związku z czym proszę o pomoc...
1. Czy ktoś ma doświadczenia z korzystaniem z plików zabezpieczonych DRM przy pomocy ADE (chodzi o PR622)? Jak to konkretnie działa?
2. Czy do PR622 istnieje słownik ang - ang?
Z tego co wyczytałem na tym forum są jakieś kłopoty z instalcją słowników dodatkowych, np. pol -ang (PR622). Trzeba jakiś słownik usunąć, aby zainstalować inny. Czy to jest istotnie takie trudne?
Pozdrowienia
JanJ

_________________
Pozdrowienia
JanJ


28 wrz 2012 22:28:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2012 16:58:16
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
Ja zainstalowałem słownik angielsko-polski.Oryginału nie usuwałem.Korzystam z niego jak z zainstalowanych książek.


29 wrz 2012 17:06:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
czesterw napisał(a):
Ja zainstalowałem słownik angielsko-polski.Oryginału nie usuwałem.Korzystam z niego jak z zainstalowanych książek.

OK. Ale jeśli dobrze zrozumiałem opis czytnika, to słownik działa w ten sposób, że zaznaczasz słowo w tekście, klikasz i masz przekierowanie na słownik. Jako ksiązka to oczywiście może być, ale trochę niewygodne. Szczagólnie jesli chcesz używać słownika ang. - ang., np.
JanJ

_________________
Pozdrowienia
JanJ


29 wrz 2012 18:46:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
w PB622 są 4 języki zainstalowane i tyle MOŻE być maksymalnie. Więc jeśli potrzeba inny język, to trzeba odinstalować jakiś np. włoski i zainstalować polski. A do czego słuzy słownik angielsko-angielski?


30 wrz 2012 15:29:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
qxmarek napisał(a):
w PB622 są 4 języki zainstalowane i tyle MOŻE być maksymalnie. Więc jeśli potrzeba inny język, to trzeba odinstalować jakiś np. włoski i zainstalować polski. A do czego słuzy słownik angielsko-angielski?

Dziekuję z info, ale o tym już wyczytałem na forum. Chodziło mi raczej o to "jak to się robi" i czy jest to oprecja łatwa, a także czy takie słowniki istnieją (tzn. czy moze być to dowolny słownik w określonym systemie, czy dedykowany tylko do P.).
A słownik ang - ang służy do tego samego, co pol - pol: wyjaśnia znaczenie słowa, tyle. że po ang.
Pozdrowienia
JanJ

_________________
Pozdrowienia
JanJ


30 wrz 2012 20:20:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
na oficjalnej stronie pocketbooka jest dokładna instrukcja jak to zrobić. :) w sumie nic wielkiego.!!
http://www.pocketbook.pl/wsparcie


30 wrz 2012 21:10:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
qxmarek napisał(a):
na oficjalnej stronie pocketbooka jest dokładna instrukcja jak to zrobić. :) w sumie nic wielkiego.!!
http://www.pocketbook.pl/wsparcie

O, za ten link dziękuję. Nie wpadłem na niego...
Tak przy okazji... Używasz może 622?
Pozdrowienia
JanJ

_________________
Pozdrowienia
JanJ


30 wrz 2012 21:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
qxmarek napisał(a):
na oficjalnej stronie pocketbooka jest dokładna instrukcja jak to zrobić. :) w sumie nic wielkiego.!!
http://www.pocketbook.pl/wsparcie

Może skrócisz moje męki... :( Przeszukałem dokumenty na podanej stronie, ale za nic nie moge znaleźć fragmentu dotyczącego inplantacji słownika. W instrukcji 622 mowy o tym nie ma. Jesli to znalazłeś - powiedz gdzie. Będę :D
Jedno mnie zanipokoiło. W opisie używnia słowników (instrujcja 622) podano tylko tryb wpisywania szukanego słowa z klawiatury. Czy 622 nie ma możliwości zaznaczenia słowa i poprzez kliknięcie znalezienie go w słowniku? Troche dziwne... :o

_________________
Pozdrowienia
JanJ


30 wrz 2012 21:56:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2012 16:58:16
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: Czytanie plików zabezpieczonych
28 września napisałem w swoim poście,ze zainstalowałem słownik angielsko-polski(dodałem go do folderu documents tak jak książkę w formacie.mob).
Myślałem,że będę z niego korzystał tak jak z książki.Okazało się przy czytaniu angielskiej instrukcji do Kindla,że tłumaczy mi znaczenie poszczególnych słów na j.polski.Nie pokazuje mi pojęć ze słowników oxfordzkich.Może dlatego,ze jest w bibliotece przed nimi?


30 wrz 2012 22:27:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron